Skocz do zawartości

Czego używać do nabłyszczania i pielęgnacji opon ?


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
3 minuty temu, paperson napisał:

@Domel zamieszczałeś gdzieś wspomniany wyżej test cleanerów do opon?

Dostałem oponę która była szczotkowana na zmiane 4-5 produktami około 6-8x. Finalny filtr białego starego brudu, zostal usuniety Prickbortem, Ironem i piana pH11, ogólnie stary - ekstremalnie brudny szczur. Ale przynajmniej test pokazał mi różnice w domywaniu.

Szykujcie się na kilka premier wkrótce ;) będzie nowy gracz ;) 

 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Dystrybutor
W dniu 13.02.2018 o 17:09, shinekamcar napisał:

Jak Tenzi opona plastik  daje taki fajny mat na oponie to i na dywanikach gumowych powinien się sprawdzić?

Nie rób tego! Oprócz efektu wizualnego mleczko Opona Plastik (wersja spray zresztą też) daje mega poślizg (i hydrofobowość). Przy dywanikach niewskazana. I dodam, że mi też ten pomysł przyszedł do głowy i pojechałem tak swoje dywaniki - kilka tygodni męki zanim je wreszcie starłem... :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie i Panie, co polecicie jeśli chodzi o wydajność ? Chodzi o mat/ pół mat ;), coś co nie świeci się jak mój obecny Endurance :).

Kończę fiolkę black mamby iść w to samo czy może nielseen Brillance jest tak samo wydajny ? Troszkę tych aut komisowych mi schodzi na miesiąc więc produkt musi być wydajny i w dobrej kasie :).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Używał ktoś 4detailer Tire Desire SATIN? Szukam ładnej satynki która wytrzyma 3-4 tygodnie. Bardzo kusi mnie Tenzi Deep black tire PR bo długo się trzyma gumy, ale cena trochę zaporowa

Tenzi PR dosyć długo wytrzymuje na oponie. Mogę polecić Gyeon Tire Ale to też wyższa półka cenowa.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2018 o 11:49, Fredi88 napisał:

No tak... DM wypuszcza cleaner do opon :) miałeś już okazję testować?

Na pewno nie chodzi tylko i wyłącznie o DM :)

Informacje są narazie top secret ale z pewnością warto czekać :)

Uuu ale odkop zrobiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam produkt ValetPro Trim Glitz Produkt niesamowicie wydajny, nadaję się do gum jak i plastików, bardzo wytrzymały.. ;)@krdgo testował już dawno na zderzaku tylnym z różnymi zawodnikami (zderzak był dzielony) o ile dobrze pamiętam i świetnie się spisał, ten test był wyznacznikiem dla mnie by kupić ten produkt. Na oponach siedzi jak wściekły, naturalnie podbija kolor po wniknięciu w strukturę, wystarczy przetrzeć.. Będziecie musieli się tylko nieźle napocić by te 500ml produktu wam znikło z butelki, wystarczy kilka kropel na aplikator, fajna gęsta konsystencja jak tylko wsiąknie w aplikator można zrobić spory element bez trudu. Niżej film jak siedzi na plastikach po 2 miesiącach, woda nie ma prawa bytu.

DIONYSUS-TRIM-GILTZ-500-ML1.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie, co polecicie jeśli chodzi o wydajność ? Chodzi o mat/ pół mat ;), coś co nie świeci się jak mój obecny Endurance :).
Kończę fiolkę black mamby iść w to samo czy może nielseen Brillance jest tak samo wydajny ? Troszkę tych aut komisowych mi schodzi na miesiąc więc produkt musi być wydajny i w dobrej kasie :).
 
Ja z kolei polecam środek Clinex'a:
https://www.motochemia.pl/silikonowy-preparat-do-konserwacji-gumy-opon-clinex-expert-tyre-shine-5l-p-5216.html?osCsid=bpcs9v57arnmbh0779ao0m5gu6
Efekt i trwałość jak za taką cenę 10/10.

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kusiu napisał:

@audicoupe jeszcze można go dostać, fakt jego nowa wersja to: ValetPRO Black To Future producent twierdzi że to ulepszona wersja poprzednika ;)

Tutaj co nieco o nim:

https://kosmetykaaut.pl/topic/8137-valetpro-black-to-the-future/

 

A black to future nie jest przypadkiem dresingiem przeznaczonym stricte do opon a trum glitz dla plastików zewnętrznych ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, norbertoo napisał:

Panowie, jak ma się trwałość Gtechniq T2 do Megsa Endurance? Porównywał ktoś może?

Polecam Fireball Tire Coating  Połsyk i Mat  , ja korzystam z Shine ,Lekko gesta konsystencja  ładny zapach pianki do golenia Bonda :D , aplikacja i rozprowadzanie proste ,efekt świetny i na dlugo , kropelkuje  ladnie nie przyciaga brudu , jest również wydajny, dobry motyw jest tez ze swieci sie opona pierwszego dnia ale juz nastepnego przechodzi w satyne , mi sie podoba  . Porownaie mam do Bolda k2 gdzie tanizna jest naprawde i spelnia swoja rolę , mam na stanie Black Mambe GS , Meguiars endurance mialem , jest Ok , ShinGrage i jeszcze mialem jakies przemysłowki ale Numer 1 u mnie to  Fireball :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie mam ostatnio problem z utrzymaniem dressingu na oponach. Opony w miarę nowe kupione w środku zeszłego lata, chodzi o Continental Premium Contact 5. Po zmianie kół na letnie położyłem Megsa Endurance i zauważyłem, że podczas padania bezpośrednio słońca na oponę dressing się wtapia bądź wysycha i zostają plamy zwłaszcza  na gładkiej powierzchni. Aplikacja powtórzona bo pomyślałem, ze może za mało posmarowałem i nie polepszyło się wcale. Dziś położyłem Mambę Shine i też się wchłania na mocnym słońcu. Nie wiem co jest grane czy po prostu  taka guma czy to fabryczne zabezpieczenie opony po takim czasie jeszcze trzyma. Miał ktoś z Was taki przypadek? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Dresingi na oponach to ciężki temat. Ale równowagę w błysku, "trwałości" przywróciłem już na dwóch nowych kompletach dopiero po roku regularnej aplikacji dresingow :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.