Skocz do zawartości

ArtDeShine Nano Gloss Paint i Hybrid H2O-S


Pimps

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze z ciekawostek i po prostu z nudów nałożyłem Hybrid'a na plecki od telefonu które są takie gumowo plastikowe. Najpierw je wymyłem na dwa waciki, potem przeleciałem CP Eraser a potem na połowę przy pomocy wacika nałożyłem Hybrid'a i przetarłem fibrą. No i po zabiegu powstało coś takiego, na moje oko lekko przyciemniło powierzchnię która nie jest ani trochę tłusta w dotyku po prostu tak sam jak była.

Aha - po prawej stronie został nałożony Hybrid :)

 

psm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

@ Pimps Jak zwykle dziękuje za konkretne podejście do tematu.

 

To co mogę dodać do aplikacji to:

 

Ostatnio aplikowałem na jeden z paneli za lakierem czysto czarnym, bez dodatków itp. czyli najbardziej na nim widoczne mazy itp.

 

- 1 podejście : dwa strzały na fibrę rozprowadzenie na połowie panelu wielkości pokrywy silnika i polerowanie druga fibrą: efekt wizualny ok ale prac z dotarcie krótko mówiąc ciężka i trudy z mazami (ciemnymi co pokazuje moc przyciemnienia produktu) tam gdzie było trudno dotrzeć był dodatkowy strzał produktu i schodziły bez problemu... trzeba to zmienić.

 

- 2 podejście: jedna fibra o stosunkowo krótkim włosiu w sumie zbliżona do fibr typu APT. 1-2 strzały na fibrę , wtarcie w panel na powierzchni o połowie mniejszej i od razu wypolerowanie, efekt: szło sporo szybciej i przyjemniej i wypolerowało się na bieżąco.

 

Efekt po zgodny z opisem poprzedników, to co mogę dodać to na czarny na pewno widoczne podbicie głębii.

 

Podsumowując : zauważyłem że większość produktów ADS szybko wiąże się z lakierem i dlatego warto pracować na mniejszych powierzchniach i szybko przejść z aplikacji na polerowanie. Druga sprawa że jest to bardziej Spray Coat/Sealant niż Quik detailer i to także tłumaczy trochę większe wymagania podczas aplikacji ;)

 

tych co mają możliwość prosiłbym przy kolejnej aplikacji na potwierdzenie, albo nie moich obserwacji odnośnie szybszej aplikacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pimps masz tak zadbane auto ,ze naprawde ciezko mu dodac jeszcze cos! Piekny kolor i ziarno. Minus produktu to napewno ciezka praca ale kuszaca gama i chyba cos wyprobuje. BTW. Jakie masz wymiary garazu?

 

Zapomniałem ci podać tego wymiaru garażu - 3m na 5m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pimps masz tak zadbane auto ,ze naprawde ciezko mu dodac jeszcze cos! Piekny kolor i ziarno. Minus produktu to napewno ciezka praca ale kuszaca gama i chyba cos wyprobuje. BTW. Jakie masz wymiary garazu?

 

Zapomniałem ci podać tego wymiaru garażu - 3m na 5m

 

Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Krótki filmik z aplikacji Hybrid-a "na mokro" :

 

 

 

Poniżej jak fajnie trzyma się miękka powłoka w połączeniu z hybrid-em po 20 procesach mycia szamponem i jednym myciu mocnym nierozcieńczonym Mac APC :

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po raz pierwszy użyłem ADS NGP, 50/50 z Gyeon Cure. Fotek nie robiłem, bo nie było sensu - po żadnym z tych produktów nie zauważyłem efektu WOW (pewnie dlatego, że na lakierze (szary metalik) leży tygodniowy BF Wet Diamond AFPP, który sam daje super efekt). Krótko mówiąc - efekt przyzwoity, podtrzymujący ale nie poprawiający efekt po BF WD. Jeśli jednak chodzi o aplikację ADS i Gyeona, to różnica jest ogromna. Oba produkty były nakładane aplikatorami z MF, a polerowane MF krótko- i długowłosymi ;) Przy aplikacji ADS jest bardziej widoczny na lakierze, niż Gyeon i kontrola nad dokładnym pokryciem powierzchni lakieru jest łatwiejsza z ADS. Poza tym ADS pokrywa lakier równomiernie, zaś Gyeon "niteczkami" (mogę to porównać do smarowania nawoskowanego lakieru wodą). Polerowanie jednak jest prostsze przy Gyeonie - wystarczy delikatne przetarcie MF i po robocie. Przy ADS polerowanie/docieranie jest dużo bardziej pracochłonne: obojętne, czy używałem krótko, czy długowłosej MF, tworzyły się mazy/smugi, których usunięcie wymagało chwili.

Tak, jak zaznaczyłem, efekt po zastosowaniu obu produktów zadowala, jednak na leżącym już BF nie widać, aby produkty widocznie przyciemniały, lub szkliły lakier. Podoba mi się jednak to, że lakier z nałożonym ADS, po ok. 20 godz. jest nadal czysty - praktycznie nie widać na nim kurzu/pyłu (po stronie Gyeona coś już widać - od aplikacji obu produktów auto stoi na dworzu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...

