Skocz do zawartości

Czego używać do nabłyszczania i pielęgnacji opon ?


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

A ja tam lubię SG Coco Tire Booster. Pisałem juz o tym kiedyś. Uważam że mało rozpropagowany produkt a naprawdę bardzo fajny. Wodna konsystencja. Można kłaść na mokrą oponę. Świetny zapach. Wygląd w zależności od sposobu aplikacji. JA akurat ostatnio daję do na suchą oponę o jest świetnie. Czarno, bez przesadnego szajnu i leży 2-3 tygodnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rkom napisał:

 

Duragloss 253 mogę porównać tylko z Meguiars Hot Shine Tire Gel  i  Meguiar's Endurance High Gloss. Jak dla mnie najlepszy z tych trzech produktów jeżeli chodzi o wygląd i trwałość i wydajność (daje wygląd nowej opony, mógłby być bardziej satynowy jak na mój gust). Nakładam aplikatorem gąbkowym dwie warstwy w odstępie 10 minutowym.

 

 

U mnie w każdym przypadku Duragloss 253 pozostawia wygląd nowej opony z bardzo delikatnym satynowym połyskiem. Nakładam jednak zawsze tylko jedną warstwę aplikatorem obszytym mikrofibrą, więc najprawdopodobniej różnice w połysku mogą wynikać z ilości warstw i użytego aplikatora. Oczywiście w moim przypadku aplikacja też zawsze była na opony wyczyszczone DG 701/703.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbujcie Duragloss Wet Look Tire Shine #281 :) Jak dla mnie także mega produkt i daje większy połysk niż DG 253. Jak ktoś lubi duuuży połysk to trzeba dać 2 warstwy.

W dniu 26.10.2017 o 15:26, wojtek45 napisał:

Do nabłyszczania najlepiej coś z dodatkiem polimerów silikonowych . Są rożne spraye z tym dodatkiem np. K2.

Silikon źle wpływa na gumę i ją niszczy, więc dressing z silikonem robi więcej szkody niż pożytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po pierwszym razie z Gyeon Q2...
Do tej pory używałem mequirs i wcześniej Nielsen...
Jestem wniebowzięty, zapach cudowny, spokojnie sobie w garażu robię oponki aplikatorem Adbl i delektuję się zapachem.
Gyeon jest bardzo wydajny, po 4 oponach nie oszczędzając, nie widać praktycznie ubytku w butelce, która swoją drogą ciekawie wygląda.
Miałem aplikować atomizerem ale nie dodano mi do przesyłki. Obawiałem się czasochłonności nakładając gabeczką ale bezzasadnie...
Zobaczymy co będzie po tygodniu, oponki wcześniej umyte szamponem i apc shinny lemon.
Jak Qyeon będzie się utrzymywał tyle ile od niego oczekuję to na pewno zagości u mnie na dłużej. 9075a8ae089f6c0f8184ad0a965f7a98.jpg9bd1ad75a0ab1b44717299fde3a52092.jpg

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kolo100 ładnie Ci wyszły te oponki :) Ciekawe tylko ile dni jazdy wytrzyma ten efekt i jaki będzie wygląd choćby po pierwszym myciu na bezdotyku. Jak możesz to za kilka dni zrób update opon, bo obecny wygląd po Gyeon'ie bardziej niż zadowalający ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.
Na pewno zrobię zdjęcie po tygodniu bo zawsze co tydzień kąpię Julkę.
Na bezdotyk nie jeżdżę, jedynie opłukam opony myjką, ewentualnie przejadę szamponem :)

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kolo100 na WR D4 dressingi siedzą lepiej niż na innych oponach. Zważ jaką mają miękką gumę na ściankach. Chyba że tylko moje takie. Na szczęście zużywają się normalnie, czyli dość powoli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... Nigdy nie zwracałem uwagi z jakiej gumy mam opony :)
Bardziej przy zakupie sugerowałem się jakością i parametrami ale dobrze wiedzieć, że przy okazji jakości będą ładnie wyglądać...
GYEON rozwalił mnie na łopatki, teraz po kilku godzinach wygląda jeszcze lepiej, bardziej naturalnie.

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
3 godziny temu, kursien napisał:

Jak możesz to za kilka dni zrób update opon, bo obecny wygląd po Gyeon'ie bardziej niż zadowalający ;) 

https://kosmetykaaut.pl/topic/6573-gyeon-q2-tire/?page=4&tab=comments#comment-572252

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 minuty temu, kolo100 napisał:

Domel nie odnajduje mi tej strony :(

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka
 

https://kosmetykaaut.pl/topic/6573-gyeon-q2-tire/

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie chyba ostatnio przed samym zakupem pisałem tutaj z Domelem dlatego też nabyłem i jestem zadowolony.
A napisałem swoją opinię o tym produkcie bo wiadomo nie od dziś, że im więcej opinii i rekomendacji to pomaga innym niezdecydowanym osobom :)

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, kolo100 napisał:

Bardziej przy zakupie sugerowałem się jakością i parametrami ale dobrze wiedzieć, że przy okazji jakości będą ładnie wyglądać...

Dłużej siedzi niż np. na Uniroyalu i mniej sztucznie wygląda. Przy tym guma w dotyku jest miękka. Moim zdaniem związek jest jednoznaczny, a oblatuję je już drugi rok. A w ogóle, to przy czyszczeniu przed założeniem zaczęły kropelkować, a generalnie dressingować je zacząłem dopiero w połowie zimy, bo wcześniej już po spłukaniu były ładnie czarne i dawały kropelki. Być może w formach było dużo silikonu i stąd taki efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
12 minut temu, kursien napisał:

@Domel wiem, że sprawdzałeś Gyeon'a, nawet pisałem w tamtym temacie, ale wiesz sam,że im wiecej testów i aktualizacji tym lepiej 

 

właśnie montuje mojego pierwszego VLOGA - będzie o Gyeon'ie tez;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ile wam siedzi taki dressing na oponach? U mnie NOWE opony Kleber. 2 tyg temu założone i nałożony na nie dressing od ADBL. Przebieg 800km. Dzis myje auto, tylko przeplukalem woda pod ciśnieniem i zero "kropelkowania" , ale brudu nie ma. Hmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@david2888 przyczepność gumy całkiem nowych opon jest gorsza niż takich nieco starszych, bo jest na niej jeszcze fabryczny silikon. Dlatego ja osobiście uważam za pozbawione sensu czyszczenie tire cleanerami i dressingowanie nowych opon. Jeżeli po umyciu auta widać już szarość, a opony zaczynają mocno się brudzić - to jest czas na dressingowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał ja z racji nowego auta mam nówki letnie oraz zimówki i kładę dressing.. Nawet nówka po 4tys km nie wygląda tak wizualnie fajnie bez dressingu :) ta czerń nie jest już tak ładna...

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 tys. km to już nie taka nówka. :D Tyle przejechałem w zeszłym sezonie na WR D4. Pierwszy raz je wyczyściłem i położyłem dressing gdzieś w połowie zimy, może trochę po, czyli te 2-2,5 tys. km nalotu miały. Ale tak jak pisałem - na nich woda kropelkuje i się rozjeżdża (koślawo, ale jednak) nawet teraz po wyczyszczeniu, więc to też dość specyficzne opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.