Skocz do zawartości

Zewnętrzne uszczelki, plastikowe kratki wlotów .. i czym ?


Rekomendowane odpowiedzi

Serwus, moze to jest banalne pytanie.. ale do szału doprowadzają mnie moje uszczelki zewnętrzne przy oknach.

 

W sumie to po pierwsze : czym robicie gumowe uszczelki - ale tak aby przy opadach deszczu nie robiły jakiś dziwnych lekko spływających smug...

 

Druga sprawa - jak radzicie sobie.. np z kratkami od grila .. kratka zakładamy 0,7mm na 0,7mm - mam je białe (już nie kojarzę od którego kosmetyku) ..

 

Trzy... nakładanie aplikatorem gąbkowym na uszczelki czy na kratki nie zdaje mi egzaminu z racji brudzenia dookoła... są do tego jakieś..hmm pędzelki?

 

dziękuję :):wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem na próbę Meguiar's Trim Detailer. Niestety na uszczelkach po myciu zrobiły się białe plamy. Nie wiem czy to kwestia aplikacji zbyt dużej ilości produktu? Po przetarciu fibrą oczywiście plamy zniknęły. Będę musiał jeszcze raz sprawdzić, nałożyć mniej i porównać z B2B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trim detailer gdzie niegdzie zostawia po myciu zacieki niestety.Na słupkach są zacieki a np na klamkach na strukturalnym plastiku nie ma ..ale trzeba mu przyznać że elegancko przyciemnia i jest meeeega wydajny bo konsystencja mydła w płynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powłoki do tworzyw panie sierżancie. Zgadza się, uszczelki wokół szyb są mega upierdliwe w utrzymaniu i trudne do ciągłego smalcowania. Ja mam na obu autach Gyeon Trim, zrobiłem też w kilku autach klientów i temat uszczelek nie istnieje od kilku miesięcy. Fakt, że szukam dalej idealnego rozwiązania bo po pierwsze Trim daje bardzo błyszczący efekt co nie do końca może się podobać, a po drugie jest bardzo trudny w aplikacji na niektóre tworzywa i czasem nie idzie tego równomiernie rozciągnąć - np na Nowej Fabii było to bardzo upierdliwe, a na Golfach V/VI poszło bez problemu. Justyna pamiętam, że też bardzo pochlebnie się wypowiadała o Dluxie na uszczelkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myje uszczelki duraglosem 701 (trochę na fibre i przecierka, trzeba to robić w rękawiczkach, bo niszczy skórę) i aplikuje czysty silicon. Po przejechaniu kilkudziesięciu km nadwyżka spłynie. Ale później już trzyma się z rok. Robię tak na dwóch autach i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...
Do uszczelek wokół szyb idealnie sprawdzi się Super Resin Polish od Autoglym, zaaplikuj trochę produktu na mikrofibrę i mocno wetrzyj go w uszczlkę efekt powinien być zadowalający.

 

mówimy o zewnętrznych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.