Skocz do zawartości

Skoda Fabia II, Rallye Green, 2010 by Justyna


Justyna

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Jakiś czas temu wentylator dmuchawy zaczął piszczeć, aż w końcu parę dni temu przestał w ogóle pracować. Szybka kalkulacja i zdecydowaliśmy się zająć tematem samemu. Niestety sprawa jest dość upierdliwa bo jest on umiejscowiony za schowkiem i żeby się do niego dostać trzeba zdemontować całą dechę... ale co to dla nas :kox:

 

Posiadaliśmy jedynie pomoce dotyczące F2 przed liftem. Jak się okazało po liftingu troszkę się zmieniło, ale daliśmy radę :D

Po 4 godzinach wyglądało to tak:

 

9SqFvT.jpg

 

mM59XK.jpg

 

7t2wu4.jpg

 

Przy okazji odświeżyliśmy plastiki od każdej strony :D

 

D2faIH.jpg

 

ydBBgi.jpg

 

Montaż zajął już tylko 2 godziny. Żadna śrubka nie została. Wszystko działa :)

 

IQS9fH.jpg

 

Zastępca sprawcy zamieszania. Postawiliśmy na firmę Nissens.

 

l5AQF9.jpg

 

Swoją drogą ktoś, kto zatwierdził plany systemu wentylacji w tym samochodzie albo musiał być na niezłym haju lub po prostu łasy na kasę :D

Filtr kabinowy jest za wentylatorem - co oznacza, że cały syf z podszybia - liście, igliwia, pył i kurz drogowy wpada i skutecznie zmniejsza żywotność...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • Moderator

@Seico w środku czy na zewnątrz?

W środku lecimy (w zależności od humoru)

- Mainz Cherish

- Gtechniq C6 Matte Dash

- Autofinesse Spritz

- Zymol Vinyl Conditioner

Na plastikach zewnętrznych leży powłoka Car Pro Dlux.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Moderator

Niektórzy pewnie wiedzą, że od ponad roku rośnie nam pomocnik...

GCyNlp.jpg

Do tego zbiegło się parę innych tematów i naprawdę ciężko jest wygospodarować tyle czasu na zabawy przy samochodzie co kiedyś... a pewnie będzie coraz gorzej... W sumie to zbierałem się do zajęcia się samochodem dobrych kilka miesięcy (sic!) - miało być w sierpniu, a wyszedł październik... Fabia nie dopieszczona porządnie od czasu jak urodził się junior. Dlatego w końcu musiałem się nią zająć.

Także nie nastawiajcie się na godzinne scrollowanie - nie trzeba uzupełniać kubków z kawą czy herbatą. Dodatkowo ta mini relacja to niejako hołd polskiej marce - Funky Witch. Z jej właścicielem - Mateuszem znamy się parę ładnych lat. Od ponad dwóch jesteśmy ze sobą w kontakcie w zasadzie na bieżąco. W sumie razem z @Justyna (chyba mogę tak powiedzieć) mamy pewien wkład w rozwój FW. Od samego początku testujemy i opiniujemy produkty przedprodukcyjne zanim pojawią się na półkach w Waszych ulubionych sklepach. I w sumie nigdy, nawet jeden raz nie zostałem poproszony o promowanie marki w jakikolwiek sposób, czy to w relacjach czy w bezpośrednich spotkaniach z innymi Mieszaczami. Bardzo mi się to podejście podoba. Z @Funky Witch podzielamy ten sam pogląd - dobry produkt obroni się sam. Dlatego wprawne oczy jak przejrzą nasze relacje to nie zobaczą tam arsenału od a do z jednego producenta - zawsze staramy się używać najlepszej chemii do danej "roboty".

