Skocz do zawartości

Co sądzicie o Plastmal z PTFE ?


Lukasz20VT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym usłyszeć opinie n/t tego specyfiku. Słyszałem o nim bardzo pochlebne zdania, min. taką że lakier po zastosowaniu Plastmalu jest gładki i śliski jak lód. Sprzedawca jednak poinformował mnie iż po zastosowaniu Plastmalu żaden lakiernik nie podejmie się lakierowania auta gdyż jest to bardzo silnie "przylegajacy" telfon i w zadzie teflonu nie można usunąć. Co sądzicie o tym? Ja spróbowałem, opiniami się podzielę ale czekam na Wasze zdanie.

Pozdr....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem Palstmal-u dawno temu, jak nie miałem kompletnie żadnego

pojęcia o detailingu i myślałem że robię autko na cycuś glancuś :D

Chwilowy i krótkotrwały jakiś efekt jest, ale do zrobienia auta choćby tylko

glinką + AG SRP + wosk, nie ma startu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastmal kładłem kiedyś na malucha Dawno to było . Nikt nie słyszał o kosmetykach dziś ogólnie dostępnych. Ja teflonu na lakier nie dam. Z jednego choćby powodu- nie można robić po takim eksperymencie nic więcej. Bo jeżeli , jak piszesz teflon przylega na trwałe , to co dalej?

Natomiast z drugą częścią nie bardzo mogę się zgodzić. Jaki lakiernik maluje bez przygotowania powierzchni? Przecież musi przynajmniej zmatowić wierzchnią warstwę, czyli ją zdjąć.To zdejmie ją z teflonem oczywiście. Chyba , że psika jak leci. Ale takiego gościa nie można nazywać lakiernikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zastosowaniu Plastmalu żaden lakiernik nie podejmie się lakierowania auta gdyż jest to bardzo silnie "przylegajacy" telfon i w zadzie teflonu nie można usunąć.

 

O Boze :shock: . Ludzie to chyba naprawde mysla ze w tym kraju zyja sami kretyni ktorzy uwierza w kazdy kit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Do oczyszczania lakieru,nie korekcji. Usuwa wszelkie trwałe zabrudzenia które są na tyle mocno związane z lakierem że mycie szamponem ich nie usunie,czyli smoła,żywica,ptasie odchody itp itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu Nie dalej jak tydzień temu robiłem sprzątanie w składziku i w ręce wpadła mi butelka rzeczonego Plastmalu pomarańczowa, z nimieckimi (brry) napisami. Szacuję że gdzieś z połowy 90 lat. I jeszcze pluskało jak potrząsnąłem.

Szkoda wywalić jak to takie dobre - nie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież plastmal to politura jest.

środek ejst całkiem ok, używałem kiedyś w innej "branży", ale dawał jakąś ochronę. posiada dużo fillerów(takie odniosłem wrażenie amatorskim okiem). u mnie pracował w hardcorowych warunkach, więc ciężko mówi o trwałości. Zasadniczo faktycznie sprawia, że coś jest gładkie. ja bym to zakwalifikował jako AIO, bo niby coś tam konserwuje, jest w sumie cleanerem bo szmatki po użyciu były brudne;p a przed użyciem powierzchnia była czyszczona ludiwkiem.. zostawiał gładką powierzchnię, ale nei pamiętam czy kropelkował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turtle wax też ma PTFE na opakowaniu. oprócz tego, że nie da się tego spolerować z auta, to nic nie daje i po 2 tygodniach spływa.

 

Z tym akurat, bym sie nie zgodził, stosowałem TW PTFE 50/50 z GC megsa i powiem szczerze, ze dal rade wytrzymać spooro dłużej, myślę ze kolo 2 miesięcy, GC odpadł po miesiącu. Jakość połysku oczywiście nie topowa, ale pozostawia przyjemnie gładką śliską powierzchnie. I jeżeli sie nie zostawi do wyschnięcia to nakładanie jest całkiem szybkie ;)

 

Naturalnie nie bronie tego wosku bo juz sie jakiś czas temu przesiadłem na te z nieco wyższej polki ale jako budżetowy zestaw dla poczatkujących z małym budżetem myślę ze PTFE najlepiej w połączeniu z gloss guard TW jest godny polecenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butle cala prawie mam i sobie tak stoi biedna.

Ja też mam jedną prawie całą i drugą, z bardzo podobnym środkiem, ale w srebrnej butelce

z niebieskimi napisami.

 

Może zbierzemy od wszystkich z forum i wrzucimy Tobie do sklepu jako wyprzedaż "wszystko po 3 zł",

a nuż jakiś chętny się znajdzie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja musze wstawić wszystkie środki, którym na pewno już nie dotknę do działu "oddam w dobre ręce" za koszt przesyłki.

Już dawno myślałem o utworzeniu takiego tematu: ,,Podziel się tym co Ci zostało, czego nie potrzebujesz/nie używasz" itp. W dziale tym wystawialibyśmy środku które nie są nam już potrzebne i pierwszy chętny dostawałby je za darmo opłacając koszty przesyłki...mam tylko taką obiekcję, żeby nie było takich sytuacji, że dający wystawia resztki jakiegoś środka warte 2 zł, a biorący płaci za przesyłkę 6 zł. A całe opakowanie kosztuje 8 zł...

I jeszcze ważna uwaga! Środki nie mogą być przeterminowane!

Ale ogólnie pomysł ciekawy, warty uwagi...co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem Plastmalu jeszcze kilka miesięcy temu. Opakowanie 250ml kosztuje coś ok.12zł wystarcza na 4x DOBRE pokrycie całego auta. Ma to konsystencje mleczka, rozprowadza się dobrze aczkolwiek wolno zastyga. Poleruje się łatwo i szybko. Efektyj akie zauważyłem to: lakier zrobił się jak lód- śliski i gładziutki. Woda, kurz i brud nie przywierały do jego powierzchni. Lakier nabrał głębi koloru. Niestety Plastmal nie "zdejmuje" rys. Moim zdaniem nie ma co się kierować myśleniem że to relikt PRL. Plastmal jest wart swoich pieniędzy a po pokryciu go woskiem można bardzo się zdziwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dający wystawia resztki jakiegoś środka warte 2 zł, a biorący płaci za przesyłkę 6 zł. A całe opakowanie kosztuje 8 zł...

 

Wystarczy wstawić foto z zawartością opakowania i kupujący sam zadecyduje czy opłaca mu się brać.

Pomysł niezły, bo są ludzie z napiętym budżetem, a też chcieliby spróbować czegoś innego

niż tanie kosmetyki ze stacji paliw. Z drugiej strony "używki" wystawiane przez innych,

mogą być "samplerami" dla kogoś kto chce czegoś spróbować, bez potrzeby kupowania całego nowego opakowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.