Skocz do zawartości

Good Stuff Tire Dressing Black Mamba


Piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór Panie i Panowie,

Bohaterem mojego dzisiejszego debiutanckiego testu jest:

GOOD STUFF BLACK MAMBA (czy aby napewno SHINE?)

P1010124.jpg

Produkt stanął w szranki z:

- Nielsen Brillance [~25zł/500ml]

- Prostaff Tire Gloss Coat Mr Black Gokutuya [~40zł/70ml]

P1010123.jpg

Test dość ciekawy bo do pojedynku stanał produkt szalenie popularny, a przy tym mistrz jakość/cena [NB], produkt bardzo niszowy i przy okazji dość drogi w stosunku do pojemności [PROSTAFF] no i nowość na rynku o umiarkowanej cenie [GS BMS].

Opona: kilkuletnie Pirelli R18

Co będę oceniał:

I. ZAPACH

II. WYDAJNOŚĆ

III. ŁATWOŚĆ APLIKACJI / KONSYSYTENCJA

IV. EFEKT KOŃCOWY

No to,

SOLONEZA CZAS ZACZĄĆ !

Najpierw opona zostaje dwukrotnie wyszorowana Excede Tire and Rubber Cleaner. Przy okazji muszę naprawdę pochwalić ten produkt. W mojej ocenie jest naprawdę skuteczny i tak naprawdę nie wyobrażam sobie lepszego środka (acz ze mnie nowicjusz).

P1010106.jpg

P1010107.jpg

P1010108.jpg

P1010109.jpg

P1010110.jpg

 

Opona została podzielona taśmą na trzy części:

P1010112.jpg

 

Halo! Czy są tu spostrzegawczy ludzie ?

Już się tłumaczę. Zaprezentowałem inną oponę z mycia i inną z nakładania produktów.

Czemuż? Oponę myłem wieczorkiem i ta była akurat pierwsza z brzegu.

Zaś produkty aplikowałem następnego dnia rano jak już urocze słoneczko raczyło mnie pięknymi promieniami i chciałem uniknąć nałożenia dressingów w pełnym słońcu – toteż zaszedłem volviaka z drugiej mańki.

 

Lewa górna część to bohater: Black Mamba Shine

P1010119.jpg

Prawa górna część to: Prostaff Tire Gloss Coat

P1010120.jpg

Dół to oczywiście NB

P1010121.jpg

 

„To jest moja lewa ręka, to jest moja prawa ręka” „Dlaczego się zakręciłem, dlaczego się zakręciłem”. Kto kojarzy z jakiej produkcji to teksty ? : )

No dobra, suchary sucharami, trzeba brać się do roboty:

Produkty aplikuję słoneczkami K2 z wyjątkiem oczywiście Prostaff, który ma wbudowany aplikator niczym pasta kiwi.

P1010125.jpg

 

Oto efekty po aplikacji:

P1010126.jpg

P1010127.jpg

P1010128.jpg

 

Rzućmy teraz okiem na kilka zdjęć PRZED/PO

Black Mamba (Shine?) przed:

P1010117.jpg

Black Mamba (Shine?) po:

P1010129.jpg

Prostaff przed:

P1010116.jpg

Prostaff po:

P1010130.jpg

Nielsen przed:

P1010118.jpg

Nielsen po:

P1010131.jpg

 

Tak się prezentuje cała trójka w jednym kadrze:

P1010132.jpg

P1010133.jpg

 

A tak w bezpośrednich starciach:

 

Lewa strona Mamba, prawa Prostaff:

[przepraszam ale nie wiem czemu aparat nie łapał mi dobrej ostrości]

P1010135.jpg

P1010140.jpg

Góra Prostaff, dół Nielsen:

P1010136.jpg

P1010141.jpg

Góra Mamba, dół Nielsen:

P1010137.jpg

P1010142.jpg

 

No i na koniec zbliżenia na efekt końcowy:

 

Black Mamba (Shine?):

P1010143.jpg

Prostaff:

P1010144.jpg

Nielsen Brillance:

P1010145.jpg

 

PODSUMOWANIE:

I. ZAPACH

Na najwyższym stopniu podium pozwolę sobie nie umieścić żadnego z produktów. Wszystkie śmierdzą. Jednakże, być może z uwagi na specyficzny aplikator, Prostaff pachniał trochę mniej intensywnie w związku z czym to on dostanie w tej kategorii srebrny medal, a Mamba i Nielsen zajmą ex aequo trzecie miejsce.