Dlatego myślę, że nadszedł już czas pokazania, że Funky Witch jest nie gorsze od zagranicznych czy krajowych producentów i śmiało można im zaufać :-)

Zaczynamy od stanowiska. Godzina 18.30 (coś pisałem o braku czasu, nieprawdaż :-P). Dlatego musiałem sobie radzić ze sztucznym oświetleniem.

zM8S6T.jpg

Tytułowy brudasek.

sxTuyx.jpg

GOkGow.jpg

EDPBCO.jpg

nCeQ11.jpg

5NkeyR.jpg

loAMAl.jpg

Na początek standardowy duet - Prickbort

WHUudq.jpg

i Sonax Flugcośtam - nasz numer 2 jeżeli chodzi o dekontaminację, w sumie niewiele mu brakuje do króla.

xVBmoG.jpg


wlSFpY.jpg

W międzyczasie przygotowuję pianę - tutaj testowo również Sonax. Dostaliśmy na ubiegłorocznych targach motoryzacyjnych i tak leżała na regale... 😄 Swoją drogą ma super zapach.
iFR3CY.jpg

IB48Ai.jpg


4bnLmN.jpg

Efekty pracy duetu Prick-Flug. Wybaczcie brak ostrości, ale robienie zdjęć w takich warunkach oświetleniowych "z ręki" to nie jest dobry pomysł 😄

0rQ8RZ.jpg

u3VOaB.jpg

6t764T.jpg

Qy51Wb.jpg

4P9tJr.jpg

qQ7PrU.jpg

I lecimy z pianą. Pomocną rękę wyciągnął brat i pstryknął kilka razy.

jHxsr1.jpg

ba3jKZ.jpg

7ltCWb.jpg

ZK5UAO.jpg

AWZm70.jpg

C5rPN4.jpg

mGJMJz.jpg

I płuczemy po 5 minutach.

x3wpdZ.jpg

Szamponujemy - Funky Witch Wash & Posh w stężeniu na duże oko 😄

yUCZr7.jpg

Pieni się spoko.

kpAHTZ.jpg

PckvOH.jpg

Potem atakujemy koła - płyn All Round coś tam 😛 i woda z szamponem po wcześniejszym myciu.

OGOzUY.jpg

eXRIdY.jpg

Opony to Excede - król odszczurzania gumy.

xttyyt.jpg

k68axD.jpg

I czas na glinkowanie - nie uznaję już do lakieru tradycyjnych glinek. Proces ten zabierał kiedyś znacznie więcej czasu - teraz to niewiele dłużej jak samo mycie. Aby zwiększyć poślizg pianuję auto i moczę glinko-szmatę w wiaderku z ciepłą wodą.

yMc8mL.jpg

IhEFrx.jpg

Wjeżdżamy do garażu i osuszamy.

5PvcdT.jpg

Odetnij metki mówią - w życiu! 😄

2J2snb.jpg

I teraz to co mnie najbardziej zdziwiło - samochód użytkowany codziennie. Stojący ostatnie półtora roku pod chmurką wygląda tak pod ledem:

CjwR23.jpg

WW7b18.jpg

Naprawdę ciężko znaleźć mi jakieś poważniejsze defekty.

cNh7uc.jpg

No może poza dachem, któremu nigdy nie poświęciłem za dużo czasu + odśnieżanie.

ml9oc9.jpg

LRH9SY.jpg

Parę osób strasznie chwaliło wosk od @Funky Witch. Ze 2 lata temu testowałem parę wersji. Teraz pierwszy raz użyję wreszcie tej finalnej... I to jeszcze w takim wypasionym opakowaniu!

Isp8HM.jpg

Nie sądziłem, że w zestawie znajdę fibrę. Jest + !

6UJabj.jpg

No i tu już wiadomo - cleaner, wosk i odpowiednie qd.

emMdbF.jpg

Wziąłem więc pada z pudełka i działam.

PPTIrh.jpg

XpQKEG.jpg

Czas gonił więc zdjęć lepszych brak - w każdym razie - bezproblemowo się rozprowadza, łatwo wyciera i nic nie zostaje. Do tego przyjemnie śliska powierzchnia.

