Skocz do zawartości

Skoda Fabia II, Rallye Green, 2010 by Justyna


Justyna

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
37 minut temu, Domel napisał:

1. jakim aparatem robisz foty ?

Sony HX200V

37 minut temu, Domel napisał:

2. co to masz za fajną szczotkę do felg na kiju ? Woolies ?

Duży WW.

33 minuty temu, ghost napisał:

Nie licząc dachu, to lakier w bardzo dobry stanie, zwłaszcza, że samochód co dzień użytkowany 🙂

W sumie jedyny element karoserii, który nigdy nie miał 100% korekty... 😄

34 minuty temu, ghost napisał:

Przyznam się do złej praktyki, że odkąd mam twardy lakier i regularnie myję samochód, to olałem u siebie metodę na 2 wiadra zwłaszcza jak czas goni.

To nie jest zła praktyka. Duże wiadro i porządna rękawica to gwarancja sukcesu. Ja też nie pamiętam kiedy myłem na dwa wiadra... 😄 A jak widać efektów brak.

A co do regularności to cóż, u mnie to regularnie rzadko... 😄 Tak raz na 3 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
6 godzin temu, krd napisał:

To nie jest zła praktyka. Duże wiadro i porządna rękawica to gwarancja sukcesu. Ja też nie pamiętam kiedy myłem na dwa wiadra... 😄 A jak widać efektów brak.

podstawa to tez dobry prewash i potem spokojna głowa można działać 🙂

6 godzin temu, krd napisał:

uży WW.

on Ci tak gladko wchodzi w te felgi ? to są 17" ?

U mnie jest problem wsadzić go w nadkola 😞 i zgubiłem gdzieś średniego 😞

7 godzin temu, ghost napisał:

Przyznam się do złej praktyki

kwestia praktyki, wiedzy, doświadczenia, dobrego prewasha, obserwacji i znajomości lakieru, swojej rutyny mycia i można spać spokojnie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, krd napisał:

Do tego zbiegło się parę innych tematów i naprawdę ciężko jest wygospodarować tyle czasu na zabawy przy samochodzie co kiedyś... a pewnie będzie coraz gorzej... W sumie to zbierałem się do zajęcia się samochodem dobrych kilka miesięcy (sic!) - miało być w sierpniu, a wyszedł październik... Fabia nie dopieszczona porządnie od czasu jak urodził się junior. Dlatego w końcu musiałem się nią zająć.

Klepnij drugiego i będziemy , w sumie to już możemy robić zawody, kto szybciej przygotuje auto 😄 Przygotować to jeszcze...jeszcze, ale do tego zdjęcia porobić? i jeszcze ubrać to w jakąś relację? a daj Pan spokój 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Godzinę temu, Pavlik napisał:

Klepnij drugiego i będziemy , w sumie to już możemy robić zawody, kto szybciej przygotuje auto 😄 Przygotować to jeszcze...jeszcze, ale do tego zdjęcia porobić? i jeszcze ubrać to w jakąś relację? a daj Pan spokój 😄

Ty to już masz troszkę odchowane, zawsze możesz je gdzieś zostawić. A my jeszcze nie możemy sobie na to pozwolić 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
17 minut temu, maciek-drummer napisał:

@krd możesz coś napisać o tym QD Hipnotic Icon?  Jak się pracuje, dociera itp. Praktycznie zero opinii na Forum o nim.

to chyba moich testów nie czytałeś 😛

Tutaj, rozdział 3 jest wzmianka 😉

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krd, widziałem Twój test i tam było to już bardzo dawno, więc jeżeli nie było reaplikacji, to winszuję 😉 Prawdę mówiąc, to po Twoim teście zdecydowałem się ją zakupić. Póki co jestem przezadowolony, ale minęło zaledwie pół roku i to to delikatniejsze dla samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

U mnie realnie na samochodach jest to około półtora roku. Po tym czasie efekt hydrofobowy na tyle się osłabia, że decydowałem się na re-aplikację. Niemniej jednak nigdy nie miałem tak by mieć taflę na szybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za poświęcony czas na relację. Przyjemnie się ogląda jak zawsze zresztą. 

Dla mnie Wasze relacje zawsze były i są nadal wzorem do postępowania z autem. 

A co do czasu, to nie zapowiada się ciekawie patrząc przyszłościowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.