Skocz do zawartości

Shiny Garage Morning Dew


Geniusz

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem to pewnie już, ale powtórzę. Do srebrnego lakieru MD jest dużo lepszy niż QD1. Tak wiem, że zaraz ktoś napisze, że na srebrnym nie trzeba aż tak męczyć się z docieraniem itp. Ok racja, ale stosowałem to swego czasu na granatowym aucie i dla testu na jednych  czarnych drzwiach i specjalnie się nie zmęczyłem by ładnie dotrzeć bez mazów, smug... Zapachem też MD wygrywa z QD1.  Tego produktu od SG będę uparcie bronił :D

Jedyna wada to bardzo szybkie łapanie kurzu, czasem po jednym dniu auto trzeba już spłukać na bezdotyku :unsure:

Oczywiście wszystko to jest subiektywne i jak sam nie spróbujesz to się nie przekonasz.

Z drugiej strony nie wiem po co robić taką nagonkę na MD przy okazji gloryfikując QD1.  Może ktoś ma w tym jakiś interes...

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michal82,zgadzam się w zupełności i też zauważyłem od pewnego czasu nagonke na ten produkt i gloryfikacje rodzimego konkurenta :?Może ma to związek z faktem że od pewnego czasu SG przestał być partnerem tego forum....:o ps.swoją droga dziś nakładalem MD przy tropikalnym upale bo jestem we Włoszech i to na trochę nagrzana karoserie i problemy z docieraniem zero...

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie mam dużego doświadczenia. Na półce stoi jakiś carchem, bsd, tenzi i właśnie MD. Faktycznie MD to taki spray wax ale produkt tak właśnie był pomyślany. Nie ma żadnych problemów z jego aplikacją. Oglądałem na srebrnych i szarych kolorach i wyglądem bije pozostałe zdecydowanie. Jednie BSD ma start i jak dla mnie tylko ze względu na trwałość. Tu znowu - MD jeżdżące na aucie przez miesiąc - dwa to i tak rewelacja i warto trochę pochodzić dookoła auta dla wyglądu i trwałości.

Co do kurzu a na to jestem przeczulony to w mojej opinii MD łapie kurz najmniej z wymienionych.

Z samym MD na goły lakier zrobiłem wycieczkę dookoła europy i trzymał się dzielnie. Po pierwszym postoju, w Brelinie, pod drzewami, auto było chropowate od soków. Zeszło dzień później samą wodą. Po grubo ponad 3000km na samochodzie zabezpieczenie trzymało się już jako-tako ale najbardziej ucierpiało po myciu proszkiem 500km od celu. Nawet pachniało 'agresywnie' w trakcie mycia. Wciąż na większości elementów dobre kropelkowanie i bezproblemowo umyło się auto po powrocie. Milion robaczków zszedł już w zasadzie po prewashu.

Nie mam wielkiego porównania do innych qd ale ten robi niemal wszystko i daje rewelacyjny look na srebrnym metaliku. Produkt jak każdy - ma swoje cechy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Myjąc dziś taty samochód który służy tylko na dojazdy do pracy, zabezpieczyłem go właśnie MD. Z reguły zawsze go pomijam bo strasznie się u mnie na oplu mazał, a na leciwym już vw polo po prostu zrobił taką robotę, że aż miło popatrzeć. Byłem w dużym szoku w łatwości nakładania i docierania, praktycznie można było by go jedną fibrą oblecieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam od wiosny MD i bardzo sobie chwale. Korzystam z mikrofibry o dłuższym włosiu (Funky Witch Blast from Salem Edgeless Towel, ew Gyeon Boa) i bardzo sobie go chwale, za hydrofobowość którą daję. Nie mazał mi się nigdy (srebrny Nissan kod: kyg, Audi kod: lz9y) Nawet rzadko kiedy muszę fibrę przewrócić na drugą stronę, żeby dotrzeć. Cały samochód robię jedną fibrą (pomijając progi, wnęki i felgi gdzie używam gorszej MF :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ostatnio z czeluści arsenału wygrzbałem testerek MD, postanowiłem zaaplikować na około miesięczne Fusso, tak dla podbicia wyglądu. Aplikacja przebiegała bardzo ciężko mimo małej ilości dawkowania. Jak już to dotarłem to efekt był zadowalający, lecz ostatnio w słoneczny dzień zauważyłem pełno mazów na lakierze...
Czy to możliwe, że MD się tak poci? Albo się po prostu nie polubił z Softem i nie usiadł na nim jak należy.

