Skocz do zawartości

Shiny Garage Morning Dew


Geniusz

Rekomendowane odpowiedzi

Sponsorem testu jest Shiny Garage.

1427728748-400-x-285px-shinygarage_footer_logo.png

 

Opis producenta:

 

Morning Dew Quick Detailer z woskiem carnauba. Świetny hydrofobowy produkt, gwarantujący nie tylko podbicie wyglądu lakieru, ale również efekt hydrofobowy oraz zabezpieczenie na okres ok 2 miesięcy. Produkt może być stosowany sam jak również na wcześniej położone woski naturalne lub sealanty.

 

Pierwsze co zrobiłem to go powąchałem :kox: Zapach dobrze znany z... no właśnie nie mogę sobie przypomnieć. Coś jak owoce leśne, czarna porzeczka itp. Ciekaw jestem czym to innym osobom pachnie :)

 

Postanowiłem położyć Morning Dew na czysty lakier bo na większości części auta testuje inne środki jeszcze (m.in Beadsa) więc wybrałem lewe poszycie błotnika.

 

Przed pracami

1427727909-600-x-450px-CAM00077.jpg

1427727910-600-x-450px-CAM00078.jpg

 

Lakier oczyściłem za pomocą cleanera Dodo Juice Prep Polish

1427727910-600-x-450px-CAM00079.jpg

 

No i nasza gwiazda w towarzystwie mojego nr1 QD

1427727911-600-x-450px-CAM00080.jpg

 

po czyszczeniu

1427727912-600-x-450px-CAM00081.jpg

 

I po aplikacji: (lewa część SG a prawa Sonax) - widać przy odcięciu taki pyłek na 2 pierwszych fotkach, ale to z winy fibry.

1427727914-600-x-450px-CAM00084.jpg

1427727915-600-x-450px-CAM00085.jpg

1427727915-600-x-450px-CAM00086.jpg

 

 

Sprawdziłem również jak radzi sobie z waterspotami itp.

 

przed;

1427727913-600-x-450px-CAM00082.jpg

 

po:

1427727913-600-x-450px-CAM00083.jpg

 

Nie ma najmniejszego problemu z usuwaniem "nieczystości". Łatwo i szybko sobie z tym radzi zostawiając świetny efekt.

 

 

Morning Dew to bardzo przyjemny środek w pracy, fajnie pachnie i czuć podczas aplikacji. Nie ma problemów z polerowaniem, ale mam wrażenie, że jak przetarłem drugą lub po prostu czystą stroną fibry na koniec to efekt lepszy.

Bardzo ładnie przyciemnia co widać mam nadzieję :good:

 

Jak pryśnie się na fibrę to widać fioletowy ślad, ale chyba nie farbuje bo potem zniknęło. Później zerkne na nie i napisze czy na pewno nie farbuje ;)

 

Lakier nabiera blasku, głębi i śliskości :) Jeśli jest choć troche trwały i faktycznie wspomoże wosk to kozak.

 

No, jak po pierwszym kontakcie ze środkiem to jestem zadowolony bardzo. Efekty są super, lakier zadowolony. Zobaczymy jak z trwałością, ale... w sumie nie o to chodzi w QD, ale sprawdze deklarowane 2 miesiące :-]

 

Duża butla będzie na pewno zamawiana :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie przyciemnia,ale sama forma testu pozostawia trochę do życzenia.

Jestem otwarty na sugestie ;) Pokazywanie całego auta nie ma większego sensu np (mimo ze fajnie to oglada sie) bo z daleka efekt ciężki będzie do rozróżnienia od innych środków.

 

Chciałem żeby oba produkty miały po równo i nic pod nimi nie było. Chodzi mi o trwałość samego QD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie przyciemnia,ale sama forma testu pozostawia trochę do życzenia.

Jestem otwarty na sugestie ;) Pokazywanie całego auta nie ma większego sensu np (mimo ze fajnie to oglada sie) bo z daleka efekt ciężki będzie do rozróżnienia od innych środków.

 

Chciałem żeby oba produkty miały po równo i nic pod nimi nie było. Chodzi mi o trwałość samego QD

 

Bardziej chodziło mi o kropelki, niektóre zdjęcia są obrócone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyciemnia ładnie...

Ale gdzie kropelki w porównaniu do BSD? :-]

 

Co wy z tym BSD :wallbash:

Gdzie to jest napisane że wszytkie nowe QD muszą mieć kropelki porównywalne do BSD?

Czy BSD oprócz kropelek ma jaką inną zalate? :?

 

Nie jest nigdzie napisane, ale jeżeli producent chwali się rewelacyjnymi właściwościami hydrofobowymi to porównanie z BSD, jest właściwe. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu na aucie sam Morning Dew po 2 dniach od nałożenia i pierwszym deszczu, więc już trochę zakurzony.

Całkiem nieźle jak na QD.

 

morning_dew.jpg

 

Z moich obserwacji

+ duża śliskość od razu po aplikacji

+ zmywanie zacieków z twardej wody

+ zapach

 

Trzeba aplikować bardzo mało środka na element, rozcierać i szybko polerować do sucha, bo na uni można zostawić widoczne smugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare słów po dłuższej pracy:

 

mocno przyciemnia, nawet dziewczyna jak podeszłą do auta to mówi "Co on taki ciemny"

lakier jest śliski, bardzo

ślady po deszczu itp to bez najmniejszego trudu usuwa

zapach - podczas używania jeszcze przyjemniejszy niż z butelki ;)

 

No i nie sądziłem, że aż tak mi przypadnie do gustu :)

 

aha, wczoraj na słońcu odważyłem sie go użyć, trzeba szybko machać ale śladów nie zostawia uporczywych, wystarczy czystą stroną fibry przetrzeć i nie ma mazów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec wtrącę swoje opinie.:

-Jest on bardzo wydajny

-fajnie przyciemnia lakier

-ogólnie obstawiał bym go w Quick wax a nie QD ale BSD nie jest też zwykłym QD.

