Skocz do zawartości

Shiny Garage Back2Black T.T.D


Fitte

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...

Siemanko

;)

Dostałem dzisiaj paczke z kosmetykami, a tam zamówione SG Back2Black już z nowej edycji, więc postanowiłem przetestować nowy produkt

:)

Zapraszam na mój pierwszy amatorski test dressingu do opon od SG.

 

Opony jakie poszły do testów - przód/tył Skoda Superb II - 225/40/18

forum-1jp_aqnqwps.jpg

 

Główny bohater, a raczej bohaterowie ponieważ opony po raz pierwszy w swoim żywocie będą potraktowane dedykowanym cleanerem również od Shiny Garage - Pure Black Tire Cleaner :)

 

SAM5365jp_aqnqwha.jpg

 

No to jedziem z koksem ;) Pure Black Tire Cleaner rozrabiłem w proporaciji 1:5 (50 ml SG na 250ml wody)

 

butjpg_aqnqwrx.jpg

 

Psikamy na wcześniej lekko zwilżoną opone (zgodnie z instrukcją z etykiety) :)

 

1jpg_aqerree.jpg

 

I lecim ze szczotką. W czasie szorowania produkt bardzo dobrze sie pieni co uważam na +. Zapach przyjemny, nie drażniący.

 

2jpg_aqerrew.jpg

 

Look jak to wygląda po szczotkowaniu. Opony na ogół nie wydawały się być jakimiś "szczurami'. Myte wodą regularnie na domowej myjce ciśnieniowej. Jednak teraz tak naprawdę widać jak mocno opony miały w sobie syfu :shock: Piana w bardzo szybkim czasie zrobiła się mocno brązowa. Środek działa i to bardzo dobrze ;)

 

112jpg_aqerrar.jpg

 

113jpg_aqenwqs.jpg

 

11jpg_aqenaxn.jpg

 

Spłukanie piany myjką i po chwili ponowna aplikacja. Piana już bardziej biała ale też lekko zabarwiona na brązowo. Ostanie spłukanie i jest

114jpg_aqensre.jpg

 

115jpg_aqensxw.jpg

 

Opony suche i dopiero było można zobaczyć prawdziwe efekty cleanera od SG. Zrobiły sie takie, jakie powinny być. Czyste, jałowe idealnie przygotowane pod dressing. Tego oczekiwałem :):good:

 

jkhjpg_aqensas.jpg

 

Dressing juz na oponie :)

 

poljpg_aqenahp.jpg

 

Nakładany pędzelkiem, efekt zaraz po nałożeniu mocno świecący tak jak widać na zdjęciu. Konsystencja zdecydowanie żelowa, gęsta o naturalnym miłym zapachu. Może sie wydawć, że efekt zbyt świecący (miałem takie mieszane uczucia na początku) choć z czasem opona stawała sie coraz bardziej fajnie naturlanie czarna ;) Na sam koniec lekko przetarłem MF co by lekko ściągnąć zbyt dużą ilość dressingu.

Finalnie na całej oponie i odczekaniu kilkunastu minut efekt jest dokładnie taki jak oczekiwałem. :good:

 

zjpg_aqenaxq.jpg

 

zzjpg_aqenanp.jpg4

 

zzzjpg_aqenanh.jpg

 

1jpg_aqenarn.jpg

 

123jpg_aqenane.jpg

 

Podsumowanie

Oglądałem poprzednie testy SG B2B i miałem lekko mieszanie uczucia. Ze zdjeć wydawało mi się, że wychodzi zbyt mało połysku na oponie. Ale ok, zamówiłem i ... i moge powiedzieć ze produkt spienił moje oczekiwania w 100%. Jest bardzo wydajny poprzez swoją konsystencje, przyjemny w nakładaniu jak i dobrze dobrany cenowo

:) Oczywiście również moge bez zawahania polecić zastosowany cleaner od Shiny Garage - Pure Black Tire Cleaner. Zrobił to co miał zrobic :good:

