Skocz do zawartości

Gdzie tankujecie?


patol

Rekomendowane odpowiedzi

Wiekszosc stacji jest na zasadach franczyzy i wszystko zalezy od danego wlascicela jakiej jakosci paliwo sprzedaje.

 

1. Skąd te info statystyczne, że większość na zasadach franczyzy? Tankuję tylko na sieciówkach w całym praktycznie kraju i może 2 razy trafiła mi się franczyza.

2. Wiesz, jak są obwarowane w umowie franczyzy kwestie dostaw paliwa, jakie są konsekwencje sprzedaży lewego towaru? Jeśli nie, to na twoim miejscu wstrzymałbym się z takimi opiniami, co od kogo zależy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc stacji jest na zasadach franczyzy i wszystko zalezy od danego wlascicela jakiej jakosci paliwo sprzedaje.

 

1. Skąd te info statystyczne, że większość na zasadach franczyzy? Tankuję tylko na sieciówkach w całym praktycznie kraju i może 2 razy trafiła mi się franczyza.

2. Wiesz, jak są obwarowane w umowie franczyzy kwestie dostaw paliwa, jakie są konsekwencje sprzedaży lewego towaru? Jeśli nie, to na twoim miejscu wstrzymałbym się z takimi opiniami, co od kogo zależy...

 

To na kazdej stacji pytasz czy jest franczyza? Moze masz racje, ja tylko podalem do info to co mi kiedy powiedzial czlowieczek co siedzi w branzy i dal mi przyklad ze prawdziwych Bp w Krakowie jest tylko 3

 

Dla mnie gadanie ze jakos jest pod logiem to jest o d**pe rozbic bo tankowalem npna orlenie x po ktorym auto przestalo jechac i to doslownie! A nastepnie zatankowalem na orlenie na, ktorym zazwyczaj tankowalem i z powrotem to samo auto, wiec darujcie sobie tematy typu ze dana marka ma dobre paliwa, jak dla mnie dana stacja.

 

Ps. Powiedz mi jeszcze dlaczego ta sama siec stacji potrafi miec w danym miescie roznicy w cenie nawet 30 gr za litr skoro naleza do jednych wlascicieli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To na kazdej stacji pytasz czy jest franczyza? Moze masz racje, ja tylko podalem do info to co mi kiedy powiedzial czlowieczek co siedzi w branzy i dal mi przyklad ze prawdziwych Bp w Krakowie jest tylko 3

 

 

Sprawdzałeś, czy łyknąłeś fajną gadkę?

 

Ja biorę faktury, NIP jest ten sam, np. BP Europa SE, co wyklucza franczyzę, prawda?

A skoro jesteśmy przy BP, w promieniu około 2 km od domu mam 3 stacje i żadna nie jest franczyzą.

 

Ceny i różnice? Zgadnij, jaki wpływ na cenę paliwa ma relacja popyt/podaż (dlatego paliwa w rejonach atrakcyjnych turystycznie są droższe, patrz Mrągowo i Zakopane) i choćby wysokość czynszu dzierżawnego lub opłat za użytkowanie wieczyste. Odsyłam do podstaw ekonomii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orlen, który na tę chwilę ma zdecydowanie największą ilość stacji w Polsce, nie ma nawet 1/5 stacji we franczyzie. Dokładnie ile z ciekawości się dowiem. Napiszę w temacie.

Marża na danej stacji zależy głównie od konkurencji, ciągów komunikacyjnych.

Przeważnie stacja ''pilnuje'' innych stacji w promieniu kilku km.

Jak ma ktoś jakieś wątpliwości związane z tematem zapraszam na PW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darujcie sobie tematy typu ze dana marka ma dobre paliwa, jak dla mnie dana stacja.

 

A tu się akurat nie zamierzam spierać, bo jak jest duży obrót, to paliwo nie zdąży się "zleżeć" i można spokojnie tankować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ile z ciekawości się dowiem. Napiszę w temacie.

