Skocz do zawartości
wiggly

Konserwacja podwozia.

Rekomendowane odpowiedzi

Z jakiej firmy polecacie podkład epoksydowy ?

Planuje zrobić nadkola w Audi oraz progi w puncie żony. O ile nadkola to tak profilaktycznie sobie wymyśliłem( zobaczymy po zdjęciu plastików) to na progach w puncie  od spodu już wyszła rdza. Wszystko chce nakładać pędzlem bo nie mam pistoletu do baranka a poza tym jest dużo więcej pracy z zabezpieczeniem lakieru. Plan jest taki:

- dokładne mycie + tenzi truck

- oczyszczenie z rdzy

- APP r-stop, miejscowo użyję jeszcze Antirust gel jak będą jakieś wżery, fajnie neutralizuje rdze

- podkład epoksydowy tylko jaki ? dużo ludzi widzę kupuje novola w komplecie z utwardzaczem, APP też ma swój dedykowany podkład 2 składnikowy a może coś innego ?

- zabezpieczenie - tu myślę nad wspomnianym wcześniej Mike Sanders Korozionsschutzfett który jest dość drogi ewentualnie dość chwalony VALVOLINE Tectyl Bodysafe chociaż to całkiem inna półka cenowa ciekawe czy jakościowo też

Z góry dzięki za sugestie i propozycje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 26.07.2018 o 15:50, Gold_Car napisał:

Panowie chce sobie kupić forch korroplex 1l ale nie potrzebny mi taki baniak jeśli ktoś by chciał mogę wziąć na pół. Jeśli to zle miejsce na takie info proszę usunąć. emoji6.png Myślałem nad fertanem 500ml ale trzeba czekać 24h myć wodą ( z tym wiąże się suszenie elementu) i dopiero wtedy można dać epoxyd . A przy korroplexie mamy to załatwione w jeden dzień ( można go pokrywać po kilku godzinach bez zmywania) a następnego dnia dajemy konserwację ( jak wyschnie epoxyd) przez co zaoszczędzić można jeden dzień... Do tej pory stosowałem na wszystko cortanin z organiki ale tym razem chciałem zmienić środek i wybrałem korroplex.

Fertan sobie bym odpuścił, pisałem już o tym wcześniej że łudząco przypomina mi Cortanin F z Organiki (ten sam kolor, zapach i identycznie się go stosuje).  Ja teraz jak robię coś przy podwoziu to stosuję zawsze APP Rstop i epoksyd. Też nie wymaga juz pracy i szybko można go pokrywać epoksydami. 

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a cortanin f to się do czegoś w ogóle nadaje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam wszystkich 😉

Chcialbym zrobić konserwacje podwozia, progów i nadkoli w swoim Accordzie VII FL. Mam możliwość zrobienia konserwacji u wuja, który tym się zajmuje. Tylko pytanie czy to co on proponuje czyli: pierwszego dnia rozebranie wszystskich osłon i nadkoli, oraz dokładne mycie podwozia i nadkoli. Później auto schnie. Następnie lokalizacja wszystkich ognisk i wyczyszczenie ich do zera oraz punktowe ich zabezpieczenie (nie wiem jakim środkiem), a następnie baranek czarny (nie wiem jakiej firmy). W progi będzie tez fluidol, tylko tez nie wiem jakiej firmy.

Co sądzicie o takim zabezpieczeniu w cenie około 700 zł? Czy można coś lepszego wymyślić? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

On sie tym zajmuje i to pewnie latami, a Ty na forum pytasz? Nie ufasz rodzinie? 

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale wiecie jak jest, że ktoś stosuje takie produkty od kilku lat nie znaczy, że teraz nie ma lepszych. Tym bardziej ze czytając kilka tematów na forum widzę ze polecany jest valvoline a nie baranek. Wiec co sądzicie o takiej konserwacji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zapytaj go po prostu jakich produktów używa (o ile nie jest to tajemnica), a jak nie będą pasowały to przywieź mu swoje materiały. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Więc dowiem się i dam Wam tutaj znać jakie to będą produkty i wtedy będę bardzo wdzięczny za wyrażenie Waszych opinii. 😉 

Panowie a jeszcze mam na jednych drzwiach od dołu od wewnętrznej strony małe ognisko, wystarczy zedrzeć je do dobrej blachy i zrobić zaprawkę? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 6.08.2018 o 05:58, rudi0018 napisał:

Pomożecie koledzy? Zdjęcia do drzwi i rantow nadkoli w linku. Jak je najlepiej zabezpieczyć? 

https://imgur.com/a/4U6xnJg

wyczyścić do gołego app r stop, podkład, baza, klar i posmarować dodatkowo bilt hamberem dynaxem
Albo wyczyścić app r stop i srodek konserwujący, valvoline, jakiś bitex, app też całkiem niezłe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może być corizon na oczyszczona rdzę z rantow nadkoli i drzwi? Później podkład>właściwy lakier> Klar. Dobrze bedzie tak zrobione? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi