Skocz do zawartości

Shiny Garage Morning Dew


Geniusz

Rekomendowane odpowiedzi

Wada - generalnie ssie (kurz), nie jakoś wybitnie, ale jednak w widoczny sposób.

 

co to znaczy ssie kurz ? A co go nie ssie w naszym środowisko ? Pytanie jest bardziej jak go odpycha. Czy stojąc autem 8 godzin w centrum miasta, robiąc 5 minutowa przejażdżkę lakier jest "czysty", przedmuchany przez wiatr. I jaki masz kurz w okolicy. Czy to sa mikro żółtawe ziarnka piaseczku z materia organiczna z drzew jak w Katowicach czy mikro ala tasiemki,wloski kurzu okolic południowej polski, etc etc

 

Po 10 minutach jazdy i 5 godzinach postoju cały samochód pokryty widoczną warstewką kurzu, jeśli ktoś woli pyłu o beżowo-szarej barwie. Taki kurz mam w okolicy, a wczorajszy dzień do wietrznych nie należał. Na pionowych powierzchniach nie jest łatwo go zdmuchnąć. Do tego przyklejone do lakieru są syntetyczne niteczki.

 

Cudów nie oczekuję, ale według mnie przy aplikacji tworzy się ładunek elektrostatyczny, który przyciąga osiadające na samochodzie drobinki.

 

Jeżeli takie wyjaśnienie jest niewystarczające lub niesatysfakcjonujące, postaram się lepiej odpowiedzieć na pytania. Może za wyjątkiem pingponga.

 

A tak, jest jeszcze plan zrobienia testu porównawczego na tylnej klapie, podzielę się spostrzeżeniami i -jeżeli będą dobre - fotkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po opłukaniu wodą znika :) ale pojawia się znów przy osuszaniu

 

ja się tak zastanawiam na ile to QD bo krople ... fiu fiu

 

Nie traktuję tego środka jako QD, nałożenie go nie jest 'quick', chyba że chodzi o wymuszoną szybkość docierania :kox:

 

Co do opłukania wodą... taaak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze odpuśćcie sobie te teorie czy to QD czy nie, jak to w przypadku BSD. Producent określa to jako QD, a nie QW więc po co te teorie mędrców wiedzących lepiej ?.... Ogarnia szybko się tym auto, efekt taki jak się oczekuje od QD, a co niektórzy zaczynają swoje teorie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się wstrzymał przed wydawaniem ocen, czy dany wosk albo QD przyciąga mocno kurz i pyłki w okresie wiosennym...no chyba że mamy zrobione 50/50 z innym produktem i różnica byłaby ewidentna.

 

Dlatego postanowiłem zrobić test.

 

Teraz tak ogólnie. Opisałem swoje spostrzeżenia, rzecz obiektywnie weryfikowalną oraz oceniłem wyniki wg moich kryteriów. To, że ktoś nie zgadza się z moim wartościowaniem wyników nie znaczy, że ja albo on jest w błędzie, tylko że nasze kryteria oceny są różne.

Okres wiosenny owszem, ale jak wspomniałem, trafiły się nitki syntetyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jbiz, na pro detailerze też krople dupe rwą.To są QD z carnaubą i dlatego taki efekt ktoplingu.Ja płukałem wczoraj samochód bo po 3 dniach się zakurzył i wygląda jak wcześniej po samej wodzie i nie wycieraniu.

Co do reszty ..czy nazwa ma tu znaczenie? Rewelacyjny jak dla mnie środek do szybkiego odświerzenia o mega zapachu i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odważne stwierdzenie, że dany produkt "przyciąga kurz" nie robiąc testu 50/50 z innym produktem lub gołym lakierem. Jest wiele czynników zewnętrznych wpływających na osiadanie kurzu i im więcej człowiek ma doświadczenia, to stwierdza, że w ogóle wspominanie o tym nie ma sensu.

 

Wystarczy zauważyć, że czasem po aplikacji danego produktu, od razu na drugi dzień jest kurz na aucie, a kiedy indziej już nie osiada. Ten sam produkt, inne warunki aplikacji, inne warunki zewnętrzne i efekt inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj używałem... no powiem że jestem pod wrażeniem :)

 

Zapach po prostu mega a i lakier ładnie nabrał blasku...

 

nakładane na Nattysa Blue (a pod nim Black Hole)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Przelecisz cały samochód a potem obejdziesz go dookoła i gdzie zostaną jakieś mazy to przepolerujesz... Nic nadzwyczajnego...

 

Na pewno w takim razie zainteresuje Was informacja, że ten produkt jest już dostępny w 5L opakowaniu :), bardzo dziękujemy za kolejne opinie.

 

Kiedy bedzie dostępny i jaka cena ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.