Skocz do zawartości

Uniwersalny Zestaw Początkująćego


PressionLife

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Jestem początkującą osobą w car detalingu - po rozmowie z użytkownikami na forum, zrobiłem jak radzili, poczytałem parę tematów i napisałem teraz swój tworząc paczkę co mi potrzebne.

 

Na dzień dzisiejszy posiadam tylko 6 mikrofibr i płyn do felg K2.

 

Powoli chce mieć wszystko co mi potrzebne aczkolwiek chciałbym prosić Was o pomoc, w jakiej kolejności kupować - wiadomo od razu wszystkiego nie kupię, gdyż kasa nie pozwala na to - co radzicie początkującemu ?

 

Jeżeli coś pominąłęm to proszę, zwróćcie mi uwagę.

 

Mikrofibry - mam z Auchan 6 sztuk za 6 złoty

 

APC - ABDL

 

Dressing - brak pomysłu na uniwersalny środek na zewnątrz i wewnątrz

 

APC + DRESSING Meguiars Natural Shine Protectant ?

 

Czyszczenie szyb - płyn do szyb domowy póki co - ze względu na mały budżet + papiery ręcznikowe

 

Felgi - K2 do

 

Opony - brak pomysłu

 

Szampon i wosk brak pomysłu.

 

Aplikatora brak - potrzebne mi to na początek ?

 

Pędzelki - póki co takie malarskie małe zwyczajne.

 

Dostałem dwie propozycje zestawów:

 

1.

 

szampon Shiny Garage 500ml

cleaner Shiny Garage Paint Cleaner 250ml

wosk Dodo Juice testerek Ciemny Blue Velvet

 

2.

 

Carchem Interior Natural Shine

Meguiars Trim Detalier

Chemicial Guys Citrus Wash 8 Gloss

 

Co Wy polecicie początkującemu ?

 

Nie chce nic pominąć i jak wspomniałem nie jestem w stanie od razu wszystkiego kupić aczkolwiek chce dbać o auta pod każdym względem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. ja bym polecił najpierw trochę poczytać forum.. troszeczkę jeszcze się nie odnajdujesz wydaje mi się.. ;) za tydzień dwa, czytając odpowiednie działy, sam sobie dobierzesz odpowiedni zestaw i będziesz miał wiedze jak poszczególne produkty używać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z uzytkownikow zaproponowal mi, bym stworzyl gotowy zestaw na poczatek, zamiast udzielac sie w kazdym watku napisac jeden zbiorczy post z zestawem polecanych produktow.

 

I tak, zestaw STARTER, czyli w zasadzie wszystko co potrzeba do rozpoczecia zabawy w detailing, przy mimo wszystko najmniejszym mozliwym budzecie.

 

I. Mycie:

- usuwanie smoly - Prickbort MAC 124 1l - 39.90zl

- usuwanie zanieczyszczen metalicznych - IronX 50ml - 20.99zl

- glinka - ValetPRO Yellow Poly 100g - 32.99zl

- szampon - Shiny Garage Orange Car Wash 500ml - 13zl

- apc - Nielsen Cyclone 500ml - 15zl

- plyn do mycia felg - TENZI En-Jee 1L - 16zl

- szczotka do felg - Silverline Wheel & Alloy Brush - 18.90zl

- plyn do szyb - na poczatek nada sie kazdy, w ramach oszczednosci zalozmy, ze bedziemy uzywac tego domowego

- rekawica - Meguiar's Microfiber Wash Mitt - 47.90zl

- recznik do osuszania - Fluffy Dryer 60x90cm - 31.99zl

- pedzelki, moga byc te kupione w markecie budowalnym, najlepiej w ilosci 3, przydadza sie do felg, do zakamarkow przy listwach czy klamkach lub do wnetrza

 

Oczywiscie, IronX w tej pojemnosci wychodzi malo ekonimicznie, ale jak samochod tego typu srodka nie widzial, a nie mamy duzo pieniedzy, to zawsze lepiej wydac 20 jak 60zl. Kropelka szamponu do wody jako lubrykant do glinki. APC zostanie takze wykorzystane przy innych czynnosciach pielegnacyjnych samochodu jak na przyklad wnetrze. Rekawica Megsa jest wg mnie najtansza juz w miare sensowna opcja, z doswiadczenia wiem, ze tansze rekawice tak naprawde do niczego sie nie nadaja i nie polecam ich stosowania.

 

II. Zabezpieczenie:

- cleaner - ValetPRO Cleaner Achilles Prep 500ml - 49.90zl

- wosk - Finish Kare Hi Temp Paste Wax Tester 59ml - 19.99zl

- ipa - 500ml - 9.99zl

- aplikator z mikrofibry do cleanera - 4.99zl

- aplikator piankowy do wosku - 6.50zl

- 2 mikrofibry do polerowania cleanera i wosku - Flexipads microfibra bez krawędziowa 40x40 - 2x13.90=27.80zl

- dressing do plastikow - 303 Aerospace Protectant 59ml - 9.99zl

- dressing do opon - Nielsen Brillance 500ml - 21.99zl

- aplikator do dressingu do opon - 5.90zl

 

Cleaner mozna wybrac tez inny, ale wg mnie ten daje bardzo fajne efekty przy dosc niskiej cenie, na pewno warto kupic uzywany, bo 500ml to bardzo duzo jednak starczy na dosc dlugo. Wosk jest jednym z bardziej trwalych, daje fajne szkliste wykonczenie i nadaja sie jednoczesnie do lakieru i felg. Ipa by zmyc resztki cleanera by wosk dluzej polezal. Oczywiscie mozna wziac tansze mikrofibry do lakieru aczkolwiek uwazam ze warto dolozyc i wziac juz docelowe by nie niszczyc w wiekszym stopniu lakieru. Dressing do plastikow w malym opakowaniu, na kilka uzyc spokojnie starczy.