Odgrzeje troche temat, gdzies w czelusciach internetu wyczytalem ze mozna zmieszac H2O-S z powloka Artdesico hybrid gel coat w stezeniu ok 10% co ma dac jeszcze lepsze efekty wizualne, tak sie sklada ze posiadam te dwa produkty i zamierzam zrobic taki mix tylko nie wiem konkretow co do samej receptury tzn Artdesico sklada sie z dwoch czesci przezroczysta i nibiesko zielona. Do H2O-S dodajemy te dwa skladniki rozrobione 50/50 czy tylko jeden z nich bezbarwny czy kolorowy?! Robil ktos juz z Was taka mieszanine?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Tydzień temu nałożyłem TS Moonlight jako bazę, oraz ADS Nano Gloss Paint Sealant v3 jako top.

Pare dni padało, postanowiłem pozbyć się deszczowych waterspotów i zrobić pierwsze mycie.

Nie przepadam za szamponem FX Protect Nano, ale że się kurzy na półce to pomyślałem, że do powłoki jak znalazł.

 

I tu się zaczęła masakra, powyższa kombinacja preparatów tak mocno zrzucała wodę, że szampon nie utrzymywał się na powierzchni, tylko uciekał jak zwykła woda.

Mimo, że rano w miarę zimno, samochód też chłodny, to jak dojechałem do trzeciego elementu to na pierwszym miałem już zaschnięte zacieki 😡

 

Muszę albo potestować inne szampony na tym NGPSv3 albo po myciu każdego elementu go spłukiwać, co mi się nie widzi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Postanowiłem ponownie nałożyć NGPSv3 i za każdym razem jestm pod wrażeniem śliskości i przyciemnienia. Ale dziś nie o tym.

Mam chyba nowego króla wydajności 🙂

Aplikacja za pomocą kostki mikrofibrowej.

Na cały samochód zeszło około 1milimetr z poziomu butelki (0.5L).

Czarnym flamastrem zaznaczyłem poziom przed użyciem:

IMG-20181101-134454.jpg 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 4.02.2019 o 10:20, Grzechu23 napisał:

Efekt MEGA!

Potwierdzam 

W dniu 4.02.2019 o 10:20, Grzechu23 napisał:

Przyciemnienie

Potwierdzam 

W dniu 4.02.2019 o 10:20, Grzechu23 napisał:

śliskość

Potwierdzam 

W dniu 4.02.2019 o 10:20, Grzechu23 napisał:

look

Potwierdzam 

W dniu 4.02.2019 o 10:20, Grzechu23 napisał:

Aplikacja bezproblemowa jak na 7 stopn

No i tu dziś przyznam, że poległem. Również postanowiłem zaaplikować w temp ok 7-8'C i docieranie szło gorzej niż jak było kilkanaście stopni. 

Ratowała mnie metoda z Reloada, mgiełka wody na fibrę i wtedy idealnie.

Ale jak było kilkanaście stopni to szło bajka jak na sealant z tej kategorii. Łatwiejszy był chyba tylko water gold. Choć winna może być inna fibra, muszę sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

@menior testowałem ostatnio dedykowaną kanapkę ArtDeShine Kotsos + NGPS i krótko mówiąc.. wyszło koncertowo! Szkło, śliskość, przyciemnienie było na najwyższym poziomie.

Jak z innymi woskami jeszcze nie wiem, ale w planach są testy na różnościach tego co w arsenale 😉 
 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, menior napisał:

@Grzechu23 innymi slowy warto doplacac do tego qd-ka majac inne w arsenale,ciagle kusi by cos nowego sprobowac a ten do tanich nie nalezy 

dodałbym, że to raczej slow detailer/spray sealant w stylu reload. Pośpiech zaowocuje mazami na ciemnym lakierze. Plus jest taki, że nawet po czasie mazy łatwo schodzą lekko wilgotną fibrą albo podczas mycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetny produkt, wart każdej zlotówki. Proponuję jedynie, by nie pryskać na lakier ale na fibrę i dopiero nanosić. świetnie wygląda na trzech kolorach, grey, żółty, czarny. No i jest wydajny. Lubie go, bo  połozony na Blue Lotion przyciąga wzrok ludzi 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jestem po aplikacji NGPS na 2 autach i jakie moje wnioski 🙂

-Aplikacja; bajecznie prosta,az zwatpilem czy moj NGPS nie jest jakis trefny 🤔 (Swoja droga to czemu widze wasze NGPS w niebieskich butlach a ja dostalem w bialej 🤔) czytam wyzej o jakichs trudnoscich przy aplikacji a u mnie nic

-Efekt; jak ktos wyzej pisal na zabezpieczonym lakierze(w tym przypadku prawie 3 miesieczny Desirable) WOW nie ma,chwile po aplikacji wlasciwie nic,dopiero po pewnym czasie kolor nabiera szklistosci,efekt oblania szklem i sam nie wiem jak to okreslic kolor jakby nabiera wyrazistosci,pewne defekty staja sie jakby bardziej tez widoczne 😄 typowy powlokowy efekt,natomiast nie widze efektu przyciemnienia,przynajmniej w porownaniu z innymi produktami na tym lakierze (taki Elixir niedawno testowany robi to po prostu ewidentnie lepiej na moje oko) 

-Sliskosc ok 

-Hydro; tu szalu tez narazie nie ma,przynajmniej po pierwszym deszczu efekt taki sobie(Elixir i tu zdecydowanie lepiej) ale tu za szybko na wnioski 

 

20191012_162502.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.