Skocz do zawartości

Polytop płyn do mycia szyb


Barista

Rekomendowane odpowiedzi

Sponsorem dzisiejszego testu jest Polytop, za co dziękuję.

Płyn w kolorze niebieskim o zapachu lekko alkoholowym, bez wyraźnej nuty zapachowej.

Od około dwóch lat używałem Meguiar's Glass Cleaner`a i byłem względnie zadowolony, bo tani i jak się trochę pomacha to czyści idealnie. Do soboty, kiedy sprzątaliśmy w łazience i mówię do żony myjącej umywalki - lustro zostaw dla mnie. Spojrzała i za chwilę mnie zawołała - do akcji wkroczył Polytop płyn do mycia szyb oraz naszykowane 3 zwykłe fibry do szkła. Po kilku psikach na lustro fibra rozprowadziła płyn po całej tafli i po kilku przejazdach po lustrze było ono czyste. Jak zawsze używałem 3 fibr - pierwsza do rozprowadzenia środka, druga do wytarcia i trzecia do ewentualnej docierki niedoróbek to w przypadku Polytopa wystarczyła jedna. Dlatego od razu poszedłem do garażu i umyłem szyby w samochodzie. Efekt ten sam, czyli czyste szyby w mig, dwie fibry w zupełności wystarczyły, co w przypadku płynu Megsa było niewykonalne.

Trochę trudno udokumentować wyższość płynu A nad płynem B zdjęciami, bo i jednym i drugim uzyskamy czyste szyby, tylko w różnym czasie. Polytop w tej konkurencji jest zwycięzcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, również stałem się posiadaczem próbki Polytop Glass- Klar Classic. Na co dzień używam Tenzi Topglass bo dawał rade , jest atrakcyjny cenowo i miał przy tym ładny zapach , jednak Polytop szybciej pozwala uzyskać zadawalający efekt ( mniej psikania), przez co jest bardziej wydajny niż Tenzi. Nie zaobserwowałem też aby pozostawiał smugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie czystej szyby? Ok jutro zrobię.

Rozumiem zdjęcie w przypadku dressingu, qd czy innego siuwaksu, ale czystą szybę można zrobić (prawie) każdym płynem. Lepiej może filmik z procesu mycia. Postaram się na dniach zrobić taki clip.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

form_33-polytop.logo.pielegnacja.tworzy.wieksza.wartosc!mniejsze.jpg

Polytop Glass- Klar Classic

1275b0caeb0962e9.jpg

POLYTOP Glas – Klar Classic to przełom w dziedzinie płynów do mycia szyb. Posiadający zawartość bardzo dobrej jakości rozpuszczalników. Produkt posiada doskonałą wydajność czyszczenia i jest szybko schnący. Nie pozostawia smug. Nadaje się również do powierzchni gładkich na zewnątrz i wewnątrz pojazdu. Płyn jest bardzo ekonomiczny i pozostawia przyjemny zapach. Mycie szyb od tej pory to przyjemność bez smug i uciążliwego polerowania. Produkt testowany i rekomendowany przez Mercedes-Benz Daimler AG.

Pojemność 500ml

 

Produkt bardzo dobrze domywa, faktycznie nie pozostawia smug, bardzo szybko odparowywuje. Zapach również na + :good:

5146b8dca97b719agen.jpg

1d2899cceb09b942gen.jpg

9d89663497ca7f9bgen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Ktoś może porównać do zwykłego clina?

Naprawdę chemia do mycia szyb to nic innego jak demineralizowana woda z dodatkiem detergentu, czegoś kwaśnego i tutaj różnie- alkoholu. Do tego względnie substancje zapachowe. Polecam wejść w karty charakterystyki produktu.

Nie chcę wyjść na jakiegoś gbura czy coś, ale kolego Barista- jeśli do umycia lustra używałeś 3 fibr to niewielkie masz pojęcie o myciu, tym bardziej nie powinieneś recenzować płynu do mycia takich powierzchni. Mam nadzieję, że mnie nie zabijesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.