Skocz do zawartości

Czego używać do nabłyszczania i pielęgnacji opon ?


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Dystrybutor
Dnia 28.08.2017 o 10:54, Pepiko napisał:

Używał ktoś Tenzi Detailer opona plastik? Umyłem kiedyś opony przejechałem opony nim i po wyschnięciu nie było śladu. Ale pomyślałem że może go za skąpo użyłem bo pierwszy raz go używałem. Przy drugim myciu mocno wyszorowałem opony i użyłem gąbki do nałożenia i na przednich zadziałało a z tyłu nic, żadnego śladu. A wszystkie opony zimne ta sama ilość płynu tym samym umyte i wyszorowane. 

Może pomożemy? Pierwsze pytanie: używałeś produktu w formie spraya (http://tenzidetailer.com/produkt/opona-plastik), czy mleczka (http://tenzidetailer.com/produkt/opona-plastik-mleczko)? Pierwszy w większym stopniu nabłyszcza oponę, natomiast drugi "odnawia", uelastycznia, konserwuje. W przypadku mleczka efekt wizualny zależy też w dużym stopniu od chłonności opony. W przypadku bardziej wysuszonej i porowatej gumy efekt może być widoczny dopiero po nałożeniu drugiej, a nawet trzeciej warstwy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.09.2017 o 13:48, tenzidetailer napisał:

Może pomożemy? Pierwsze pytanie: używałeś produktu w formie spraya (http://tenzidetailer.com/produkt/opona-plastik), czy mleczka (http://tenzidetailer.com/produkt/opona-plastik-mleczko)? Pierwszy w większym stopniu nabłyszcza oponę, natomiast drugi "odnawia", uelastycznia, konserwuje. W przypadku mleczka efekt wizualny zależy też w dużym stopniu od chłonności opony. W przypadku bardziej wysuszonej i porowatej gumy efekt może być widoczny dopiero po nałożeniu drugiej, a nawet trzeciej warstwy. 

Używałem w sprayu. Już działa, za trzecim razem efekt trzyma się na wszystkich oponach. Efekt kropelkowania trzyma się bardzo długo, połysk też niczego sobie. Z efektu jestem zadowolony, tylko trochę sporo trzeba wypsikać ale to może dlatego że mam stare już opony. Przetarłem jeszcze plastiki i zobaczę jaki efekt z ciekawości

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem bardzo zadowolony z tego dressingu. Tylko żebyśmy się dobrze zrozumieli :) fotka została zrobiona chwile po nałożeniu dressingu :) . Nakładane było w sobote, wczoraj tak jak pisałem płukałem samochód samą wodą pod ciśnieniem. Producent piszę, ze zawiera SiO w składzie. Nie mogę teraz zrobić zdjęcia, bo mój główny telefon poleciał do serwisu, a tym kalkulatorem co mam obecnie jak zrobie zdjęcie to nic nie zobaczycie :D Jak jeżdziłem? Te kilka dni było mocno brutalnych przez te opady, także: wielokrotne brodzenie, drogi żwirowe, głębokie błoto na drogach budowlanych - nie ukrywam, śliskie błoto pobudziło we mnie dzieciaka i było ESP OFF, rękaw i but :D  po zabawie było płukane i z opony wszystko zleciało wszystko bez większego proszenia i wróciły krople :) Samochód jest brudny ale dzięki temu, że ma ładne czarne oponki to już dużo lepiej wygląda :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, clavikord napisał:

Sam jestem bardzo zadowolony z tego dressingu. Tylko żebyśmy się dobrze zrozumieli :) fotka została zrobiona chwile po nałożeniu dressingu :) . Nakładane było w sobote, wczoraj tak jak pisałem płukałem samochód samą wodą pod ciśnieniem. Producent piszę, ze zawiera SiO w składzie. Nie mogę teraz zrobić zdjęcia, bo mój główny telefon poleciał do serwisu, a tym kalkulatorem co mam obecnie jak zrobie zdjęcie to nic nie zobaczycie :D Jak jeżdziłem? Te kilka dni było mocno brutalnych przez te opady, także: wielokrotne brodzenie, drogi żwirowe, głębokie błoto na drogach budowlanych - nie ukrywam, śliskie błoto pobudziło we mnie dzieciaka i było ESP OFF, rękaw i but :D  po zabawie było płukane i z opony wszystko zleciało wszystko bez większego proszenia i wróciły krople :) Samochód jest brudny ale dzięki temu, że ma ładne czarne oponki to już dużo lepiej wygląda :) 

bardzo zaciekawił mnie ten produkt, podoba mi się efekt satyny, ale zanim kupie bardzo interesuje mnie trwałość, wiec bede wdzieczny nawet za zdjecie kalkulatorem :) 

produkt wychodzi drogo w porównaniu np do ADBL, GS, SG czy Meguiarsa, mam nadzieję że wydajnością nadrabia

 

ja ostatnio w weekend wyczyściłem opony Excede Tire and Rubber Cleaner na to wleciał dresing od GS Black Mamba i ku mojemu zdziwieniu w poniedziałek opony wyglądały jakby nic na nich nie leżało, a przejechałem raptem 200km w trasie w deszczu... trochę zraziłem się do mamby :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shine jest bardzo fajna, w środę myłem opony a kropił deszcz opony całe mokre i nie ma szans żeby były suche a rano miałem wyjazd , to mamba poszła na mokre opony (na opakowaniu nie pisze że można na mokre kłaść ala na forum ktoś pisał że można więc spróbowałem) i efekt bardzo fajny dressing trzyma elegancko. Mam stare opony to praktycznie zaraz są matowe, satynowe, zero połysku tak jak lubię.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory tez bylem zawsze bardzo zadowolony z Black Mamby, w sezonie wiosna-lato praktycznie tylko jej uzywalem i spokojnie wytrzymywala mi 3-4 tyg przy przebiegach ok 4k km miesiecznie... jutro dam jej szanse raz jeszcze, mam nadzieje ze wytrzyma dluzej :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.