Skocz do zawartości

Skoda Fabia II, Rallye Green, 2010 by Justyna


Justyna

Rekomendowane odpowiedzi

Justyna robota konkretna! Az szczenka opada jak się czyta :):good: Możesz zdradzić jaką farbą malowałaś zaciski bo planuje na dniach swoje pomalować własnie w taki kolor.

zamontowanie wiekszych tarcz jak najbardziej na plus, zwiekszy to bezpieczenstwo i skrócki hamowanie ale ja bym poszedł mocniej i z tego 1.2 TSI próbował wycisnąc okolo 130 km :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

kubaPb, Folicatec ma w ofercie chyba tylko jeden zielony. Z tego co patrzę to ten sam co u mnie :)

 

Zmiana hamulców z przypadku. Po prostu wymiana 288 na 312 to inne jarzmo i większa tarcza, reszta taka sama... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justyna, jesteś wielka :good: Rok temu wpadłem jakoś w sieci na Twoją relację z czerwonego golfa - jak już się pozbierałem z szoku, to zarejestrowałem się tutaj i zacząłem kompletować mazidła :D

Czekanie aż się wczyta Twoja relacja to emocje jak przed nowym odcinkiem specjalnym Top Gear;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekanie aż się wczyta Twoja relacja to emocje jak przed nowym odcinkiem specjalnym Top Gear;)

 

 

wow nieźle :D Swoją drogą Top Gear jest świetny :-]

 

dziękuję wszystkim za miłe słowa ;)motywujecie do dalszych prac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:good::good::good::good:

 

"fabiszon" chyba dostał dożywocie obok "tolka" 8-)8-)

 

 

btw te "fabiszony" aż tak gniją, że trzeba je smarować baranem i sprayem pomimo młodego wieku? :o:o miejmy nadzieję, że ten spray nie odejdzie od baranka, bo będzie więcej szkody niż pożytku..

 

-- 20 maja 2015, o 21:41 --

 

Michał 330xd, nie wolałbyś tego robić sam ;) ?

 

Ogólnie to nie gniją. Ale... po latach zaczynają się dziać pewne "rzeczy". Lepiej nie czekać i zrobić to samemu niż później blacharza poszukiwać.

ogólnie tendencja w grupie VAG jest taka, że coraz bardziej oszczędzają na poszczególnych zabezpieczeniach antykorozyjnych. Różnice w zabezpieczeniach roczników 2007 i 2012 są zdecydowanie zauważalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio spotkałem się z koleżką który pracował w różnych salonach od paru lat w tym mercedes, ford i innych i powiedział mi że od około 5 lat w samochodach nie ma zabezpieczenia antykorozyjnego, oczywiście prowizoryczne jest ale jako takiego nie ma. Auto ma pojeździć 3 lata i tyle. Aha gwarancji nie ma oczywiście na podwozie....jest na nadwozie ale na podwozia nie ma.

Ja nowe zawiozlem na konserwację i każdemu kto kupił nowe polecam zrobić to samo.

Justyna jak oceniasz szampon Autobrite? Bo sam go rozważam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaskra1, no nie do końca prawda. Taki np. Caddy jest cały w ocynku i katoferezie, więc tragedii nie ma. A zanurzana jest cała blacha i robi kilka fikołków więc nawet wnętrza profili ładnie się wypełniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam fotek niestety porobionych, zresztą tak jest zrobione aby nie było widać.

najgorsze jest to że niektórzy płacą 300-400 tysięcy za auto i nawet nie zdają sobie sprawy że jest prowizorka odwalona.

We fiacie np. przy zakupie proponoja zabezpieczenie antykorozyjne za dodatkową opłatą. Co i tak jest o tyle dobre że informują o tym że jest coś nie za dobrze zrobione A nie trzymają to dla siebie i udają że wszystko jest gitara.

Przepraszam A off-topic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaskra1 a nie wiesz przypadkiem ile taka usługa konserwacji w Fiacie kosztuje? Zastanawiam sie nad tym czy zakupując np nowego Opla Astre można we własnym zakresie zakonserwowac samochód nie tracąc gwarancji na "perforację"? Odnośnie tematu Justyny i Krd to samochód zadbany w każdym calu :song::good: Taki samochód kupic w takim stanie to naprawdę okazja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać ile kosztują takie podnośniki?

 

 

jeśli chodzi o podnośnik "żaba" to dałam kiedyś za niego około 80 zł w norauto chyba.

Kobyłki dwie tylne są z lidla za 50 zł (i są idealne do podtrzymywania belki/podłużnicy)

Kobyłki te co stoją z przodu są firmy Proline i nie pamiętam ile kosztowały (był to zakup grupowy z forum)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaskra1, no nie do końca prawda. Taki np. Caddy jest cały w ocynku i katoferezie, więc tragedii nie ma. A zanurzana jest cała blacha i robi kilka fikołków więc nawet wnętrza profili ładnie się wypełniają.

Zanurzeniowo to grupa VAg robi od przełomu lat 70/80.

 

Ocynk jest na każdym VW praktycznie od około 2000 roku. Ale... warstwa jest coraz cieńsza. Do tego ocynk to nie jest recepta na całą rdzę bo to po pierwsze jest blacha ocynkowana a nie nadwozie ocynkowane zanurzeniowo. A po drugie ocynk ma swoją wytrzymałość, zwłaszcza na wodne roztwory soli.

Jeśli jest narażony na mechaniczne uszkodzenia to nie uratuje nam auta.

A dodając oszczędność na lakierze, zabezpieczeniu antykorozyjnym to ogólnie nie ma co liczyć na kilkanaście lat budy w zdrowiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.