Skocz do zawartości

Wybór past do rotacji dla początkującego


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Wlasnie kupilem dzis uzywana rotacje Flexa L3403VRG (1100-3700 obr, 2.2kg) i planuje na wiosne cos powalczyc samodzielnie w temacie polerki .

 

Nie bedzie to moj pierwszy kontakt z rotacja, juz troche dzialalem pod okiem doswiadczonego lakiernika przy korekcie mojego z3 (moge powiedziec ze zrobilem 60% samochodu) , pracowalem wtedy 3M Fastcut oraz 3M Ultrafina SE (Ultrafina pracowalem recznie) .

 

Do spolerowania bede mial na poczatek renaulta thalie (2003r. lakier bez ziarna, fioletowy) . Nigdy nie polerowany, nieco rys od szczotki jest, ale tragedii nie ma. Oraz bmw e46 srebrny metalik.

 

Planuje uzyc gabek farecli bo kosztuja smiesznie pieniadze a juz jakas to jednak marka jest - biala i czarna (11.85zl/szt na allegro) .

 

Powiedzcie mi jakich past uzyc ?? Rozwazam TYLKO 3M lub Menzerne ..wiem ze 3m sprawdzony ale jakos mnie ciagnie do Menzerny .

 

Wiem np. ze farecla G3 uchodzi za "trudna" paste (hologramy, ciezko wyprowadzic zeby nie bylo rys, a jak jest z Menzerna ??? Dobra dla poczatkujacego ?

 

I podajcie prosze jakie pasty beda dobre od obu producentow ?- wiem ze musze kupic 2 pasty (scierna i wykanczajaca) .

 

dziekuje

pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście poleciłbym SSR2 i SSR1 Poorboys'a, a do tego Profesional Polish tez Poorboys.

Co do 3M, to Julian pisał, iż uczył się na ultrafinie i tylko ona mu wystarczyła.

Dobrym zestawem jest Scholl s17 z dedykowanymi padami, lub Meguiars Solo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście poleciłbym SSR2 i SSR1 Poorboys'a, a do tego Profesional Polish tez Poorboys.

Co do 3M, to Julian pisał, iż uczył się na ultrafinie i tylko ona mu wystarczyła.

Dobrym zestawem jest Scholl s17 z dedykowanymi padami, lub Meguiars Solo.

 

Sama ultrafina to chyba bede polerowal samochod wieki ...Scholla nie chce, poorboys ..hymmmmm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Przemek,

 

troszkę OT ;) ale napisz czy był widoczny efekt gołym okiem po zastosowaniu professional polish po paście ssr 1, oczywiście usunęło pewnie pozostałości ssr 1 ale czy poza tym jakiś efekt jeszcze był, resztki ssr 1 można także usunąć APC, przymierzam się do wiosennej korekty i ciągle zastanaiwam się nad użyciem typowego cleaner-a :o Po polerce będzie nakładany black hole i na to jakiś wosk z natty's jeszcze nie wiem ale pewnie RED. Do tej pory nigdy nie używałem typowego cleanera i po polerce nakładałem glaze i na to wosk i tak jak już pisałem wosk nakładam raz na 1,5-2 miesiące i nigdy się nie spotkałem że przez ten czas wosk się skończył, więc nie wiem co mi da tak naprawdę typowy cleaner :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Ja przy takim lakierze zacząłbym od takiego połączenia :

 

- pad polishing + najdelikatniejsza pasta Menzerna lub 3M lub inna firma

 

jezlei to nie przyniesie oczekiwanego efektu to:

 

- pad cutting + najdelikatniejsza pasta Menzerna lub 3M lub inna firma po tym

ta sama pasta tylko pad finishing

 

jeżeli to nie przyniesie efektu to wtedy sięgnąłbym po silniejszą pastę i pad polishing

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotres, to że ultrafina jest delikatna nie oznacza iż na cutting padzie nic nia nie zdziałasz.

 

Car Crazy, osobiście używałem SSR1, a jako Profesional Polish mam "zamiennik" Scholl S40.

Co do SSR1, to z lakieru po APP06 zrobiło mi taki efekt, iż mogłem sobie posprawdzac uzębienie, natomiast po przeciagnięciu Scholl S40 mogłem stwierdzić jakie mam ubytki w zębach, więc nawet na poziomie SSR1 mógłbym zakończyć prace ciągnąć go na czarnym padzie (nigdy nie wiem, czy polishing czy finishing jest delikatniejszy, ale chodzi o ten super delikatny).

 

Co do trwałości wosków, to po 2 miesiącach pożegnał mnie 915 colli.

Poza tym ja pisałem o Tanich woskach typu formula, gdzie trwałości nikt nie sprawdził...

A cleaner uzywam Dodo LP równiez z tego powodu, iż posiada delikatne właściwości ścierne.

 

Co do ultrafiny, to Julian napisał kiedyś:

używałem turtle wax turbo nano i byłem podniecony zestawem szmatek nigrina z reala. a potem od razu kupiłem rotacje hitachi, pady niebieskie 3M i Ultrafine. tak się zaczęło. potem sobie stopniowałem, dokupiłem żółtą, żółte i czarne pady, w końcu przeskoczyłem na FC+ i twarde gąbki, żeby skończyć z papierem 2000 w ręku. teraz czekam na testy z papierem na maszynie pneumatycznej;) w międzyczasie sprawdziłem kilkanaście różnych padów, trochę aut zrobiłem, tylko raz zaliczyłem wpadkę, ale na szczęscie było to małe draśnięcie. i pewnie dlatego, że nie chciało mi się zmieniac padów swojej maszynie, a pożyczyłem cudzą makitę z uchwytem dla leworęcznych. oto moja historia, dziękuję za uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

podobnie jak CAR CRAZY...

zacznij od czarnej waflowej gąbki i mleczka 3m czerwony korek, jeżeli połączenie okaże się za delikatne zmień pad na np pomarańczowy...

 

Pamiętaj że polerowanie to również siła docisku i obroty( i wytrwałość:) ) a nie tylko pasty i pady. Powodzenia życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Flexa dorwalem uzywanego na allegro za 500zl.

 

Ja dzis zamowilem w koncu Lake Country cutting zolte 150mm . Niby pisali na shinearamie ze to do DA ale z opisow wynikalo ze wszystkie lake country sa dedykowane do DA . dziwne .

Rozwazalem jeszcze Sonusa SFX1 ale w koncu stanelo na Lake Country.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.