Skocz do zawartości

Czyszczenie zbiorniczka płynu chłodzącego


yunivers

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem to samo napisać.Poprostu plastik od płynu matowieje z latami i tak to wygląda.Kiedyś gdzieś wyczytałem że jakiś chłop czyścił to suchym piaskiem ale nie radzę próbować bo zawsze coś zostanie i dostanie się do układu chłodzenia.

140 zł na dobrą sprawę nie majątek chyba jeżeli bardzo chcesz mieć elegancko.chociaż skoro nie cieknie itp to ja bym to olał.Z zewnątrz jakimś apc bym domył i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czyścił ktoś zbiorniczek płynu chłodzącego? Ponieważ mój już jest żółty w środku i nie wiem czym go wyczyścić a nowy kosztuje prawie 140zł

 

Zżółk plastik czy jest brudny, zakamieniony?

 

Ja kilkakrotnie myłem zbiorniczki wrzucając na noc do kwasu/odkamieniacza na noc lub dwie... wychodziły jak nówki. A co do "nówki", to czasem tylko jej zakup rozwiązywał problem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Ja miałem żółto brązowy od szlamu, który był w układzie. Zbiorniczek wyjąłem i przepłukałem kilkakrotnie niewielką ilością benzyny. Obecnie reszta szlamu przywędrowała znów do zbiorniczka. Po takiej operacji zbiornik będzie czysty ale nie jak nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak można przepłukiwać chłodnicę o ile ma się dostęp do szlaucha z wodą. Do czyszczenia układu użyłem Kleen Flo radiator flush. Niektórzy dolewają kamyczka do czyszczenia czajników. Są filmy na YT. W przypadku zapchanej nagrzewnicy to może pomóc. W moim przypadku nagromadził się jakiś szlam, czy to z oleju czy to z jakiegoś środka do uszczelniania chłodnic - niemiec nie wiedział skąd cieknie więc mu nasypali jakiegoś świństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Odświeżę stary temat. U mnie w Astrze J poprzedni właściciel miał wyciek oleju.. niestety nie przeczyścił układu i zbiornika. Zbiornik jak na zdjęciu jest żółty, fabrycznie jest biały. Da radę jakoś przywrócić mu dawny kolor ? Próbowałem czyścić solą, preparatami do kamienia, benzyną i efekt jest na zdjęciu... w zasadzie nic się nie zmieniło.

52156761_386149642178398_6632735540154204160_n.jpg

52692404_406757053409974_5393999098619625472_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu zmieniałem chłodnicę a w bmw jest razem z zbiorniczkiem jako całość. Nacieszyłem się białym zbiorniczkiem wyrównawczym może kilka tygodni więc myślę. że plastik zżółknieje i tak i tak pod wpływem temperatury. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukas22 Jest pewien środek do usuwania takich żółtych przebarwień, który działa pod wpływem światła UV. Nanosi się go miejscowo, po czym owija się wszystko streczem i wystawia na słońce na kilka godzin. Co prawda nie jest on typowo do plastiku a do obuwia. Używają go ludzie przy odnawianiu sneakersów.

https://multirenowacja.pl/tarrago-sneakers-sole-restorer.html 

Multirenowacja jest chyba partnerem forum, więc mógłbyś wysłać zapytanie czy można używać ten środek na plastiku.

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, drufi napisał:

Do rozjaśniania pożółkłych plastików można użyć "WODA UTLENIONA W KREMIE" 

A no tak pożółkł od jazdy bez maski w słońcu 😄 Wysoka temperatura i cykle grzanie-studzenie tak działają na plasiki, nie wiem co wy tutaj chcecie wycudować. Stawiam browar jak ktoś przywróci pierwotny kolor zbiorniczkowi i utrzyma go. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.