Skocz do zawartości

Czego używać do nabłyszczania i pielęgnacji opon ?


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.09.2018 o 19:36, Domel napisał:

Straciłem materiał dowodowy 😞 więc zaczynam test od nowa. Tym razem długodystansowy. ADBL vs SG.

Domel jak tam się zachowują dressingi, możesz już wyciągnąć jakieś wnioski ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
4 minuty temu, maciek-drummer napisał:

Domel jak tam się zachowują dressingi, możesz już wyciągnąć jakieś wnioski ?

Tak mam, musze to złożyc w całość - tylko pytanie czy test na jednej parze oponie to bedzie obiektywne - raczej nie - trzeba by to wrzucic na kilka aut - bo opona oponie nie równa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Balkonowe zabawy, wygrzebałem trochę inne produkty aby porównać sobie aplikację, zapach i barwę.

 

Temachem Treads

ProElite Black Gum

Koch Chemie Guf Gummifix

Eco Touch Tire Shine

Mothers Back To Black

Lahega Tyre Shine

 

 

DSC00680.jpg


DSC00682.jpg

 

 

Temachem | ProElite

DSC00683.jpg


DSC00684.jpg

 

Gummifix
DSC00685.jpg

 

 

Gummifix | Temachem

DSC00686.jpg

 

Gummifix | Eco Touch

DSC00687.jpg

 

Eco Touch
DSC00688.jpg

 

Gummifix | Eco Touch

DSC00689.jpg

 

Eco Touch | Mothers

DSC00691.jpg

 

Eco Touch | Mothers | Lahega

DSC00692.jpg

 

Mothers | Lahega

DSC00693.jpg

 

Lahega

DSC00695.jpg

 

Pro Elite | Lahega

DSC00697.jpg

 

Mothers | Lahega

DSC00700.jpg

 

Temachem | Pro Elite

DSC00701.jpg


DSC00703.jpg

 

Gummifix

DSC00704.jpg

 

Eco Touch


DSC00705.jpg

 

Mothers
DSC00706.jpg


DSC00710.jpg


DSC00712.jpg


DSC00714.jpg

 

Temachem Treads - płyn, bez zapachu

ProElite Black Gum - płyn, zapach mocny jakby ziołowy może drażnić noc jeśli ktoś nie lubi takiego bukietu

Koch Chemie Guf Gummifix - płyn, bez zapachu, barwa idzie w mat

Eco Touch Tire Shine - krem, bardzo długo schnie, muszę to sprawdzić na całej oponie

Mothers Back To Black - płyn, przy aplikacji ma tendencje pienienia

Lahega Tyre Shine - płyn, przy aplikacji ma tendencje pienienia

 

Wszystkie produkty aplikuje się ekspresowo szybko, barwa oprócz Gummifix'a wchodzi w błysk

 

#domeltestuje #testybalkonowe #domeldetailinglaboratory #domelowaopona #dressingtest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A co polecacie do zmiękczenia gumy ?

Idzie mi odkładnie o uszczelki wokół drzwi (bez ramek), są trochę przypalone przez słońce i ugniecione. Na powierzchni pojawiła się skorupka, planuje zetrzeć ją magic sponge'm, zmyć zmywaczem do silikonu i zaaplikować kosmetyk, nie chodzi mi o efekty wizualne, uszczelka ma "wstać" i być elastyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
8 minut temu, tazman napisał:

Dwa zdania komentarza proszę emoji41.png

Nie wiem czy moje opony będą obiektywne, ale jeśli lubisz mocną barwę (błysk ale po przetarciu można uzyskać satynę), solidne krycie, super ekstra łatwą i oszczędną aplikację, dobrą trwałość to będziesz zadowolony 🙂 Testowałem kilka miesięcy i przez moje ręce przeszło kilka wersji 😉 Generalnie solidny, dopracowany, przemyślany produkt 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy moje opony będą obiektywne, ale jeśli lubisz mocną barwę (błysk ale po przetarciu można uzyskać satynę), solidne krycie, super ekstra łatwą i oszczędną aplikację, dobrą trwałość to będziesz zadowolony Testowałem kilka miesięcy i przez moje ręce przeszło kilka wersji Generalnie solidny, dopracowany, przemyślany produkt
Ta rekomendacja w zupełności mi wystarczy. Czytając twoje testy to lubimy raczej ten sam wygląd opony, czyt. ma być shine

Ostatnio po mambie kupiłem nowego b2b z sio2, niby ok ale jednak mam ochotę spróbować jeszcze czegoś innego i to dobry pretekst aby jutro po robocie odwiedzić ulubiony sklep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kori zamiast zmywacza, który może być zbyt agresywny dla dość "przetarganych" uszczelek i działać tylko powierzchownie, możesz użyć cleanera, ExceDe/ADBL Tire&Rubber. Świetnie doczyszcza gumy z nalotów i brudu, dzięki czemu uszczelki są bardziej miękkie, elastyczne i lepiej przyjmują dressing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciek-drummer Testowałem całkiem niedawno je ze sobą. Mnie osobiście bardziej usiadł ADBL. Miałem je na kołach ok 3 tygodnie. Zrobiłem w tym czasie ok 2000km  w warunkach miejskich +parę deszczy. 

Shiny

+/-Dla Mnie kropelki po polaniu wodą. Na pewno wyglądają efektownie. Ale jest też druga strona medalu jak czysciłem felgi z pyłu z klocków po ok 200km . Kropelki wyschły i porobiły się Water sport.

+Niezła trwałość myślę ze z 2 -3 tygodnie poleży. Było widać po proszkach ze jeszcze coś na oponie siedzi mimo braku mycia właściwego. 

+/-Wpada w efekt satynki po aplikacji. Ale co kto lubi mnie bardziej siadł ADBL. Chodź przy Shiny, TD wygląda jak Endurance mocny połysk. 

- Aplikacja jak dla mnie bardziej trzeba się pobawic z aplikacją aby rozciaganąć to mleczko po oponie. Adblem to rach ciach. Mimo że jest w formule bardziej gestej.  

To w sumie tyle . 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ghost napisał:

PS @Eidos71 może Ty?

Niestety nie. Mam kilka różnych dressingów do opon i TacSystem trafi do arsenału prawdopodobnie dopiero po Nowym Roku (razem z nowym dressingiem od Gyeon'a) 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że SG nie chciało zostawić starego B2B bo fajne uzupełnienie oferty by było.
Stary:
- dość mokra opona, nie jest to poziom Endurance ale mocna czerń,
- niezła trwałość,
- szybka aplikacja
- bardzo dobra wydajność

Nowy:
- piękna satyna (opona jak już wypije dressing nie jest w żaden sposób klejąca czy coś)
- kremowa konsystencja, nawet jeśli niedokładnie rozprowadzimy czy zostanie nam w rowkach to po 30min wszystko się wchłonie i wyrówna,
- świetny zapach cukierków o samku coca-coli 😄
- szybka aplikacja
- bardzo dobra wydajność.

  • Lubię to 1
  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.