-na ciemnych lakierach trzeba wycierać dokładnie

-Jest bardzo śliski , zobaczę jak bardzo hydrofobowy. :)

dodam jeszcze coś jak użyje go na inny autach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok kolej na mnie.

Do testów dostałem próbkę od Shiny Garage za co dzięki :good:

Na samochodzie leży 3 tygodniowy Dodo Juice Purple haze a że QD ma za zadanie jak dla mnie "odświeżyć" i podkręcić wygląd samochód został tylko dokładnie umyty bez przecierania ipą,cleanerami etc.

O produkcie.:

-ładny zapach jogurtu z owoców leśnych

-wydajny lecz jak dla mnie delikatnie zbyt oleisty przez co fibrą trzeba było się namachać przy docieraniu-polerowaniu

-ładnie przyciemnia chodź na czarnym efekt pokazać to graniczyło z cudem pomimo starań

-lakier dostaje połysku i gładkości

Trudniej mi się nim pracowało niż CG pro detailerem (z racji właśnie docierania)ale efekt równie dobry ku mojemu zdziwieniu :good: a cena znacząco niższa więc na pewno zakupię te cudeńko.

 

Strzałkami starałem się pokazać linię(była naklejona taśma) -Po stronie prawej QD morning dew ,po lewej bez niczego

iA7q5wK.jpg

 

Tutaj błotnik po prawej zrobiony a drzwi po lewej nie-widać w odbiciu ciemniejsze barwy etykiety

4Ibi0SN.jpg

 

I tu odbicie-zrobiło się ładne lusterko ale efektu nie dało się zabardzo uchwycić

BiGZhAO.jpg

 

Kropelki sprawdzę jak popada bo nie mam zwyczaju lać po lakierze po świeżej aplikacji :).Reasumując jak dla mnie bardzo fajny produkt do szybkiego odświeżenia za przyzwoite pieniądze :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy za kolejne testy, naszym założeniem było stworzenie produktu który w aplikacji nie będzie ustępował zwykłym QD, a zaoferuje dodatkowo to "coś", po Waszych komentarzach wnioskujemy, że chyba nam się udało :).

 

Produkt wymaga odrobinę więcej pracy przy aplikacji większej ilości, trzeba go wyczuć, ale jak już uda się Wam dobrać odpowiednią ilość produktu na dany element, rekompensuje ją efektami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu trafiłem na fajną pogodę i mogłem zrobić recenzje :)

Produkt to oczywiście Shiny Garage Morning Dew QD :mrgreen:

Nie będę się zbytnio rozpisywał ponieważ wszystko zostało już opisane wcześniej :)

 

QD dostałem w 250ml butelce PET z mini triggerem. Świetny jeżynowy zapach! :good:

0174225dda2c.jpg

 

jako, że to pierwszy kontakt tej mikrofibry z qd psikamy - widać, że jest :)

f5374271a60f.jpg

 

oraz na lakier

8e099196b19b.jpg

 

i polerujemy - fajnie przyciemnia lakier (mam nadzieje, że widać odcięcie na zdjęciu), który po użyciu jest mega śliski :good:

263b3583f210.jpg

 

i to co wszyscy uwielbiamy - piękne kształtne kropelki :-]

0021eecb731a.jpg

 

Produkt przy swojej cenie 35zł/500ml jest moim liderem, który już zamówiłem :)

Podziękowania dla Shiny Garage za możliwość przetestowania produktu 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze coś jak użyje go na inny autach.

 

Testowany już był na innym, fakt że też czarnym, ale miejscami gołym, lakierze (tam gdzie Glasur poddał się po 8 kkm). Póki tfelek nie podzieli się swoimi wrażeniami, ja sprzedam swoje:

Zapach obłędny, chce się psikać więcej niż trzeba i niż to zdrowe.

Docieranie dość przyjemne, ale wystarczy, że złapie odrobinę wilgoci i robi się trzy razy więcej roboty.

Wygląda dobrze, śliskość kapitalna, jeszcze nie sprawdzałem kropli.

 

Wada - generalnie ssie (kurz), nie jakoś wybitnie, ale jednak w widoczny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wada - generalnie ssie (kurz), nie jakoś wybitnie, ale jednak w widoczny sposób.

może za małe doświadczenie jeszcze mam ale moja opinia jest całkiem odmienna :kox:

 

dziś pierwsze mycie po tygodniu od nałożenia - krople :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Wada - generalnie ssie (kurz), nie jakoś wybitnie, ale jednak w widoczny sposób.

 

co to znaczy ssie kurz ? A co go nie ssie w naszym środowisko ? Pytanie jest bardziej jak go odpycha. Czy stojąc autem 8 godzin w centrum miasta, robiąc 5 minutowa przejażdżkę lakier jest "czysty", przedmuchany przez wiatr. I jaki masz kurz w okolicy. Czy to sa mikro żółtawe ziarnka piaseczku z materia organiczna z drzew jak w Katowicach czy mikro ala tasiemki,wloski kurzu okolic południowej polski, etc etc

 

Bo nie rozumiem za bardzo stwierdzeń "... przyciaga kurz". A co byśmy chcieli żeby te środki robiły? w magiczny sposób go "zabijały" na lakierze ? odbijały jak piłeczkę pingpongowa ? :kox: Cudów nie ma.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.