Skocz do zawartości

ADBL GreeN'gine - Pytania i Odpowiedzi


Chemik ADBL

Rekomendowane odpowiedzi

  • Dystrybutor

Kolejnym naszym produktem, który wyjdzie do sprzedaży jest GreeN'gine - czyli typowy degreaser do usuwania wszelkiego rodzaju tłustych zabrudzeń.

Opis ogólny

ADBL GreeN’gine to skoncentrowany płyn do czyszczenia mocno zabrudzonych powierzchni. Dobrze zwilża, penetruje i separuje od powierzchni tłuste zabrudzenia. Po kontakcie z brudem wiąże go przez co wypłukanie powierzchni staje się bajecznie proste.

 

Dostępne pojemności:

0,5L - 19,99zł

1L - 34,99zł

5L - 89zł

 

Kilka słów ode mnie.

Jest to środek zasadowy o zielonym kolorze. Zapach jest "chemiczny" ale słabo wyczuwalny. Związki powierzchniowo czynne tworzą wolno odparowującą mieszaninę co pozwala na dłuższą pracę ze środkiem. Ma bardzo dobre właściwości do penetracji i wiązania olejów, smarów i tłuszczy. Można go stosować w rozcieńczeniach 1:1 do 1:10 w komorze silnika oraz 1:4 do 1:20 do ciężkich zabrudzeń nadwozia.

Przy rozpoczynaniu pracy z produktem uważam, że optymalnym "startowym" stężeniem będzie 1:4 dla komory silnika i 1:10 dla innych elementów na zewnątrz auta.

 

Jeżeli macie jakieś pytania piszcie.

 

 

 

7yyfHX8l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Po kolei kupuję i sprawdzam co tam nalaliście do butelek

:mrgreen:

Greengine rozcieńczyłem sobie 1:10, i wykorzystałem do wnęk, nadkoli, mycia wstępnego dla felg. W tym stężeniu radzi sobie dosyć dobrze, nie zdarzyło się by potrzebne było drugie podejście. Łatwo się wypłukuje, nie jest duszący, łatwo seprauje brud. Czasami same "ciśnienia" z atomizera wystarcza do zmycia powierzchniowej warstwy brudu.

 

Kilka zdjęć z felg. Spryskanie, kilka minut, spłukanie. Nie były to szczury, ale to też nie jest produkt do felg dziadów.

 

20150822_164559.jpg

 

20150822_164603.jpg

 

20150822_164633.jpg

 

20150822_164946.jpg

 

20150822_164950.jpg

 

20150822_164954.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Czy produkt można stosować bez rozcieńczania?

Może głupie pytanie ale "rozrabiać" ze zwykłą wodą czy demineralizowaną? W sumie komore silnika ogarnełem Waszym APC ale mam jeszcze skrzynie i most do odszczurzenia z bardzo grubego i starego nalotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Zawsze sugerujemy rozcienczanie greengina. ewentualnie sugerujemy zrobić wcześniej próbę jeżeli zabrudzenia są naprawdę stare i mocne. rozcieńczać możesz ze zwykłą wodą. oczywiście rozrabiajac z wodą demi zawsze jest bardziej pro ale w tej konkretnej aplikacji nie zmieni to efektu finalnego działania produktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

[ref=#000033]ADBL[/ref], Miałem przyjemność już testować Tire and Rubber Cleanera więc z początkiem marca robię zamówienie na ten produkt oraz Vampire na testy 100ml, chwilowo posiadam zakupioną Tugę więc Vampire tylko na deironizacje karoserii i może troche na felgi pójdzie :)

 

GreeN Gine już mam ale ze względu na pogodę nie mam gdzie przetestować :mrgreen::-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Panowie czy plastikowe elementy na zewnątrz można myć Greenem? Chodzi mi o kratki w zderzaku, chlapacze bo nadkola to wiadomo 😉 ewentualnie wnęki drzwi?

Posiadam w arsenale ale pracowałem nim tylko pod maską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z plastikami to jest tak ze ciezko stwierdzić kiedy sa czyste... mowie o sytuacji gdy chcemy wyczyścić je na igle np pod powloke. To nie raz okazuje sie czysty niby a tu przy aplikacji powłoki brudne, czasami mozna sugerować sie hydrofobowością ale nie kazdy plastik hyfrofobizuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.