Skocz do zawartości

ADBL Tire and Rubber Cleaner - Pytania i Odpowiedzi


Chemik ADBL

Rekomendowane odpowiedzi

  • Dystrybutor

maciek-drummer, nie wiem z kim rozmawiałeś podczas targów ale raczej nie ze mną.

 

Co do testerów czy próbek, nie taki mieliśmy cel na tej imprezie.

Zakupów od ręki też nie można było zrobić, nad tym akurat musimy pomyśleć przy okazji kolejnej imprezy bo kilka osób chciało się zaopatrzyć ale Ci najczęściej dostawali informację gdzie nasze produkty można zakupić.

 

Szkoda, że odniosłeś negatywne wrażenie. Staraliśmy się dopiąć wszystko na ostatni guzik. Nigdy też nie stosowaliśmy podejścia w stylu "jesteśmy najlepsi" bo mamy świadomość że dopiero wchodzimy na rynek, choć chcemy równać do najlepszych światowych marek i wiemy jak to zrobić.

 

Następnym razem postaramy się poprawić :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również postanowilem przetestowac nowosc od ADBL, nigdy nie uzywalem srodka tego typu, zawsze bylo to apc w roznych stezeniach.

 

Co do produktu, swietny atomizer naprawde dobry, solidny daje fajna mgielke. Opony umyte szamponem a pozniej apc. Po takim zestawie zawsze ladowal na nich dressing, tym razem spryskalem opony dodatkowo Tire Cleanerem i odrazu po spryskaniu na oponach pojawil sie brazowy brud po okolo minucie uzylem szczotki do opon ,zeby pomoc produktowi. Nie sadzilem ze na oponach lezy jeszcze tak duzo syfu.

 

Ponizej zdjecie pogladowe po spryskaniu opony. Srodek napewno znajdzie u mnie miejsce w mojej kolekcji :good:

jgh09l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 205/55r16 oraz 165/70r14 dwie strony poszło mi ok 1,2litra.

16 po jednym sezonie a 14 po dwóch.

Problemem u mnie było zasychanie produktu na oponie

 

 

Faktycznie środek dość szybko zasycha , ale używając go zgodnie z tym co pisze adbl czyli na mokrą oponę , środek staje trochę sie bardziej ekonomiczny , wolniej zasycha , działa równie dobrze co na suchej. Ja z mojej litrówki wyczyściłem 4 komplety opon ( 3 z osobówek i 1 Jeep ) i zostało mi jeszcze co najmniej na jeden komplet , i u mnie były to opony 3-5 sezonowe , które raczej jakichkolwiek pieszczot nie widziały bardzo długo . W przypadku tego środka moim zdaniem nie ma sensu próbowanie "załatwienia sprawy" za jednym podejściem . Lepiej użyć go na szybko 3-4 razy ( aplikacja + szczotkowanie + płukanie), niż próbować utrzymać go na oponie przez dłuższy czas poprzez dodatkowe spryskiwanie ( tak też próbowałem) . Tak jak piszesz , środek nie jest bezobsługowy , ale w moim odczuciu ma się to tylko do pierwszego czyszczenia ;) . Przypuszczam , że za taki bezobsługowy , bezpieczny środek do opon cena również była by sporo wyższa . Wcześniej aż tak bardzo nie zwracałem uwagi na dokładne doczyszczenie opon , dressing załatwiał sprawę niedoskonałości , ale odkąd użyłem tego środka, to stało się to moją obsesją :kox: . Na uszczelkach i gumowych dywanikach też daje radę ;) . . Przy kolejnej okazji zrobię krótką relacje , co prawda już próbowałem zrobić i zakleiłem część opony dla późniejszego porównania, ale niestety nie postarałem się przy zaklejaniu i środek tam wpłynął i z porównania d..a bo nawet tam bez szczotkowania zrobił 75% roboty :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, produkt całkiem fajnie działa :good:

Na początku nie byłem do końca przekonany kupując 5L baniak - jednak cieszę, że się na niego pokusiłem. Cenowo wychodzi nieźle, działanie też jest fajne, no i ten widok chwile po spryskaniu opony gdy środek zaczyna działać :good:

 

Ps. piotr13, możesz napisać gdzie można kupić taką szczotkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jbiz, Jest porządny, jeden z lepszych atomizerów sprzedawanych w komplecie z chemią. :good:

 

Devdill, Tak jak kolega wyżej napisał, IKEA.

 

kamil_rosen, Docisk średni, szczotka jest dosyć twarda, ale dziękuję za radę.

 

Fitte, Warto :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ciekawe czy atomizer wytrzyma taką ilość produktu.

Chciałem zrobić podobnie, ale jakoś po walkach z opakowaniami innego producenta zawsze mam sceptyczne nastawienie do takich praktyk w przypadku nowych marek :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADBL Tire and Rubber Cleaner został specjalnie zaprojektowany do idealnego oczyszczenia opon i elementów gumowych Twojego auta.

 

Spróbujcie na jakiejś uszczelce, której wam najmniej szkoda :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

W przypadku TRC trzeba uważać na temperaturę powierzchni, nasłonecznienie i nie pozostawianie do wyschnięcia. Czyli takie podstawy pracy z mocniejszymi środkami.

 

Jeżeli produkt miał kontakt z lakierem lub szybą to takie miejsca należy obficie spłukać wodą i nigdy nie pozostawiać do wyschnięcia.

W przypadku słabej jakości lub nadgryzionych zębem czasu lakierów akrylowych radzę bezwzględnie unikać kontaktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.