Ostatnio pisano w emailu podsumowującym jakąś zabawę ... jakbym trafił na ten temat przed 19:00 , to bym dokładne dane napisał o stacjach CODO I DOFO(franczyza) ;) Nie zapominajmy iż pozostają jeszcze niedobitki Bliskiej , które również należą do Orlenu.

 

Przeważnie stacja ''pilnuje'' innych stacji w promieniu kilku km.

 

U nas codziennie 2x (piątek3x) sprawdza się i podaje do "systemu" ceny stacji konkurencji (BP I Lukoil) .

 

Powiedz mi jeszcze dlaczego ta sama siec stacji potrafi miec w danym miescie roznicy w cenie nawet 30 gr za litr skoro naleza do jednych wlascicieli?

 

Ulica ma 10km i na niej 3 stacje Orlen(wszystkie to stacje CODO , czyli nie franczyza ) i teraz 2 skrajne stacje mają różną konkurencję (jedna Lotosa, druga BP) i ceny są różne , bo są dostosowywane do tych własnie konkurencji . Stacja pośrodku ma ceny ...wypośrodkowane pomiędzy tymi dwoma skrajnymi Orlenami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas codziennie 2x (piątek3x) sprawdza się i podaje do "systemu" ceny stacji konkurencji (BP I Lukoil) .

Ja też tylko dwie podaję ale są stacje śledzący 5,6 sztuk :)

Dwa razy dziennie od pon do sob.

Wydaje mi się, że DOFO jest sporo poniżej 1/5 ale faktycznie z poziomu stacji można st sprawdzić na spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dziękuję za odpowiedź. Tak ostatnio się "zagłębiłem" w temacie paliw po obejrzeniu filmu zimowy test paliw Zachar OFF i dlatego pytam.

Tankowałem dotychczas na Orlenie, a ostatnio mi się zdarzyło na Shellu i odczucia mam takie, że auto lepiej pracuje... Fakt, faktem 1.9 TDI pojedzie na wszystkim no ale...

Po przeanalizowaniu opisu paliw z różnych stacji (BP, Shell, Circle K, Orlen) na każdej z nich w tych nawet regularnych paliwach są dodatki, które utrzymują silnik w czystości no ale to i tak jest pewnie ściema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciek-drummer mimo posiadania stałej zniżki na paliwa orlenowskie przerzuciłem się na stałe właśnie na Circle K. Bodźcem do zmiany była 2-4 sekundowa zwłoka przy odpaleniu nowego tdi. Na ropie z Circle K auto odpala momentalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jak poczytacie co miesięczne raporty z testów kontroli paliw to się okazuje, że każda stacja ( w sensie marka, a nie każda budka która istnieje ) ma REGULARNE I NIEPRZERWANE problemy z utrzymaniem norm dla paliw. I tak się dzieje od zawsze i dziać się będzie.    Szel, Orlen, Cyrkiel, BP - każda jedna firma, regularnie nie spełnia norm, a przecież nie wszystkie punkty są badane.  Tak więc, dziś z orlenowskiego kurka leci złoto, za miesiąc może lecieć szczoch i tak jest z każdą.  Kupcie sobie jakiegoś uszlachetniacza jak dbacie o wózek i tyle :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@StreamHD, dość to dokładnie śledzę i akurat Shell, BP i Statoil (a te trzy mnie interesują) nie mają. ;) Niby każdy gada, że wszystko leci z jednego kranu, bo na bazie tak jest, ale dystrybucję każda sieć ma swoją i to od niej zależy, co trafi do klienta. Tyczy się również stacji franczyzowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja napisze tak.