Na szczęście mam jeszcze inne QD w kolekcji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Niedawno zakupiłem właśnie MD. Do testów poszły 3 auta - srebrne Punto, srebrna Astra IV ST i zielony metalic Suzuki Jimny. Cóż mogę powiedzieć - na obu kolorach mega efekt. Super przyciemnia, daje mocną głębię i śliskość lakieru. Fiat póki co odpoczywa i zostanie wyprowadzony po Nowym Roku. Astrą pokonane wczoraj 170km w deszczu i syfie - auto znacznie mniej brudne niż zwykle ! Szybko i sprawnie zrzuca wodę i brud, nawet w najbardziej newralgicznych miejscach na karoserii. Poniżej kropelkowanie na Suzuki - jestem pod wrażeniem. Zrobione około 250km Suzi i jest nadal czysty mimo mało sprzyjającej aury. 

baf3b52719105ee5gen.jpg

Osobiście nie wiem jak inne QD/QW, ale ten zostanie ze mną na długo. Wysmarowałem nim 3 auta i nadal mam 3/4 butelki preparatu, jest mega wydajny. Zobaczymy jeszcze jak z trwałością, ale mi jakoś szalenie nie przeszkadza nakładanie tego po każdym konkretnym myciu auta. Jeśli to ma dawać taki efekt jak po pierwszym zastosowaniu to nie widzę problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. czytam i czytam  i się zastanawiam który będzie lepszy do białego lakieru MD czy  QD1 ? Chodzi mi najbardziej o połysk .

Każdy pisze o srebrnych albo ciemnych lakierach. Czy może na białym nie będzie jakiejś wielkiej różnicy  w produktach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PiotrR Myślę, że lepiej wziąć MD, mimo, że QD1 z pewnością zrobi dobre lustro. MD daje więcej od siebie do zabezpieczenia, gdy pod spodem nic nie ma. Na srebrnym rodziców robi bardzo dobrą robotę i bardzo łatwo się z nim pracuje w odróżnieniu od mojego ciemnego BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyczytanych opinie jak na razie jestem za MD i chyba go zamówię . W sumie  o zabezpieczenie  się nie martwię bo będzie aplikowany albo na finish kare 1000p albo soft99 fusso.

Najbardziej właśnie chodzi o to lusterko :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na MD. Naprawdę daje świetne nabłyszczenie lakieru. Nie miałem QD1, ale MD moim zdaniem robi mega robotę. Też mam na Suzuki Fusso pod spodem i raz, że robi super krople, a dwa że jeszcze mocniej nabłyszcza. A jak wiadomo nie od dziś, że Fusso samo w sobie daje bardzo dobre lustro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

ja do tej pory używałem starej wersji MD - zaraz po premierze.

Aplikacja jest tragiczna - ale look, głębia, podbicie i nawet fajne krycie swirli miażdży. Testowane na starym punto. Przyciągał też mocno kurz.

MD bliżej do QW.

QD1 czy FK425 to typowe QD.

 

Musiałbym sprawdzić obecną wersję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam przy lesie to lepiej żeby kurzu nie przyciągał.

Powiem że seacik  bardzo ładnie wyszedł . Ciekawe czy na białym też będzie taki efekt chociaż na połysk teraz nie mogę narzekać bo lakier w idealnym stanie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PiotrR No nie wiem jak u Ciebie będzie ale u mnie na lakierze MD strasznie ciągnął kurz , również aplikacja tego środka nie należy do prostych . Przesiadłem się na @ADBL QW , SSW i QD1 nie żałuje . MD to raczej QW niż prosty QD . U mnie się sprawdza combo QW - SSW lub QD1 :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Md moze robi fajny efekt ale kurz ciagnie oraz ciezko dotrzec co wykresla go z moich produktow do uzywania. Wole juz milion raz qd1 badz botoxa. Zobacze sobie qd od detailers magic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
7 minut temu, Fredi88 napisał:

kupiłem MD ostatnio

daj znac. Bo docieranie v1 MD i przyciąganie kurzu było dramatem. Reszta na wielki plus.

Ciekawe czy v2 poprawiono. Kurz to chyba sprawdzisz dopiero na lato ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.