Skocz do zawartości

CarPRO CQuartz UK Edition


e36ace

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...
  • 5 miesięcy temu...
  • Moderator
13 minut temu, Pioter83 napisał:

Panowie,

Ile potrzeba tych małych ściereczek na aplikator żeby zrobić 2 warstwy?

Czy po nałożeniu reload'a trzeba coś odczekać zanim wyjadę autem ?

Jak lepiej nakładać reload'a,  na dobre czy bezpośrednio na lakier?

2-3 beda ci potrzebne 

mnie trzeba nic czekac po nałożeniu reolada

ja psikam na mikrofibre i dopiero na lakier 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@damiano2007 Z essence jest tak trudny temat jak z tym czy" ipę można zamiast cleanera" Ha Ha. Jak mam być szczery to wymywam eraserem na drugi dzień, bezpośrednio przed aplikacją powłoki(być może cierpi na tym wygląd , ale śpię spokojnie bo jednak klient za  to płaci),Teoria jest taka ze essence wymywa się po 4 godzinach a po 12 godz już nie trzeba......Teraz miałem taki przypadek na czarnej Corvette z essence w świetle dziennym było widać plamę z niedotartego essence w jednym miejscu(dól tylnego zderzaka) i co ciekawe nie chciało to już zejść fibrą,zeszło właśnie eraserem więc takie niedotarte miejsce z pasty finalnie mogło by być potem mazem na powłoce.Przy normalnej korekcie do inspekcji używamy SIL z KOCH i o ciekawe, bo ktoś ostatnio sprawdzał kartę charakterystyki tego produktu podając słusznie z resztą  ze to IPA.Faktycznie w karcie tak jest ale SIL rozrobiony 1:1 w porównaniu z IPA w tym samym stężeniu odparowuje z lakieru o wiele dłużej więc musi tam być coś jeszcze......

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

essence jest pasta lekkościerną? CIekawy jestem jak ona by wypadła na moim czerwonym uni bo jak wiadomo docieranie pasty powoduje rysy a moj lakier do twardzieli nie nalezy. 

Jakby dac czerwonego/żółtego pada to na moim lakierze jeszcze one step moglby wyjsc  

Essence aplikujecie na maszynie i pozniej docieracie fibrą? Nie mialem stycznosci z tą pastą dlatego wole dopytać   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Streat Ja bym na Twoim miejscu już dawno poszedł w tą pastę,tam też stopień agresywności możesz regulować padem, więc spokojnie coś dobierzesz.Przy wymywaniu past możesz też narobić rysek, podczas gdy tu nie ma takiego wymogu

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, marco80 napisał:

@Streat Ja bym na Twoim miejscu już dawno poszedł w tą pastę,tam też stopień agresywności możesz regulować padem, więc spokojnie coś dobierzesz.Przy wymywaniu past możesz też narobić rysek, podczas gdy tu nie ma takiego wymogu

Dobrze godo😀, gdybym był mądrzejszy o tą wiedzę to bym tak zrobił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Koledzy nurtuje mnie taka sprawa: kupiłem powłokę + reload i przymierzam się do zakupu glissa. Powłokę planuję położyć na wiosnę i z racji tego, że za jakiś czas planuję położyć na to glissa, to czy podbijać ją reloadem po 2-3mcach czy po tym czasie od razu położyć glissa? Może po wstępnym utwardzeniu powłoki od razu zaaplikować glissa?

Dajmy na to, że dam reloada, to po jakim czasie zaaplikować glissa? jak przygotować powłokę pod położenie glissa?

Edyta: Doczytałem, że glissa można aplikować po 4h po położeniu cquartza. Niemniej pozostaje nadal pytanie jak podejść do tematu jeżeli chciałbym go położyć po "jakimś czasie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzygaj wg Carpro Glissa możesz położyć po czasie. Z tym, że powierzchnie wcześniej trzeba przygotować Essence+.

Kładzenie Glissa po dłuższym czasie nie ma jakiegokolwiek sensu. Kładź go po tych 4h, a jak się nie zmieścisz to wtedy chyba po 12h. Po co sobie życie utrudniać?

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.