Skocz do zawartości

ADBL QD1 quick detailer


WaxItCar

Rekomendowane odpowiedzi

ZAkupiłem litrową butelkę - porównywałem do MD od SG - Lakier Audi - resztki Fusso.

Wnioski: w końcu po wielu testach znalazłem idealny dla mnie QD - aplikacja banalna - zero mazów jakiegoś docierania itp nawet w słońcu.

Mega zapach.

Kropelkuje gorzej od MD ale wiadomo MD nie jest typowym QD

Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kupiłem QD1, wcześniej miałem MD od SG i po MD już nie sięgnę. Dobra aplikacja, nie marze się tak po lakierze, dotarcie bajka i co zauważyłem, nie łapie tak bardzo kurzu jak to miało miejsce w przypadku MD :good: Jak się pojawi środek na waterspoty to kupuje bez zastanowienia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

[ref=#ff3366]maciekkakol[/ref], koniecznie daj znać.

[ref=#ff3366]doradca87[/ref], dzięki za opinię. Co do kropelek jesteśmy skłonni się spierać. :D

[ref]xXKrystianXx[/ref], dzięki za rzeczową recenzję. :) do water spotów kiedyś zrobimy dedykowany produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QD1 ma dużo lepszy beading od MD. Zresztą moim zdaniem nie ma czego tu porównywać. QD1 zrzuca wodę jak wściekły, wystarczy pojechać na bezdotyk, żeby poprawić sobie humor. W przypadku MD już nie było tak kolorowo bo umierał znacznie szybciej i ten kropling jakiś taki mało efektowny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • Moderator
Co lepsze QD1 czy AF Finale? ma ktoś jakieś porównanie?

Zalezy od sytuacji.

AFF jest rzadszy także sama nazwa mowi Quick Detailer - szybko wygodnie i bez maz. Idealny do codziennego strzału na delikatny kurz. Ale trwałość mizerna.

QD1 jest gęstszy o ile ktoś potrafi to zauważyć - ja tak. Czasem trzeba o dwa ruchy wiecej niz AFF wykonać by go zaaplikować ale i tak jest to wygodny proces. Trwałość i odpychanie wody w normie.

Ogólnie warto mieć dwa w arsenale.

 

Dodane po 2 minutach 7 sekundach:

Ktoś robił porównanie QD1 z FK 425?

 

Identycznie jak QD1 i AFF.

FK425 to prawdziwy Quick Detailer. Rzadszy niż QD1. Trwałość mizerna jak to QD ale rewelacyjna aplikacja i podbicie blasku.

 

Warto mieć je 3 w arsenale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie, żeby QD1 walić mało, bo się maże. Szczerze mówiąc to dziwi mnie to, bo ja mam zawsze tendencję do psikania za dużo, a jednak problemów nie uświadczyłem. Ostatnio robiłem motocykl przy 1*C i ekstra się dotarł - np. dwa lekkie strzały na pół zbiornika, rozprowadzenie jedną stroną mięsistej fibry Monster Shine'a i dotarcie drugą. A zapach w garażu po odstawieniu sprzęta... :song:

 

Szczerze mówiąc to jeden z lepszych siuwaksów, jakie miałem w rękach :) Trwałość też bardzo na plus, bo na aucie, którym jeżdżę 200-300 kilometrów tygodniowo, lekko wytrzymał mi miesiąc przy śnieżno-solnej pogodzie, oprócz dołów drzwi, ale to nic dziwnego. A teraz będę się starał go oszczędzać, żeby sobie go za szybko nie zużyć. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

690601 Szczerze mówiąc to jeden z lepszych siuwaksów, jakie miałem w rękach :)

 

A jakich innych jeszcze używałeś? ;)

Jeżeli pytasz o detailingowy high-end, to żadnych :) Poruszam się póki co wśród bardziej dostępnych marek, głównie polskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BSD, MD, dziś dostałem FW Amulet, jakieś marketowe QW. Pisząc "siuwaksy" miałem na myśli ogólnie produkty wykraczające poza podstawową czynność mycia przy ogólnej pielęgnacji. Może źle się wyraziłem, ale chciałem jakoś potwierdzić swoją aprobatę dla tego produktu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]samwdomu[/ref], Ciężkie pytanie z dwóch powodów, najlepszy dla każdego znaczy co innego, dwa jest sporo bardzo dobrych produktów których nie ma w dużych opakowaniach. Jeżeli to ma być 5 litrów to alternatywą dla QD1 może być Finale, chociaż to trochę inne produkty tak jak Domel napisał. Musisz wybrać na czym bardziej Ci zależy. Trochę w OT idziemy, a jest temat ogólnie o QD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.