 

III. Wnetrze:

- apc - wybrane wyzej w sekcji Mycia

- pedzelki - j/w

- odzywka do plastikow - Poorboy's World Natural Look 118ml - 19.90zl

- aplikator z mikrofibry do dressingu - 4.99zl

- mikrofibry do wnetrza - Eurow 40x40 - 2x4.90=9.80zl

 

Tutaj komentarz jest raczej zbedny, takie minimum potrzebne do rozpoczecia zabawy.

 

Suma calosci to 428.41zl. Wiec zalozmy, ze po rabatach na forum jestesmy to w stanie skompletowac za 400zl. Oczywiscie zaraz odezwa sie glosy, ze to duzo pieniedzy. Owszem niemalo, jednak sa to produkty, ktore sam przetestowalem i z czystym sumieniem moge polecic, wiekszosc z nich mam ciagle w swoim arsenale mimo tego, ze obok stoja inne, niekiedy duzo drozsze. Nie sa to pieniadze wydane w bloto, jak robila wiekszosc z nas zaczynajac kilka lat temu. Nie ma tu produktow, ktore sie nie nadaja i pojda do kosza. Proponowany zestaw jest odpowiedni dla kazdego koloru, perly czy metalika. Moja propozycja nie obejmuje zadnych produktow do korekty lakiery, recznej czy maszynowej bo wychodze z zalozenia, ze trzeba zebrac podstawy by zrobic krok naprzod jakim niewatpliwie jest korekta lakieru. Jak nie bedziemy mieli kosmetykow do zadbania o auto, to szkoda tracic czas czy pieniadze na korekte lakieru, bo z efektu nie nacieszymy sie tak dlugo jak zakladalismy wczesniej i bedziemy sobie pluc w brode...

 

 

Dodatkowo, jesli mamy troche wiecej pieniedzy na "rozruch":

 

1. Warto wziac IronX, szampon czy inne produkty w wiekszych opakowaniach. Stosunek cena/ilosc sie tu diametralnie zmienia i np placac 3x wiecej za IronX dostajemy 10x wiecej towaru. Przy szamponach podobnie. Moje typy (nadal budzetowe) to:

a) Presta Sudzz Car Wash 1 galon - 59.90zl

b) Shiny Garage Strawberry Car Shampoo 5L - 54.90zl

2. Mimo, ze polecilem wyzej rekawice Meguiar's to nie umywa sie ona do Car Pro Wool Wash Mitt. Kosztuje ona "az" 103zl, ale jest to produkt bardzo trwaly (sa uzytkownicy na forum posiadajacy ja 2 lata) i wytrzymaly. Dodatkowo jest to najbezpieczniejszy i najdelikatniejszy wedlug mnie sposob na mycie auta.

3. Czasem mamy dosc zwyklych plynow do szyb i chcielibysmy uzyc czegos naprawde dobrego, tu wkracza Meguiar's Glass Cleaner Concentrate. W sklepach wystepuje jedynie w opakowaniu galonowym za 122.90. Jest on wysoce skoncentrowany- smialo mozna go lac w stosunku 1:10 z woda. Z tego powodu sugerowalbym odkupienie od kogos na gieldzie np. 200ml tego koncentratu.

4. Dressing do opon Nielsen Brillance jest ok, jednak jesli zalezy wam na dosc trwalym polysku, mocnej czerni i dobrym odpychaniu wody to wedlug mnie szukacie Meguiar's Endurance. Kosztuje on 49.90zl jednak jest bardzo wydajny i trwaly, dlatego spokojnie starczy na 2 czy nawet 3 sezony przy smarowaniu jednego auta.

5. Wosk FK1000 jest fajny, bardzo trwaly, jednak duzo z was szuka nieco innego wygladu swojego auta. Stad na start proponowalbym na lato samplery woskow Dodo Juice 30ml, kosztuja one 32zl i starcza na pewno na kilka woskowan. Troche drozsza propozycja bylby Poorboy's World Natty's Paste Wax Blue za 69.90zl.

6. QD. Nie zawsze mamy czas by przejsc przez caly proces oczyszczenia lakieru, jednak minelo juz troche czasu odkad nakladalismy wosk i jego wlasciwiosci hydrofobowe na aucie mocno podupadly. Tutaj z pomoca przyjdzie nam wlasnie ten produkt. Do uzycia po myciu i osuszeniu auta, nada nieco blasku i zapewni na jakis czas ochrone lakieru. U mnie swietnie sprawdzil sie np. Meguiar's Ultimate Quik Detailer za 59.90zl.

7. Pianownica i aktywna piana. Przydatna sprawa. Najbardziej budzetowym poczatkiem bedzie zmodyfikowany Marolex z dysza herbicydowa za okolo 60zl oraz piana Autobrite MAGIFOAM 500 ml za 56zl.

 

Wszystkie ceny pochodza w zasadzie z jednego sklepu, ceny w roznych sklepach moga sie roznic, jednakze mysle, ze z wyjatkiem jakis promocji nie bedzie mega roznic.

 

Mam nadzieje, ze chociaz troche pomoglem. :|

 

Proszę ;) Zestaw miał być budżetowy, ale według mnie niektórych etapów nie da się pominąć. Jeżeli chcesz oczywiście postępować bazując się na wiedzy forum. Proponuję bardziej zagłębić się w forum :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.