Skocz do zawartości

Czego używać do nabłyszczania i pielęgnacji opon ?


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

704829 Fredi88, lepsza od Mothersa jest szczotka Muc Off detail brush

Dlatego napisałem "np. mothers". Nie pisałem, że to najlepsze szczotki. Muc offa sam chciałem kupić ale akurat na forum pojawiły się mothersy to kupiłem cały zestaw. Przy następnych zakupach pewnie dokupię Muc offa albo jeszcze jakąś węższą, bo zimówki to u mnie 225/45 a letnie 225/40 więc bok opony do najwyższych nie należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też opony myje silnym stężeniem APC +pedzelek/szczotka i środek od Ma-fra trzyma jak wsciekly ;) No chyba że Twoje oponki są tak zajechane że zwykle APC nie starcza

 

 

 

SG PURE Tire black cleaner i po tym apc?

 

Dodane po 1 minucie 49 sekundach:

To jak lepiej przygotować opony??

 

dedykowany cleaner do opon będzie najlepszym rozwiązaniem . Używałem od SG ale po przejściu na Excede Tire and Rubber cleaner jestem bardziej zadowolony a cena podobna :good: Po myciu opon APC (sam tak kiedyś robiłem) Tire cleaner jeszcze sporo wyciągnął brudu z opony :)

 

 

To najpierw cleaner a później apc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dziś kupić megsa endurance, mimo że wolę matowe wykończenie opon to potestować nie zaszkodzi, tym bardziej że czeka mamba shine na testy, ale zdziwiłem się jak zobaczyłem 2 kolory produktu. Jaki kolor ma u was? Któryś jest ze starej partii czy może przemarzł albo dostał słońca? Nie chciałbym kupić produktu "po przejściach"... :thumbdown:

 

20170421_091727.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

706228 Ja mam ten bardziej fioletowy

Ten fiolet był jako ostatni na półce, więc obstawiam, że był nowszy. Etykiety delikatnie się różniły, ale naprawdę kosmetycznie i tylko z tyłu. Cóż, podlecę przy okazji i wezmę ten fioletowy.

 

706230 Fredi88 w jakim to sklepie? Za taka cene chyba warto sprobowac? Bralbym fioletowy kolor.

No tak, za tą cenę w PLN brałbym to kartonami :D Niestety to w euro :) Więc wychodzi jakieś 10-15zł drożej niż w PL. Sklep Forstinger w Austrii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się kolorem wogóle nie przejmował bo to zależy tylko od ilości barwnika. Pracuje przy chemi w innej dziedzinie ale jak czasem dam więcej barwnika to ludzie zawsze myślą że produkt ( mocniejszy w barwie, bardziej wyrazisty) jest mocniejszy. Jest to tylko i wyłącznie subiektywny wybór wymyślonej teori przez nasz mózg ;) Oczywiście każdy bierze to co jest bardziej zabarwione tylko i wyłącznie dla estetyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wątpię, żeby tutaj był to przypadek. Tym bardziej, że tak jak mówiłem różnią się delikatnie etykiety. Także obstawiam starą partię. Tutaj to raczej niezbyt chodliwe środki więc mogą stać na półce już jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja ze swojej strony nie polecam produktu KochChemie Kcu Reifenschaum. Postać pianki, Błyszczy bardzo po nałożeniu (Niby dodatkowo czyści i zabezpiecza oponę) ale kompletnie zniknął po ~50km jazdy autostrada w deszczu.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie potrzebuje coś do konserwacji opon i plastików zewnętrznych, zastanawiam się nad:

- SG Back2Black

- Nielsen Exterior Dressing

- Cartec Vinyl TP-49

 

Czy ktoś może polecić coś z tych wyżej wymienionych produktów? A może proponujecie coś innego?

Zależy mi na tym aby produkt nie spłynął po pierwszym deszczu a wraz z nim "czarność" opon i plastików.

Wolałbym jednak nie wydawać więcej niż 40zł na taki produkt.

Pozdrawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

714830 ale z tego co wyczytałem to raczej słabo się trzyma.
714828 Zależy mi na tym aby produkt nie spłynął po pierwszym deszczu a wraz z nim "czarność" opon i plastików

 

Używam do tej pory, zwyczajnie aby wykorzystać bo lekki deszcz czy wjechanie w kałuże psuje cały efekt, wiec osobiście nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałem próbkę ADBLa, przygotowałem oponę pod dressing, położyłem i jak dla mnie po tym dressingu opona wygląda jak plastikowa. Nie przecierałem opony MF po nałożeniu- możliwe, że dlatego... ale zapach jest bajeczny. Patrząc na ilość jaką potrzebowałem na pokrycie 4 opon, wydajny jest okrutnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałem próbkę ADBLa, przygotowałem oponę pod dressing, położyłem i jak dla mnie po tym dressingu opona wygląda jak plastikowa. Nie przecierałem opony MF po nałożeniu- możliwe, że dlatego... ale zapach jest bajeczny. Patrząc na ilość jaką potrzebowałem na pokrycie 4 opon, wydajny jest okrutnie.

Robiłeś pędzlem czy aplikatorem? Bo pędzlem, choć się trzeba o wiele bardziej pierniczyć, to schodzi mi maksymalnie połowa tego co aplikatorem, jeśli chodzi o żelowe dressingi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.