Skocz do zawartości

Mycie silnika


Lukasz20VT

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...
  • 3 miesiące temu...

zabieram się za wymiane uszczelki pokrywy zaworów i dodatkowo uszczelnie pokrywy silikonem. Poprzednia wymiana uszczelki niestety zakonczyła się niepowodzeniem i strasznie cieknie od prawej strony pokrywy przez co mam połowe silnika umazaną w oleju jak i osłonę po silnikiem. Przy rozgrzanym silniku na postoju z wentulacji śmierdzi olejem.

 

Potrzebuje porady jak.skutecznie usunąc olej mam kilka pomysłów:

1 tenzi truck,

2 silnie stężone APC

3 ropowanie, czyszczenie ropą albo benzyną i domyc komore pozniej np. APC aby nie śmierdziało.

4 dimer, chyba najsilniejszy srodek do mycia ale boje się o platiki, przewody, węże gumowe moze narobić szkód,

 

mam myjkę ciśnieniową i opryskiwacz, nie wiem czym lepiej spłukać silnik po czyszczeniu?

 

po umyciu i wysuszeniu zabiorę się za wymianę uszczelki. Co do uszczelki to dać silikon na pokrywę pod uszczelkę czy na silnik od gory i na to pokrywa z nową uszczelką i oringami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu próbowałbym silnie stezonym apc+prickbort.Na koniec płukanie myjką ciśnieniową.

Tenzi truck, jak zaschnie to zrobią sie brzydkie zacieki i nic z tym nie zrobisz.

Co do tej pokrywy zaworów, to może cos jest nie tak z samą pokrywą? Skoro fabryka potrafi poskładać wszystko na samej uszczelce i nie cieknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieknąca pokrywa zaworow w oplach to problem większości starszych modeli Opla.W samej książce serwisowej jest napisane aby wzmocnić szczelność pokrywy masą uszczelniające od strony rozrządu i po przeciwnej stronie.

myślę to poprzednim razem za mocno dokreciłem pokrywę i uszczelka mogła pęknąć.

 

zobaczę może tym razem uda się to zrobić lepiej. Oby domyć dobrze silnik bo już mam dosyc tego smrodu oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w 1.4, ale w X18XE nakładasz czerwony silikon wysokotemperaturowy tylko w kilku newralgicznych miejscach, nie po całości. Na końcu pamiętaj o wartościach momentu dokręcania pokrywy (w X18XE 8Nm). Tutaj poradnik http://www.vectraklub.pl/index.php/advices/pokaz/5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

i duzo zalezy tez od marki samej uszczelki, kiedys jak jeszcze dlubalem w v6 opla to byla norma z cieknacymi pokrywami w c25xe, x30xe i z32se. jedynie oryginalna gm ew erling plu delikatnie czerwony silikon ,wyczyszczona i odtluszczona dobrze powierzchnia i najwazniejsze jak wyzej napisane odpowiedni moment dokrecania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnośnie preparatu do mycia komory silnika, czytałem że jest taki specyfik że po umyciu pianą i spłukaniu, czarne elementy nabierają fajnego koloru ( są czarniejsze niż wcześniej ) Czy faktycznie coś takiego jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnośnie preparatu do mycia komory silnika, czytałem że jest taki specyfik że po umyciu pianą i spłukaniu, czarne elementy nabierają fajnego koloru ( są czarniejsze niż wcześniej ) Czy faktycznie coś takiego jest?

 

po umyciu silnika np. aktywną pianą można elementy plastikowe pokryc dressingiem do plastikow np. autonablask.pl/produkt/nielsen-finesse-500-ml/ wtedy bedzie efekt lepszy niz same umycie plastikow w komorze silnika pianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnośnie preparatu do mycia komory silnika, czytałem że jest taki specyfik że po umyciu pianą i spłukaniu, czarne elementy nabierają fajnego koloru ( są czarniejsze niż wcześniej ) Czy faktycznie coś takiego jest?

Scholl boost ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jeden i drugi stosujemy po umyciu już, na mokre elementy plastikowe tak? Później nadmiar można wytrzeć lub osuszyć powietrzem? Przeglądam niektóre realizacje i powiem, że jestem w szoku jak zmienia się wygląd komory silnika po zabiegu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej na wysuszonny plastik, bardziej się efekt pogłebi. Na mokrych elementach bedzie się mazać.

Zrob tak:

1. umyj komore silnika pianą (zakryc wszystko co elektryczne i wrazliwe na wode)

2 wysuszyć komore ( scierka + sprężone powietrze)

3 polożyc dressing na umyte i wysuszone elemety plastikowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Macie jakiś sprawdzony deagreser lub inny specyfik do czyszczenia głównie mocno zawalonych smarami i olejami miejsc? Nie koniecznie tylko pod maską ale też wnęki drzwi, w szczególności zawiasy. Prickbort itp. też testowane ale to jeszcze nie to..

Kiedyś stosowałem Akrę i bardzo dobrze się sprawdzała. Później zrobiłem próbę z Red Devil ale nie zdaje on zbytnio egzaminu.. bardziej można go stosować jako mocne APC. Ktoś poleci coś sprawdzone na smary itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem w sklepie motoryzacyjnym srodek do mycia silnika, nie pamietam nazwy muszę sprawdzić, ale smar i olej bardzo fajnie rozpuszcza i czyści po wytarciu zostawia powierzcznie czystą. Tylko raczej do wnęk bym tego nie użył, mógłby uszkodzić lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tasek mam go i fakt jest silny ale nie uważam by nadawał się na stare smary w zawiasach itp. Z tego co pamiętam, kiedyś jak używałem Akry to bardzo dobrze czyściła smary. Nie ruszając gum, plastików czy lakieru ale może ktoś ma coś innego sprawdzonego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czym można w bezpieczny sposób pozbyć się rdzawego nalotu z niektórych elementów komory silnika, nakrętek, śrub itp.? Tak aby nie uszkodzić sąsiadujących plastików i lakieru? Może Tenzi Alux?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Heja!

 

I na mnie przyszła pora z myciem silnika. Kompletnie nie znam się na mechanice i elektronice samochodowej. Mam do umycia silnik VOLVO V70 2001 rok benzyna 2.4 + LPG. Podsyłam wam zdjęcia i filmik i dopomóżcie jak go dokładnie zabezpieczyć by potem uruchomił :P Ja coś pozabezpieczałem ale chce się was poradzić. Do mycia pewnie użyje aktywnej piany TENZI TRUCK albo BillHambera APC. Potem to myjką spłukam albo "szlaufem". A co do wysuszenia to mam opalarkę z regulacją temperatury ewentualnie suszarkę. Sprężonego powietrza nie posiadam.

 

754a871e8e8e2087m.jpg

e4183c121effedc8m.jpg

27ce8e2b3e5f3165m.jpg

 

Dodam, że zabezpieczyłem alternator, elementy elektroniczne LPG, "jakieś" złączki elektryczne, panel bezpieczników... Akumulator odpięty leży w bagażniku.

 

No więc po umyciu wszystko działa jak należy, a tak się prezentuje silnik:

d089125f2bf78ff1m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.