Skocz do zawartości

Mycie silnika


Lukasz20VT

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

A ja mam pytanie jeszcze z innej beczki .

czy ktoś ma doświadczenie z trochę starszym autkami tak 20-25 lat nie obawiam się w tym modelu o elektronikę bardziej mnie intryguje wpływ środków do czyszczenia komory silnika

czy innych preparatów APC na blachy, ogniska rdzy itd

dscf8710k.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie jeszcze z innej beczki .

czy ktoś ma doświadczenie z trochę starszym autkami tak 20-25 lat nie obawiam się w tym modelu o elektronikę bardziej mnie intryguje wpływ środków do czyszczenia komory silnika

czy innych preparatów APC na blachy, ogniska rdzy itd

Obrazek

APC wszędzie gdzie brudne, lej wodę uważaj tylko na alternator i nie lej wody do gaźnika :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

to jeszcze jedno pytanko czy "Poorboy’s World Bio-Degradable All Purpose Cleaner and Degreaser" jest w przypadku mycia komory silnika dobrym produktem?? wnioskuję z nazwy że jest to zarówno APC jak i Degreaser'em, czy może lepiej rozdzielić te 2 produkty? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chciałbym kiedyś mieć okazję wypróbować APC, tylko są 2 warunki - najpierw bym musiał to kupić a potem musiałbym mieć brudno pod maską.

 

Ja używam K2 AKRA + spryskiwacz do roślin z regulacją szerokości strumienia (nie mam myjki ciśnieniowej ani warunków by jej używać) - budżetowo, ale działa. Przy większych zabrudzeniach to bez szczoteczki/pędzla nie ma co podchodzić, bo niestety nie jest to jakiś mega mocny środek.

 

Zdjęcia z komory

podmaska.jpg

 

jeżeli kogoś by interesowała historia komory czyli od bagna do tego co widać na zdjęciu to zapraszam

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=4014

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lozek nie oczekuj cudów po APC - są lepsze środki do czyszczenia silnika.

W każdym bądź razie ostatnio kombinowałem z APC (Magsa) i wspomnianą wyżej Akrą - ta II wg mnie robiła lepsza robotę.

 

[ Dodano: 8 Lipiec 2011, 13:00 ]

i małe OT: fajny kolorek pod maską - ja w swoim idę w błękitny ale mam problem bo samco za zestaw do mojej furki krzyczy prawie $250 :/ - i dodatkowo import tylko ze stanów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lozek nie oczekuj cudów po APC - są lepsze środki do czyszczenia silnika.

W każdym bądź razie ostatnio kombinowałem z APC (Magsa) i wspomnianą wyżej Akrą - ta II wg mnie robiła lepsza robotę.

 

[ Dodano: 8 Lipiec 2011, 13:00 ]

i małe OT: fajny kolorek pod maską - ja w swoim idę w błękitny ale mam problem bo samco za zestaw do mojej furki krzyczy prawie $250 :/ - i dodatkowo import tylko ze stanów

 

Skoro mówisz, że akra daję rade bardziej to nawet nie będę podchodził do apc.

 

A co do węży to fakt - samco tanie nie są. Mi się udało okazyjnie wyrwać nowe węże Option Racing za 100zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez urazy, ale te forum jest juz dlugo i można zawsze ruszyć muzgownicą, jak zabezpieczasz się przed niechcianą ciażą ? jak nie kondon to zawsze jakąś reklamówke jednorazową można naciagnąc na apatrat zapłpnowy i tyle a tu zawsze wszytko trzeba palcem pokazywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez urazy, ale te forum jest juz dlugo i można zawsze ruszyć muzgownicą, jak zabezpieczasz się przed niechcianą ciażą ? jak nie kondon to zawsze jakąś reklamówke jednorazową można naciagnąc na apatrat zapłpnowy i tyle a tu zawsze wszytko trzeba palcem pokazywać

 

Ale oburzenie :mrgreen: Jak już poruszamy ten temat to mnie strasznie wkur... po raz setny temat typu: "jaki zestaw kosmetyków do srebrnego lakieru vw?", ano kur... wystarczy poszukać, a czy taki srebrny vw różni się, aż tak bardzo od srebrnego mercedesa? Albo tematy w pokaż swój blask "korekta lamp", no ja pierdziele, trzeba aż temat zakładać bo ktoś przepolerował lampy i czeka na nominacje do tytułu "najlepsza korekta roku". Przynajmniej nie założyłem nowego tematu, żeby spytać o zabezpieczenie silnika, tylko użyłem już utworzonego w tym celu. Myślałem, że forum jest po to, żeby pytać, ale jak widać panuje tu co raz więcej chamstwa i uszczypliwości niektórych osób. Koniec off'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak najlepiej zabezpieczyć elementy elektryki w benzynówce? Konkretnie chodzi mi o silniki w Focusie I gdzie nie ma żadnych osłon itd.

Alternator osłoń jakąś folią (torebką foliową) ;) u mnie w Corolli też nie ma zbyt wiele osłon, a po myciu (najpierw APC psikałem, a potem obficie opryskiwaczem Marolexowym- żadnych problemów nie stwierdziłem). Myje etapami z braku czasu i ilości brudu tam zebranego (od 8 lat nie myte). Używałem APC Meg'sa, ale ze średnim efektem. Najgrubszy syf zmyło. Jeszcze muszę poprawić. Ale chyba kupię tą AKRE jak tak polecacie :) Niedroga i można w markecie znaleźć. Jak skończe z silnikiem to wstawie tutaj fotki :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy odpiąć klemę dodatnia - po co cokolwiek osłaniać. Jak nie ma prądu to nic się nie uszkodzi bo zwarcie jest niemożliwe a i lepiej po myciu zostawić auto niech schnie a nie od razu odpalać.

 

A Jak się ma obawy bo wiązka jest w ciężkim stanie to wtedy się nie martwi o to co zasłonić a po prostu się nie myje silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.