Skocz do zawartości

Białe ślady po odpryskach na czarnym lakierze po polerce.


daxdj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem... mianowicie po polerce czarnego auta uwidoczniły się odpryski na masce, bardzo duża ilość, jak można to zniwelować? Dodam, że jestem przekonany że usunąłem resztki pasty IPĄ, na całość poszedł wosk, ale jednak coś muszę zrobić z tymi odpryskami bo nie wygląda to najlepiej. Poradzicie coś? Jest Jakiś sposób na zakrycie tych białych kropek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takich cudów.Jedynie co to jak zrobi się ciepło możesz spróbować kredką koloryzującą na rysy -podobna do świecowej.Sam próbowałem.Warunek żeby to zadzialało to mocno ciepły lakier ale i tak po kilku myciach schodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już poruszono ten temat... Niedługo będę robił korektę na czarnym lakierze i maska też jest trochę posiekana od kamieni. Mam farbę zaprawkową z takim małym pedzelkiem do takich rzeczy. Pytanie: Czy lepiej zamalować te odpryski przed korektą czy lepiej już na koniec na LSP ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się ,że lepiej przed korektą na chłopski rozum bo ew. nadlewki jakie zrobisz lakierem to przy korekcie spolerujesz. Cudów i tak nie zrobisz ew sprawisz że mniej widoczne będą.

Ja dzisiaj robiłem kredką z marketu chyba carplan czarną a że maska dobrze rozgrzana była to wystarczyło delikatnie przycisnąć ruchami kolistymi i przetrzeć dookoła odprysku fibrą. Kredka "wżarła" się w odprysk i stał się 90% mniej widoczny z bliska. Na parę miesięcy spokój -wiem bo już tak robiłem wcześniej. Maski lakierował nie będę z powodu odprysków bo żaden element nie był lakierowany 2 raz i niech tak na razie zostanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu pojechałem do lakiernika (większy serwis) po farbę do zaprawek, oczywiście zaproponowali lakierowanie maski i polerkę. Na pytanie jaką pasta, cyt.

-"Farecla, gwarantuję ze nie pozna pan auta!".

 

No na pewno, zwłaszcza plastików..

 

Ostatecznie kupiłem zestaw w MX i w weekend zabieram sie za "dzioby", cały lakier jest ori i tak ma zostać;)

 

Przy odrobinie cierpliwości można usunąć odpryski w 90%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, bo jest podobny a swojego założyć nie mogę.

A co poradzicie na takie obicie na progu ?

Jak widać na zdjęciu wyczyściłem rdzę frezem do gołej blachy łącznie z wżerami. Zrobiłem to w ten sposób, że w tym momencie co jest na zdjęciu poniżej położyłem 2 warstwy podkładu antykorozyjnego BRUNOX EPOXY, a później zamalowałem zaprawką pędzelkową. Po 2 miesiącach farba zaczęła " pękać" jak tafla lodu i na jednej krawędzi znacznie widać z powrotem rdzę ... może wy coś poradzicie ?

 

v62k4k.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białe ślady w odpryskach to zaschnięta pasta. Idzie to wymyć ale trzeba się trochę pomęczyć. Też kiedyś z tym walczyłem.

 

@ milan00

Trzeba rozszlifować lakier by nie było czuć uskoku. Na to podkład reaktywny (chemoutwardzalny), wypełniający, potem baza i lakier bezbarwny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz podać coś konkretniejszego jeśli mowa o tym podkładzie reaktywnym ?

Co chcesz wiedzieć więcej? Firma może być T4W, rozrabiasz 2:1, malowanie pistoletem.

Sprayem odradzam, szkoda czasu.

www.jaktozrobilemwgarazu.pl

Przeczytaj wszystko 3 razy. Jak zatrybisz to maluj, jak nie to odpuść bo zdecydowanie taniej Cie wyniesie wizyta u lakiernika niż malowanie kilka razy owego miejsca ;)

Miejsce (że mało widoczne) i kolor prosty tylko obróbka tego nie wygodna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

własnie w tym celu zalozyłem tu konto :)

 

mam takie auto potencjał na cudo jest :)

 

http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/Galeria/3594809/1

 

Do zdjęc powyzje pastowany woskiem koloryzującym Sonaxa. Jestem z niego zadowolony chciałbym jednak nadac autku jeszcze wiecej wet looku oraz aby wosk trzymał sie nieco dłuzej (ten sonax trzyma ok 3-4 mycia).

 

Na forum tutaj znalazłem posta gdzie jeden z uzytkowników czyscił stare punto własnie tym sonaxem + pozniej Turtle Wax ICE. Z wosku koloryzującego nie chce rezygnować bo auto mam czarne a na masce są odpryski od kamyczków i po woskowaniu innym woskiem niz koloryzujący zostają w tych dziurkach białe kropki. Swego czasu pozyczyłem od znajomego collonite 476 ale widząc białe kropki na masce zmyłem.

 

Chciałbym uzyc wosk koloryzujący żeby zamaskować drobne rysy i odpryski a na to coś co wzmocni efekt weet looku i zabezpieczy ten wosk koloryzujący.

 

Co byście drodzy koledzy polecili?

 

Z góry dzięki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.