Skocz do zawartości

ADBL Vampire Liquid - Pytania i Odpowiedzi


Chemik ADBL

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Czy Vampire Liquid nie narobi szkód na chromowanych listwach wokół szyb? I czy trzeba uważać na tarcze i klocki przy aplikacji na felgi?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Vampir jest bezpieczny dla wszystkich zewnętrznych powierzchni auta , tarczom i klockom również nie zaszkodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po spryskaniu liquidem na karoserię, lepiej odczekać i spłukać a później ewentualnie powtórzyć, czy bez problemu można rozpracocwywać pędzelkiem na lakierze delikatnie czy microfibra? bo ostatnio testowałem to fajnie poschodziły jakieś osady, ale niektóre punkty dość mocno się trzymały i trzeba było powtarzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zastosowałem dzisiaj VL na srebrne alusy od Volvo S80 i powstaly szare smugi :( Robiłem wcześniej nim felgi w Accordzie, stare Borbety w Peugeocie i nic, a tutaj takie coś. Felga byla na pewno zimna, na dworze dzisiaj nie za goraco i bez slonca, na pewno nie wysechl. Brud zszedl, krwawily ladnie, ale sa zacieki. Fakt, ze felga wyglada na sfatygowana, bo w naroznikach schodzi z niej srebrny kolor i jest biala, tak jakby przetarta. Przy czym zaciek to chyba zle slowo, bo gdyby to byl zaciek to by byl w kierunku splywania plynu, czyli zgodnie z grawitacja w dol. A to jest w bok. Zdjec niestety nie mam.

Mozliwe zeby lakier z felg lekko zszedl miejscami i powstaly tam jasniejsze szaro/srebrne miejsca a w innych zostal i sa ciemniejsze?

Smug nie dalo sie ruszyc ani ponownie VL, ani APC PRO (1 do 10) ani zwyklym Vampirem. Wyglada jak inny odcien lakieru.

 

Dopuszczam jeszcze mozliwosc, ze to juz bylo i tylko po wyczyszczeniu sie ukazalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tata kupił ten samochód kilka lat temu, nie wiem czy były lakierowane. Nigdy się im też nie przyglądałem z bliska, oraz na pewno od zakupu nigdy nie były myte inaczej niż poza myjnią automatyczną. Te dziwne smugi pojawiły się na wszystkich felgach. Nie są bardzo widoczne, bo to po prostu różnica w odcieniach srebrnego koloru felgi. Choć z bliska widać. Z zegarkiem w ręku tego nie robiłem, może było dłużej niż 5 minut, ale niewiele dłużej i na pewno nie wyschło.

 

Lakier schodzi w dziwnym miejscu, bo przy pieście od środka czyli tam gdzie raczej nie powinien się od niczego wytrzeć. Zaznaczyłem to na przykładowym zdjęciu. Oczywiście schodzi na każdym zagięciu, nie zaznaczałem aż tyle. (będę miał możliwość to zrobię zdjęcie felg ojca)

af91fc6b5cfe4462med.jpg

 

Ogólnie felgi sprawiają wrażenie, jakby nie miały na sobie lakieru bezbarwnego, a sam kolor. W zaznaczonych miejscach się przeciera, a na samych zagięciach nie ma go i felga jest biała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info. Tak myslalem, ze to moze byc od przegrzania. Wspomnialem o tym nie dlatego, ze podejrzewalem by VL to spowodowal, a dlatego, ze byc moze slaba kondycja farby odpowiada za owe smugi. Bede mial mozliwosc to wrzuce zdjecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.