Dalej wosk.

CPitso.jpg

Aplikator jedyny słuszny 😄

raedkf.jpg

Do dotarcia wyjąłem świeżą fibrę z paczki, a co! I też jestem pod mega wrażeniem. Jest to ten wosk, po który będę z uśmiechem sięgał. Bardzo mu blisko do czołówki w postaci SV i Z jeśli chodzi o nakładanie. Jest fajnie oleisty - bardzo łatwo się rozprowadza po lakierze. Nie trzeba go dużo brać na aplikator by posmarować dużych rozmiarów element jak maska. Nie mam pojęcia jak z trwałością, ale liczę, że do grudnia poleży. Jedyny minus to ten na akumulatorze, he he he! 😄 Pod samym naciskiem fibry ze zdjęcia poniżej się wycierał z lakieru. W sumie tylko nie wiem jak z wypacaniem, ale to jak kontrolnie pójdę do samochodu to sprawdzę.

A tak na poważnie to kwestia zapachu - na mój nos to przypomina chemicznego arbuza, a że fanem tego owocu nie jestem to cóż...

di6d8M.jpg

Na opony nowość. Dark'Shine Tire Dressing.

74XNaz.jpg

Tu macie 45/10/45. Po nałożeniu delikatny połysk, jak się wchłoną to bardziej satyna.

ZBGdUA.jpg

ThkqwM.jpg

I to byłby koniec dnia pierwszego, a w zasadzie wieczoru - czas wracać do juniora do domu.

zzKHbn.jpg

6I9URz.jpg

Dzień numer dwa zaczynamy od felg - tu w akcji Talisman.

5XnxY6.jpg

I detale w postaci plastików. CarPro Dlux już dawno z nich spłynął więc trzeba było się wspomóc rozwiązaniem doraźnym w postaci dressingu.

FJXFV2.jpg

u3hMsS.jpg

Jako, że czas naglił to dołożyłem drugą warstwę wosku i ogarnąłem nieco środek. Zacząłem od szyb od wewnątrz.

EuDIis.jpg

I przetarłem kontrolnie lakier dedykowanym QD. W sumie bardziej dla spokoju ducha, że nie zostawiłem w pośpiechu niedotartego wosku...

mIj3Kz.jpg

Na nadkola niezastąpiony Bare Bones.

6ef4EP.jpg

n4izj7.jpg

Plastiki wewnątrz przemiziane szmatą na szybko Mademoiselle. Przydałoby się wcześniej przemyć je porządnie apc. Ale na razie musi wystarczyć. I tak pewnie wygląda lepiej niż większość aut na ulicach - wstydu nie ma.

Btxrbx.jpg

Be5VFc.jpg

I mała sesja na zewnątrz...

NhpnfZ.jpg

XPPQ83.jpg

VQBZQi.jpg

U4GuYQ.jpg

S3tDgl.jpg

dZT2uk.jpg

HfgJQf.jpg

e0NZZG.jpg

Także zostało parę tematów do ogarnięcia - gumowane ramki wokół okien, końcówka wydechu, powłoka na elementy plastikowe na zewnątrz i porządne czyszczenie wnętrza. No, ale na razie musi wystarczyć. No i zaprawki - obowiązkowo przed zimą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjemne odświeżenie.

Nie licząc dachu, to lakier w bardzo dobry stanie, zwłaszcza, że samochód co dzień użytkowany 🙂

 

Przyznam się do złej praktyki, że odkąd mam twardy lakier i regularnie myję samochód, to olałem u siebie metodę na 2 wiadra zwłaszcza jak czas goni. 

Często robię na jedno bez żadnych grit guardów.

Co roku robię dokładną inspekcę i Finish. I przyznam, że bardzo mało swirli dochodzi w tym okresie. Pewnie jak bym miał miękki lakier przykładałbym uwagę do tego etapu 😉 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.