Skocz do zawartości

Tapicerka - biały nalot we wrąbkach


azsryel

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem, że takie białe "coś" jest we wrąbkach w tapicerce, nigdy nie robiłem w środku żadnym plakiem itp., nie wiem od czego to... Pomaga woda z mydłem + szczoteczka do rąk ale nie chcę tak szorować by nie uszkodzić tapicerki. Zawsze tylko przecieram tapicerkę szmatką z mikrofibrą bo boję się chemii. Mam wrażenie że tapicerkę przydałoby się czymś odżywić, że jest taka sucha i mdła ale nie chciałbym, żeby się świeciła jak po plaku ;) Po prostu chciałbym ją lekko ożywić i przede wszystkim wyczyścić...

 

9fba5c62a041.jpg

 

63c3e49bc13d.jpg

 

c4fbc102aa7f.jpg

 

83117bc6b2dc.jpg

 

 

a tu po wyczyszczeniu szczoteczka + woda z mydłem:

 

074a6ba43e3d.jpg

 

Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo miły kolega z forum u którego robię zakupy polecał: APC ADBL do wyczyszczenia + Shiny Garage Apple Plastic lub Pooroby's Natural Look Dressing. Co o tym sądzicie? Dodam, że bardzo boję się chemii bo to jest mięciutki plastik i nie chciałbym go popalić. Patrząc na poglądowe/ przykładowe zdjęcia dressing'u to trochę wygląda to jak po plaku i się świeci strasznie:

 

pb8.JPG

 

661DSC09083_carok.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde APC będzie dobre, tylko pamiętaj o odpowiednim rozcieńczeniu z wodą, ja przeważnie używam 1:25 do wnętrza.

 

Dressing jest jak krem do ciała, smarujesz, trochę odżywia, po jakimś czasie efekt słabnie i znowu trzeba posmarować. Nie daje on trwałego efektu, ani nic ci nie uszkodzi. Jak nie chcesz dressingu to wystarczy samo mycie. Ja używam PB Natural Look u siebie, tylko po aplikacji przecieram czystą ściereczką, żeby aż tak się nie świeciło, a dodatkowo zostawia przyjemny zapach.

 

A bym zapomniał, żeby najlepiej umyć takie plastiki będziesz potrzebował miękkiej szczotki, np do butów skórzanych, taka co nie rysuje skóry na ręce lub po prostu pędzel jaki ci pasuje. Ja myję pędzelkiem i APC i na bieżąco przecieram wilgotną mikrofibrą często płukaną w czystej wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.