Skocz do zawartości

CarPRO CQuartz UK Edition


e36ace

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Patryykk napisał:

Cześć,przymierzam się do położenia tego na swojego prywatne auto i mam kilka pytań:
1.Jak nakładacie tą powłokę? w sensie dzielić na jakieś małe kawałki takie elementy jak drzwi czy można całe "oblecieć" i dopiero ścierać? nie będzie problemu z dotarciem?
2.Jaki "QD" do tego najlepiej stosować? Te 10ml. styknie na całe auto bez problemu?

3. Ile realnie może poleżeć ta powłoka?

1. Maskę dzieliłem sobie na kawałki, drzwi leciałem w ten sposób, że od klamek w dół jako jedna część i od klamek w górę jako druga. Problemu z dotarciem nie miałem. 
2. CarPro Reload. 10ml starczyło mi na BMW E91. 
3. Nie wiem, będę to sprawdzać. Producent mówi że do 24 msc. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KapselK
Dzięki za odpowiedź! :) ,powłokę chcę po prostu przetestować i zobaczyć jak będzie się zachowywać. Reload'a aplikowałeś od razu po nalożeniu powłoki czy po prostu jest to taki QD którego można "psikać" np.co drugie mycie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
14 minut temu, kenczorf napisał:

Reload'a nakładać godzine po drugiej warstwie? Czy np po 12h jak cure przy mohsie? Mohs schnał 24h...a ile trzeba przytrzymac CQ po aplikacji reloada? Psikać na lkier prosto czy na MF?

Każdy nowy proukt na powłokach kładziesz po 12h, 24h to czas na "pełne" uwtwardzenie się powłoki i możliwość wyjechania samochodem z garazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@DaV Wczoraj kładłem Cquartza UK 3.0 na Audi Q7 z ciemno-granatowym lakierem. Wpadający trochę nawet pod czarny w cieniu. 

Przyciemniał na pewno w momencie rozprowadzania produktu, ale po jego dotarciu nie było praktycznie żadnego przyciemnienia. Miałem problem ze znalezieniem lini poprzedniego docierania powłoki.

 

Mam pytanie do innych w tym temacie:

chciałem na auto położyć reloada, ale za chiny nie chciał się dotrzeć. Musiałem delikatnie IPĄ go ściągać, bo zostawił mazy których nie dało się dotrzeć... Czy ktos się z tym spotkał?

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Reoladem zawsze miałem ten problem i bardzo dobra (gruba) MF pomagała , choć trzeba się było natrudzić i najlepiej wyjechac na słońce . Pomagało też rozrobienie zgodnie z zaleceniem producenta  Reolada 1:1 z wodą ale wtedy trwałość takiej mikstury nie grzeszy 😒 

Obecnie po testach używam zamiast niego Reolada ale od K2  i ww. problemów nie mam . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@powalla  Tylko ja tego reloada próbowałem kłaść 2h po dotarciu powłoki. Tego od K2 też można tak szybko aplikować jako zabezpieczenie powłoki na czas jej utwardzania?

 

Zostawiam to dla innych, którzy będą szukali takich informacji. 

Po aplikacji jednej warstwy na Audi Q7 zniknęło mi około 12-13ml produktu Cquartz UK Edition 3.0. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Położenie "czegoś ochronnego z sio2" na powłokę determinuje producent powłoki i to on podaje czas np. 1h . Ja przeważnie pracuję na Tac system 70% i tu producent zaleca aplikację jakiegoś  "sealanta z sio2"  , więc Reolada z CP zastąpiłem na Reolada od K2  bo się nie mam z nim kłopotów jak z "oryginalnym" Reoladem 😉 

Ostatnio kładłem CQ 3.0 i też wleciał K2 i też zero kłopotów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Bylem już zdecydowany na zakup  CQuartz UK Edition ale co więcej czytam to piszecie, że szału nie robi. Co zatem innego na I raz z powłoką polecacie tak, by docierało się to dobrze i osoba która pierwszy raz aplikuje powlokę (ja) miała jak najmniejsze szanse coś zepsuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cquartz 3.0 jest na pierwszy raz idealny ! 

 

PS: wlasnie polozylem tac system 70% na clio i pomimo obaw o szybkosc odparowywania przy tych prawie 30*C nie bylo problemu ... kurde tylko z ta widocznoscia gdzie juz nalozylem, a gdzie minalem na bialym mialem klopoty 😨

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mały Tip Ci sprzedam , a mianowicie że w zestawie Cquartza nie ma naklejki żeby  np. na słupku wewnątrz drzwi nakleić by można było się pochwalić kumplom co tam siedzi na lakierze 😜 , to  łatwo z buteleczki odkleja się tę folię , obcina ylną jej część, czyli  "instrukcję nakładania" i już mamy fajną, "prawie" oryginalną  naklejkę informacyjną 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.