Skocz do zawartości

Różnice między Collinite no.476 a no.915 Marque D'Elegance ?


Gość olafeiro

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Teoria mówi że 476s będzie bardziej wytrzymałe,za to 915 będzie lepiej wyglądało ze wzglęgu na większą zawartość % carnauby. U nas porównań nie widziałem.na DW.com zdania się podzielone czy rzeczywiście tą różnice widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Jak w temacie, pytam bo nie moge znaleźć, a chyba już było coś na ten temat. Czym właściwie się różnią poza ceną. Lakier czarny metalik, okres: zima-wiosna, który wybrać ? Pozdrawiam

Różnic jest kilka. Przede wszystkim dają inny efekt końcowy. Collinite 845 daje ciepły efekt a 915 bardzo szklisty, lecz brakuje mu głębi. Aby osiągnąć kompromis i bardzo ciekawy efekt, trzeba nałożyć najpierw 845 (lub 476), po czym 915 :) Oczywiście po pełnym połączeniu się pierwszej warstwy wosku.

 

Różnią się także zapachem, choć nieznacznie. 845 i 476 pachną niemal identycznie, 915 ma dodany zapach "kokosa", jednak nadal przeważa typowy zapach Collinite :) Z moich obserwacji i testów wynika, że 845 dłużej utrzymuje się na lakierze niż 476 (mimo tego, co podaje producent). Zapewne wynika to z tego, że 845 ma mniej wosku carnauba (płynne woski zawsze mają mniej carnauby), ale za to jest bardziej "napchany" polimerami (woski Collinite to hybrydy, czyli połączenie wosku carnauby i polimerów).

Collinite 476 przyjął się bardziej w Anglii, a 845 w USA. Ot taka ciekawostka :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkopię trochę ;)

 

Może już ktoś ma porównanie i pokusiłby się o stwierdzenie:

1. Collinite 476 jest o ...% trwalszy/słabszy/dłużej/krócej żyje od 915

2. Collinite 476 łatwiej/trudniej się nakłada i poleruje niż collinite 915 (czyli który jest bardziej przyjazny dla użytkownika)

3. Najlepsze rezultaty(wygląd/trwałość) uzyskałe(a)m kładąc go na Dg vhg/DJ LP/....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olafeiro, pojemnością :-] 915 jest więcej, więc cena za gram mało się różni. Bezpośredniego porównania tych wosków nie widziałem więc na ten temat się nie wypowiem.

 

nie zupełnie (wg cennika clean your car):

18oz 476-23,95GBP

12oz 915-24.95GBP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wytrzymałości Colli (akurat mowie o 476) to powiem szczerze, że jest znakomita ale w przypadku gdy garażujemy auto. Na garażowanym aucie, które jeździ stosunkowo nie wiele #476 w lato wytrzymuje mi 3-4 miesiące z palcem w....a auto nie raz płukane na myjkach w mieście.

 

Natomiast na drugim nie garażowanym samochodzie gdzie, lakier przygotowałem baardzo dobrze tzn. kpl. mycie, smoła out, glinka, UC + rotacja, ipa, odżywka DC2 i na to #476, wosk na masce wytrzymał od 16 lipca do dzisiaj (dwie warstwy w odstepie 24h i auto w garażu nie dotknięte miedzy woskowaniami) na dachu kiepsko a po bokach jeszcze wyraźnie odpycha wode i krpelkuje. Czy "głupi" DC2 aż tak mógł osłabić tego Colli, że na maske poległ po 1,5 miesiąca w lato! ? dodam, żę w miedzy czasie samochód był myty dwa razy na myjni erhle i dwa razy w domu Megsem GC.

 

Jak teraz będę kupował to albo Duragloss albo Collinite 915.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuchar, zapewne podziałały obydwa czynniki, czyli autko pod chmurką i DC2. Mam taką samą sytuację ja Ty, dwa autka, jedno w garażu i używane przez małżonkę tylko na dojazdy do pracy, drugie stojące pod chmurką i robione jakieś 25-30k km rocznie. Wczoraj na oba poszło DJ Lime Prime + Coli 476s - zobaczymy jak długo się utrzymają, aczkolwiek powiem szczerze, dla mnie ważne jest aby wosk utrzymał się max 2 miesiące bo i tak dłużej bez woskowania nie wytrzymam :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybkie OT. czy wszystkie woski Colli, a szczegolnie 476 trzeba przechowywać w lodówce? czy temp pokojowa styknie?:) , a wracając do tematu to też zauważyłem ,że 476 użytkowany na codzień trzyma krócej niż deklaruje producent :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w połowie czerwca nakładałem 476-kę na DJ LPL. Samochód niegarażowany, myty raz w tygodniu pianą MagiFoam oraz szamponami DJ BTBM i DJ SP. 3 tygodnie temu na dachu, klapie i tylnym zderzaku już nic nie zostało z tej kombinacji. Na reszcie elementów bardzo słabiutko. Po dzisiejszym myciu Magifoam i szamponem Wolf's Chemicals White Satin wosk jeszcze widać na przednim zderzaku i minimalnie w górnych partiach drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm z tym czy Czy "głupi" DC2 aż tak mógł osłabić tego Colli" to było takie troche retoryczne pytanie choć myślałem, że nawet z odżywką Colli poleży trochę dłużej :)

Polece maske glinką i cleanerem bez dc2 i zobaczymy ;) pewnie będzie pancerny przez dłuższy okres.

 

 

czy wszystkie woski Colli, a szczegolnie 476 trzeba przechowywać w lodówce? czy temp pokojowa styknie?:)

 

Nie trzeba w lodówce. Trzmaj w garażu czy temp. pokojowej a na zime zabieraj do domu jesli w garażu będzie zbyt zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
  • 4 tygodnie później...
To jak już temat o tych woskach, to jaki cleaner będzie najlepszy pod 476s ?

 

Ja używałem Auto finesse Tripple all in one (zawiera carnaube) i z tego co zauważyłem świetnie oczyścił i dał dobre podłoże do wosku 476. Takie połaczenie zaproponował mi salon CarSpa

Cały proces był taki:

 

Mycie x 2 Szampon : Chemical Guys Maxi Suds II

Glinka Chemical Guys Gray Clay Medium

Cleaner Auto finesse Tripple all in one

Wosk Collinite 476

Detailer : POORBOY'S WORLD Spray & Gloss 473ml

 

Zabezpieczenie lakieru robiłem pod koniec września i do dziś wosk jeszcze się trzyma. Nawet jak pojechałem na myjnie ręczną to facet pytał się co jest położone na lakierze bo efekt wizualny oraz spływającej wody jest wyraźnie widoczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tego coli od prazu polozyles pb sg?

Zrobiłem to po 2h aby nadać jeszcze większą głębię koloru i wydaje mi się że pomogło. Ogólnie nie jest wymagane ale później po każdym myciu jak najbardziej.

 

Wysłane z mojego MI NOTE Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.