Skocz do zawartości

Czego używać do nabłyszczania i pielęgnacji opon ?


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

Dużo też zależy od opony-jej mieszanki i wzorach jakie są umieszczone na boku. Twoje falkeny R0N1N, są praktycznie gładkie i dlatego zupełnie inaczej wyglądają niż opony które maja nacięcia...hmm, nie wiem jak to opisać ,są porowate a nie gładkie. Spójrz:

dsc00073ga.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marco, doskonale wiem o co Ci chodzi. W drugim aucie mam właśnie opony z bogatym "wzorem" na boku, przez który trzeba się bardziej przyłożyć żeby równo produkt nałożyć. Co do efektu wizualnego to nie bardzo mam porównanie bo akurat na tych oponach używałem innych produktów niż Endurance. Tak to wyglądało na "zimówkach" po pierwszym użyciu NXT Insane Shine Tire Spray. Na tą chwilę nie mam żadnego dobrego zdjęcia z "letnimi" oponami.

 

P1040487.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, czy ktoś z Was używał ULTRA GLOSS TIRE SHINE Rrnault.

Na allegro jest firma z Kalisza, która sprzedaje różne kosmetyki Renault w niskich cenach.

Miałem kiedyś od nich płyn do felg i kołpaków i muszę powiedzieć, że brud ładnie się rozpuścił. Widzę, że ich produkty cieszą się dużym wzięciem na allegro ale czy są wszystkie tak skuteczne?.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Witam, czy ktoś z Was używał ULTRA GLOSS TIRE SHINE Rrnault.

Na allegro jest firma z Kalisza, która sprzedaje różne kosmetyki Renault w niskich cenach.

Miałem kiedyś od nich płyn do felg i kołpaków i muszę powiedzieć, że brud ładnie się rozpuścił. Widzę, że ich produkty cieszą się dużym wzięciem na allegro ale czy są wszystkie tak skuteczne?.....

Mam ten produkt, warto kupić - bardzo fajny efekt mokrej opony. Wytrzymuje około tygodnia duży minus to, że bardzo szybko się zużywa. Polecam jak na produkt za 9zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem wszystkie srodki na rynku , pozostałem przy Diamondbrite- Replenisch, dla mnie nie ma konkurentów . Ja kupowałem na autokosmetyki.net , super wydajny, efekt długotrwały.Jutro dołącze jakies fotki....pozdrawiam Joy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś używał do odświeżenia opon POORBOY'S WORLD NATURAL LOOK MATOWY EFEKT, zamierzam kupić ten produkt do wnętrza i na zewnętrzne plastiki i zastanawiam się, czy do odświeżenia opon też będzie dobry :idea: . Chodzi mi o efekt matowy.

 

Jeśli nie :dontknow: to pozostanie mi kupno Nielsen Chemicals Brilinace, bo z tego co piszecie, tym środkiem uzyskam zamierzony efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PB NL to do wnetrza jest, na zewnetrze plastiki i opony to PB trim resover czy jak to tam sie dokładnie pisze ;) ale po tym jest matowy efekt opony, po nielsenie jest błyszczacy, jak kto woli ;) ale ten nielsen to tylko do opon i uszczelek, a PB TR i do plastikow i opon ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie producenta http://www.poorboysworld.com/natural-look.htm jest napisane, że nadaje się również do opon "USE ON TIRES" i że daje matowy efekt "It leaves a beautiful matte finish". Skoro i tak będę go kupował do wnętrza to wypróbuję. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hmm , dzięki temu tematowi postanowiłem " zaryzykować " i kupić Nielsen Briliance , wcześniej używałem FINISH Kare Top Kote Anti-Static Protectant i byłem z niego zadowolony , niestety opakowanie 120 ml. się skończyło a dyskusja na forum zwróciła moja uwagę na produkt Nielsen-a .

Z efektów jestem bardzo zadowolony , chciałem uzyskać mat/półmat i to uzyskałem , butelka litrowa tego specyfiku powinna mi starczyć na bardzo długo bo samego środka na aplikacje schodzi bardzo mało . Nakładam wyprofilowanym gąbkowym padem do opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś po myciu nałożyłem co miałem na stanie, przygotowanie 3M wheel and tyre cleaner, mycie duragloss 901

 

p1110970.jpg

 

poniżej porównanie MEGs endurance tire gel, PB trim restore, PB world natural look

czysta opona kontra megs

 

p1110973.jpg

 

wyżej PB TR, niżej MEGS

 

p1110979y.jpg

p1110987.jpg

 

na innej oponie

megs

 

p1120002.jpg

 

PB TR

 

p1120003p.jpg

 

później siadł akumulatorek w aparacie, pojechałem naładować

po pokonaniu 15km

 

 

u góry PB TR dół MEGS:

 

p1120011u.jpg

 

tylko PB TR:

 

p1120025.jpg

 

bez porównania z innym produktem na jednej sztuce naniesiony PB NL :

 

p1120027.jpg

p1120028.jpg

 

w zależności od ilości preparatu podczas aplikacji megs jest mocniej widoczny, po wtarciu efekt jak na zdjęciach,

jak dla mnie przebił go PB TR z matowym efektem

 

PB NL efekt matowy bardzo, jak nowa opona

 

 

może się komuś przydać, tak wiem bębny :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Może trochę poniewczasie, ale pożyczyłem ostatnio od kumpla Hot Shine Tire Gel (bez tego aplikatora do nakładania) i po zaaplikowaniu rewelacja... dość mocno błyszczący... przede wszystkim wydajny... kilka kropel na aplikator i spokojnie całą oponkę wysmarujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vwosiu, polecam też dedykowany do opon PB Bold&Bright.

na tą chwile tak jak by znalazłem to czego szukałem jeśli chodzi o dresing na koła, za jakiś czas przy większych zakupach może skusze się na tester tego o czym piszesz.

Takie małe OT - często wymieniasz elementy zawieszenia jeżdżąc na 45'?

profil w mniejszym stopniu wpływa tutaj na zużycia elementów zawieszenia, zużywają się przez samą konfigurację ustawienia wysokości, jest twarde, jest niżej w stosunku od serii o ponad 10cm więc wahacz jak inne podzespoły nie pracują w warunkach przewidzianych przez producenta, wracając do pytania :) obecny samochód jest wręcz nowy z przebiegiem, wiec zużycie jest jeszcze nie odczuwalne, a wszystko jeszcze oryginalne siedzi.

w poprzednim samochodzie w podobnej konfiguracji nie zwracałem uwagi jak szybko się zużywały, były wymieniane na czas, szybszego zużycia nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ja zimówki zabezpieczyłem właśnie Raceglaze Color Enhance, podobno bardzo trwały środek, zobaczymy jak kilka warstw przetrwa zime ;) I produkt raczej tylko dla fanów oryginalnego,matowego wyglądu, połysku nie daje nic, nawet po 4 warstwach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.