Służbowo używam i30 w dieslu. Rok temu w którąś sobotę stycznia przy mrozach ok -15 wsiadam do auta, odpalam ruszam i.. zdechł. Ponownie odpalam, ruszam i zdechł i tak z 5-6 razy. Wzywam lawetę, assistance itp. W poniedziałek rano telefon z serwisu - auto do odbioru. Pytam się co się stało - Pan mówi, że sitko przedwstępne filtru paliwa całe zapchane zieloną mazią  i pyta się mnie gdzie tankuje - ja mówię Orlen. Na to gość mówi, że w przeciągu całego weekendu zjechało na serwis 13 aut z tym samym objawem. 10 było lanych na Orlenie, 3 na BP. Mechanicy po obejrzeniu sitek doszli do wniosku, ze zielony nalot to zbyt duża dawka bio-komponentów dodanych do paliwa. Zaznaczam, że leje zwykłe ON - taki przykaz szefa. Pytam się a z jakich stacji nie trafiały auta z podobnym problemem - za bardzo nie chciał udzielić info ale dyplomatycznie powiedział, że jak pracuje nie zdarzyło się aby trafiło an serwis auto lane na Shell lub Statoil. Od tamtego czasu leję tylko na Statoil/Circle K i nie mam problemu. Ponad to nie zmienił mi się styl jazdy a wg kompa spalanie mam mniejsze o 0,3l/100km nie uważam tego za błąd gdyż identyczne wskazanie mam w swoim prywatnym aucie. Od tamtej pory leje tylko na CircleK i żadne problemy się nie pojawiły. W prywatnym leję lepszy ON.

Ponad to z miesiąc temu na kanale Zachar Off wyszedł 2 odcinkowy test paliwa, polecam obejrzeć. Ja się pod nim podpisuję obiema rękami,

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, OsTrY napisał:

Ponad to z miesiąc temu na kanale Zachar Off wyszedł 2 odcinkowy test paliwa, polecam obejrzeć. Ja się pod nim podpisuję obiema rękami

Właśnie po obejrzeniu tych filmów zacząłem dążyć temat... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, OsTrY napisał:

A ja napisze tak.

Służbowo używam i30 w dieslu. Rok temu w którąś sobotę stycznia przy mrozach ok -15 wsiadam do auta, odpalam ruszam i.. zdechł. Ponownie odpalam, ruszam i zdechł i tak z 5-6 razy. Wzywam lawetę, assistance itp. W poniedziałek rano telefon z serwisu - auto do odbioru. Pytam się co się stało - Pan mówi, że sitko przedwstępne filtru paliwa całe zapchane zieloną mazią  i pyta się mnie gdzie tankuje - ja mówię Orlen. Na to gość mówi, że w przeciągu całego weekendu zjechało na serwis 13 aut z tym samym objawem. 10 było lanych na Orlenie, 3 na BP. Mechanicy po obejrzeniu sitek doszli do wniosku, ze zielony nalot to zbyt duża dawka bio-komponentów dodanych do paliwa. Zaznaczam, że leje zwykłe ON - taki przykaz szefa. Pytam się a z jakich stacji nie trafiały auta z podobnym problemem - za bardzo nie chciał udzielić info ale dyplomatycznie powiedział, że jak pracuje nie zdarzyło się aby trafiło an serwis auto lane na Shell lub Statoil. Od tamtego czasu leję tylko na Statoil/Circle K i nie mam problemu. Ponad to nie zmienił mi się styl jazdy a wg kompa spalanie mam mniejsze o 0,3l/100km nie uważam tego za błąd gdyż identyczne wskazanie mam w swoim prywatnym aucie. Od tamtej pory leje tylko na CircleK i żadne problemy się nie pojawiły. W prywatnym leję lepszy ON.

Ponad to z miesiąc temu na kanale Zachar Off wyszedł 2 odcinkowy test paliwa, polecam obejrzeć. Ja się pod nim podpisuję obiema rękami,

Czyli to potwierdza tylko, ze nie ważne jest z jakiej rafinerii pochodzi paliwo bo jest to albo płocka albo gdańska, nie ważne jaki znaczek jest nad dystrybutorem ale ważna jest konkretna stacja. Jak w przeciągu dni zjechało kilka aut to winna jest jedna konkretna dostawa, a nie koncern. Oczywiście rozumiem, że reklamacja na stacji złożona?

 

Przez 10 lat śmigałem klekotami. Nigdy nie zamarzł mi olej napędowy. Ani ten z orlenu, ani z Lotosu, a przez spory czas tankowałem na lokalnej nie koncernowej stacji w mieście bo była najtańsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.