Jump to content

posadzka do garażu ala Betondur


Borek

Recommended Posts

Witam szanowne gremium. Stoję przed wyborem posadzki do nowego garażu. Płyta jest wylana z betonu, dodatkowo wyrównana posadzką samopoziomującą - jest bardzo gładka. Jakiej marki elastyczną posadzkę byście polecili? Jakieś dłuższe doświadczenia? Nie przekonujcie mnie do płytek bo wszystko było robione właśnie pod "farbę" do betonu ;)

Link to comment
Share on other sites

Farba do betonu to szajs, po roku w miejscach gdzie przejeżdżają koła wyciera się. miałem i farbę i płytki i płytki były dużo lepsze, a tez się przed nimi broniłem. Pare razy upadały różne rzeczy i nigdy nic nie pekło. Jeśli już to żywica, ale jaka i jak to już nie pomogę

Link to comment
Share on other sites

Proponuję farbę epoksydową, ja u siebie malowałem farbą EPOXYKOR M 503 firmy malchem. Łącznie na 2 warstwy. Po 2 latach ciągłego eksploatowania kilka małych odprysków oczywiście się znajdzie, jak spadnie pechowo coś ciężkiego typu młotek to może zostać ślad. Wycieranie się farby można włożyć między bajki. Posadzka jest użytkowana na co dzień i nie jest jej straszne nawet kręcenie kierownicą w miejscu. Odporna w zasadzie na wszystko co do tej pory udało mi się wylać. Olej silnikowy, benzyna, olej napędowy, mocna chemia typu dimmer itp itd. Czyszczenie posadzki wydaje się być prostsze niż w przypadku płytek ale to moje odczucia nie testowane jakoś specjalnie. Jak byś miał więcej pytań to napisz na pw.

Link to comment
Share on other sites

Nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Przedstaw dokładnie sytuację. Ja opisałem wszystko, Ty - poza tym, że masz jakiś problem nie opisałeś konkretnie nic. Jakiej farby używałeś ? Przez ile lat ? Jaka posadzka ? Ile warstw ?

Nie musisz mi wierzyć bo nie dla Ciebie się tutaj produkuję problemowy człowieku. Jak Ci mówię że po 2 latach użytkowania w warsztacie się nie starała to się nie starła. Koniec kropka.

Link to comment
Share on other sites

buka, można, ale nie w ten sposób. Odpowiedzi w stylu kolegi silver200, nie wnoszą praktycznie nic do tematu. Akceptuję jego zdanie, nie każdy musi być zadowolony z tego rodzaju powłok, ale niech chociaż powie czym to pomalował to autor tematu będzie wiedział czego ewentualnie nie kupować. Ja napisałem czym moim zdaniem może się zainteresować. Daleko nie ma, może przyjechać i zobaczyć czy się ściera czy nie. Kolegę silver200 również zapraszam :)

Link to comment
Share on other sites

silver200, ja też potwierdzam że ścieranie można między bajki włożyć. W firmie podłoga jest wykończona farbą epoksydową. Jak do tej pory została przetestowana przez ciężarówki, wózki widłowe i setki aut osobowych i dostawczych. Dalej się świetnie trzyma :dontknow:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

Mam posadzkę pomalowaną betondurem ok 5lat. 2 lub 3 warstwy. Farba do tej pory jest. Ważne jest przygotowanie i rodzaj podłoża. U mnie to nowy, surowy beton /dość "drobny".

Link to comment
Share on other sites

Ja wczoraj położyłem 3 warstwę Betondura Eko, pod farbą grunt Ceresitu. Beton stary, przed gruntowaniem oczyszczony powierzchniowo z rozlanych olejów i odkurzony. Zobaczymy jak będzie z trwałością.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

Standard.Codziennie wyjeżdżają dwa auta.

Nie myję w środku.

Pamiętam, że czymś gruntowałem wcześniej beton.

Link to comment
Share on other sites

Masz na myśli to? http://farby-drogowe.pl/farby-drogowe/8 ... -33kg.html

fajnie to cenowo wygląda

Jak długo masz to u siebie?

 

2 lata w maju pękły, miejscami miałem bardzo słabo przygotowaną posadzke i tam są odpryski a tak po za tym jest fajnie.

Aha do wyrwania jest za ok 250 zł za 30kg takze jak ma być eko to idealnie pasuje

http://imagizer.imageshack.us/v2/720x54 ... 1/wymo.jpg - tak wyglądało na świeżo teraz trochę bardziej brudna ;)

Link to comment
Share on other sites

Podepnę się pod temat.

Muszę w sposób maksymalnie ekonomiczny zabezpieczyć przed pyleniem i ścieraniem kilkuletnią posadzkę betonową.

Po posadzce codziennie jeździ się wózkiem widłowym, paleciakami itd. więc musi to być zabezpieczenie stosunkowo wytrzymałe.

Do pomalowania jest jakieś 500 m2, więc cena gra tu ważną rolę.

Będę wdzięczny za pomoc!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.