II. WYDAJNOŚĆ

Najłatwiej było ocenić Mambę bo jest w przezroczystej butelce. Najciężej odnieść się do wydajności Prostaff’a bo po pierwsze jest w nieprzezroczystej butelce, a po drugie żel wypływa wprost na wbudowany gąbkowy aplikator. Nielsen zaś mimo, że znajduje się w nieprzezroczystej butli to aplikuje się go triggerem na aplikator przez co łatwo ocenić ile się go zużyło. Jaki jest wynik? Trzecie miejsce zajmuje Prostaff, musiałem się sporo namęczyć żeby najpierw z niego wycisnąć taką ilość by swobodnie ją rozprowadzać. Być może zrobiłem to nieprawidłowo i użyłem zbyt dużo produktu i dlatego oponka świeci się jak psu j*j* ale uwierzcie jak próbowałem rozprowadzić delikatną ilość to najzwyczajniej produkt nie krył opony. Tak czy siak – niniejszy test nie o Prostaff traktuje więc na pewno jeszcze się nim pobawię i dam znać co i jak. Miejsce drugie znany każdemu NB, choć muszę wam przyznać, że odnoszę wrażenie, że trochę zbyt oszczędnie potraktowałem oponę tym produktem i odpowiednio jej nie pokryłem. Długo, długo nic i miejsce pierwsze: Black Mamba – jestem pod ogromnym wrażeniem. Kilka strzałów na aplikator i opona pokryta. Tylko czy ta ogromna dla użytkowników zaleta nie będzie dla producenta zmartwieniem? : ) W mojej ocenie 250ml starczy na naprawdę szmat czasu.

III. ŁATWOŚĆ APLIKACJI / KONSYSYTENCJA

O aplikacji i żelowej konsystencji już wspomniałem no i cóż Prostaff ląduję (póki co!!) na ostatnim miejscu na pudle. Biorąc pod uwagę łatwość aplikacji to w zasadzie mógłbym nie przyznawać drugiego miejsca tylko umieścić razem na pierwszym Nielsena i Mambę. Niemniej jednak jeśli spojrzymy również na konsystencję to mi bardziej do gustu przypadła wodnista Mamba niż oleisty Nielsen.

IV. EFEKT KOŃCOWY

Najbardziej chyba subiektywna część testu no bo jeden lubi ogórki, a drugi ogrodnika córki. No ale jeśli mielibyśmy ocenić, który produkt powoduje największy SHINE to wygrywa Prostaff. Mi osobiście taki efekt zupełnie nie odpowiada, zdecydowanie wolę tą dyskretną elegancję (tak mawiam mój kumpel o swojej Daewoo Leganza) jaką gwarantuje nam Mamba. Efekt Nielsena oceniam najniżej.

 

To by było na tyle, dziękuje Good Stuff za udostępnienie produktu do testów, a przede wszystkim za cierpliwość.

P.S. Tak wiem, wstyd mi za te obleśnie brudne nadkola.

P.S.2. Na pewno dostałem do testów Mambę Shine, a nie zwykłą ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...
  • Moderator

Dressing pozostawia wykończenie takie jak lubię czyli efekt nowej opony.

Dodatkowy plus za łatwą aplikację :good:

 

Jest tylko jedno małe "ale"...

Po dwóch użyciach atomizer powiedział pa, pa i przestał działać :?

Też to się komuś przytrafiło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 24.05.2017 o 00:24, Ipkol napisał:

 

NB, choć muszę wam przyznać, że odnoszę wrażenie, że trochę zbyt oszczędnie potraktowałem oponę tym produktem i odpowiednio jej nie pokryłem.

 

Brakuje kolejnego punktu w teście, trwałości ;)

Brillance widać że nałożyłeś baaaaaardzo biednie. Im grubsza warstwa tym większy szajn. Nakładając np. pędzlem uzyskasz efekt mocno świecący, może nie jak prostaff, ale bliżej. Po przetarciu nadmiaru szmatą lub cienkiej warstwie aplikatorem matowieje. A tutaj to wygląda jak by go było całkiem za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.