Skocz do zawartości

Mój pierwszy zestaw :)


PrzemekP_007

Rekomendowane odpowiedzi

Zabrzmi to tak jakbym był analfabetą ale pisałem tego posta prawie miesiąc :o

Przejrzałem całe PSB aby zobaczyć efekty Waszych prac na poszczególnych kosmetykach, które miałyby mi pomóc skompletować mój własny zestaw.

Jestem baaaardzo początkujący w tematyce detailingu choć od małego spędzałem sporo godzin na czyszczeniu aut mojego Ojca, używałem wtedy pasty tempo i jakiegoś ludwika do mycia :D

Kilka z poniższych już mam u siebie (oznaczyłem je pogrubieniem) bo gdybym kupił wszystko na raz to moja piękniejsza połówka wygoniłaby mnie z domu :kox:

Polerkę wybrałem taką a nie inną ponieważ będzie to moje pierwsze narzędzie tego typu a nie wiem czy po prostu się do tego nadaję więc nie chcę za dużo zainwestować ale na pewno chcę spróbować :ad:

 

Będę pracował na początek na toyota corolla e10 sedan w kolorze soczystej wiśni

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem i efekty mojej pracy będą mnie zadowalały to później pójdzie pod polerkę chrysler PT Cruiser srebrny metalic i mój Ford focus MK2 kombi również srebrny metalic

 

Mycie:

Pre - ValetPRO pH Neutral Snow Foam

Szampon - Shiny Garage Strawberry Car

Rękawica Flexipads Merino Soft Wool Wash Mitt

DeIRON - Gyeon IRON

Procboard

2 wiadra z Leroy'a + GG aby oddzielić syf :)

 

Przygotowanie do korekty:

ValetPRO glinka Yellow Poly

LUbryk do glinki to mix shampoo + woda w PET + trigger

 

Korekta:

OSCYLACYJNA POLERKA SAMOCHODOWA Z DYSKAMI POLERSKIMI BASS polska :ad: --> uwielbiam ten emotikon :lol:

MONZERNA PG500

MONZERNA PF2500

Koch Chemie Hochglanz Antihologram Politur

Futro polerskie Flexipads

Royal Pads Hard Pad Polishing

Royal Pads Medium Pad Polishing

Royal Pads Finish Crown Pad tzw. Wafel na finisz:)

 

Środek:

Shiny Garage Interior Cleaner 500ml

Furniture Clinic Leather Care Kit

Furniture Clinic szczotka do czyszczenia skóry

Karcher Puzzi 8/1

Zestaw Chemspec Formula 90 + Enz-All

 

Zabezpieczenie:

Wosk Collinite 915 Marque D'Elegance na lakier

Meguiar's Endurance High Gloss na opony

Na finish plastików PB neturall Look

 

Dodatkowo:

Mnóstwo IPA :)

Mnóstwo MicroFiber + fluffy ręcznik

3M Taśma maskująca niebieska 19mm

3M Taśma maskująca niebieska 25mm

3M Taśma maskująca biała 38mm

Aplikatory i oczywiście pędzle na zewnątrz, wewnątrz :)

Prośba zatem o Wasze opinie oraz ewentualne propozycje co byście poprawili lub czego brakuje bo też mogłem coś przegapić :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocne APC, do detali na zewnątrz i pre-washu niezabezpieczonego lakieru czy pod korektę. A tak to konkret;) Jeszcze jakieś pędzle i aplikatory, ale to pewnie nie pisałeś o nich po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocne APC, do detali na zewnątrz i pre-washu niezabezpieczonego lakieru czy pod korektę. A tak to konkret;) Jeszcze jakieś pędzle i aplikatory, ale to pewnie nie pisałeś o nich po prostu.

 

Jeżeli masz jakieś propozycje na dobre,efektywne APC do zewnętrznych to chętnie bo chyba faktycznie przegapiłem :/

 

Pędzle i aplikatory mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Panowie, pozwolicie że podepnę się pod temat.

Dostałem od znajomego 0,5kg farecli G3, przygotowuję się do korekty Mazdy 3 2004r.

Chciałbym zapytać o pasty polerskie, jakie pasty muszę zakupić aby wykonać pełną korektę ?

Czy zestaw Zestaw Menzerna FG500 + PF2500 + SF4000 będzie optymalny ? Czy ew. którąś z past mogę zastąpić g3 ?

Dziękuję za odpowiedzi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako piane mogę polecić z czystym sumieniem Shiny garage fruit snow foam 2015-neutralna dla wosku więc i potem nie będzie problemu umyć wozidło a i dobrze domywa :good:

Jak tańsze apc do wnętrza i nie tylko Nielsen Cyclone też się sprawdzi :good:

Przed dressingiem do opon zastosuj ADBL tire and rubber cleaner(jak i na uszczelki) i będzie elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego: http://olx.pl/oferta/pasta-polerska-zes ... 4;promoted

Czy jest to odpowiednik past FG500+PF2500+SF4000 ? Ma inną etykietę a jednak producent ten sam, czy to to samo ?

Dziękuję za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między innymi że lepiej się nim pracuję i lepiej spełnia swoją rolę :) Tyle że w zestawie Menzerna Ci taniej wyjdzie także jak wolisz :)

 

hmm a co SF4000 nie spełnia roli? :o

 

Znalazłem coś takiego: http://olx.pl/oferta/pasta-polerska-zes ... 4;promoted

Czy jest to odpowiednik past FG500+PF2500+SF4000 ? Ma inną etykietę a jednak producent ten sam, czy to to samo ?

Dziękuję za odpowiedzi :)

 

Są to nowe oznaczenia, ten sam producent ta sama pasta :) FG500 -HCC1100 PF2500 -MCP2500 SF4000-SF3500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WaxItCar, spełnia ale osobiście wolę antiholograma, w sumie nie tylko ja :) Jak kolega chce oczywiście może kupić z menzerny :D

owszem jednak tutaj też pozostaje kwestia lakieru :) na miękkim szybko można go wypracować, na twardym jednak wolę SF4000 bądź FF3000 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.