Produkty SG napewno zostaną u mnie na dłuugo ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś posiada obie (starą i nową) wersje dressingu i mógłby zrobić małe porównanie tych produktów ? Czy - poza opakowaniem - nastąpiła jakaś znacząca zmiana w produkcie ? Ja nie posiadam już starej wersji i nie planuję jej ponownie zakupić (nie chodzi o jakość produktu), a jestem ciekawy, czy SG "podkręcił" nową wersję pod względem trwałości/wyglądu (po fotkach na forum trudno jest ocenić różnice między starą i nową wersją - wiadomo, zdjęcia wykonywane różnym sprzętem, w różnych warunkach oświetleniowych i z różnych ujęć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś posiada obie (starą i nową) wersje dressingu i mógłby zrobić małe porównanie tych produktów ? Czy - poza opakowaniem - nastąpiła jakaś znacząca zmiana w produkcie ? Ja nie posiadam już starej wersji i nie planuję jej ponownie zakupić (nie chodzi o jakość produktu), a jestem ciekawy, czy SG "podkręcił" nową wersję pod względem trwałości/wyglądu (po fotkach na forum trudno jest ocenić różnice między starą i nową wersją - wiadomo, zdjęcia wykonywane różnym sprzętem, w różnych warunkach oświetleniowych i z różnych ujęć).

 

Skład B2B się nie zmienił, jest to ten sam produkt co ostatnio, tylko w nowym opakowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

714090 Produkty SG napewno zostaną u mnie na dłuugo

Sorry za ot, ale też tak mówiłem. Teraz mam w arsenale może trzy rzeczy z Shiny Garage, reszta produktów jest na poziomie mierno-dostatecznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzechu23 możesz podać bardzo ważna informacje jaka jest rok produkcji opon ? Bo opony z dressingiem które mają rok dwa będą inaczej wyglądać niż opony które mają 6 czy 8 lat bo i na takich ludzie jeżdża.

 

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Ponowny szybki test na spontanie ;)

Mycie

SG Pure Black Tire Cleaner -> proporcja 1:10

MycieJPG_qhhrqph.jpg

Standardowo czynność powtórzona 2x, aż piana będzie biała


DSC0040JP_qhhrqpr.jpg

Przed aplikacją -> Taśma -> ADBL One Shot Tire Pad (super sprawa)

tasmaJPG_qhhrqhh.jpg

Efekty :good:

DSC0068JP_qhhrqhr.jpg

muuJPG_qhhrqhn.jpg

testJPG_qhhrqhs.jpg

Tutaj już po odparowaniu na niższym profilu (40) całość

test-2JPG_qhhrqhq.jpg

I eksperymentalnie dressing położony na tylny zderzak w Fordzie Fiesta

plastikJP_qhhrqrh.jpg

Zobaczymy jak z trwałością na plastikach ;)
Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Też używam B2B T.T.D i niebawem mi się skończy. Zamierzałem wypróbować Megs'a Endurance ale po tym co tu czytam zostanę chyba przy SG. Mam pytanie dot. aplikacji nowej wersji B2B z atomizerem. Czy pryskacie nim po oponie czy lepiej na aplikator/pędzel? Wiadomo, pryskając po oponie nie ma szans, żeby nie poleciało na felgi. Nie wpływa to potem na szybsze przyciąganie pyłu na felgę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem SG to nie miałem jeszcze aplikatorów i psikałem bezpośrednio na opone...nie zdawało to u mnie egzaminu i po dwóch podejściach od razu kupiłem aplikatory od ADBL i problem znikł. Zdecydowanie polecam!
Co do kolejnego dressingu na opony.  Osobiście odpuszczam Shiny B2B (zbyt mała trwałość). Czas na GS Mamba Shine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
24 minuty temu, Grzechu23 napisał:

Osobiście odpuszczam Shiny B2B (zbyt mała trwałość). Czas na GS Mamba Shine

GS Black Mamba również nie grzeszy trwałością. Wersji Shine nie miałem więc tu się nie wypowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, psemo napisał:

GS Black Mamba również nie grzeszy trwałością. Wersji Shine nie miałem więc tu się nie wypowiem.

oj polemizowałbym z tym stwierdzeniem

u mnie leży już ponad 2 tyg, a jeżdżę nie tylko po asfalcie, ale i po drogach gruntowych, błocie

w tym czasie opony raz tylko przepłukane na bezdotyku, a dalej dresing siedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 miesiące temu...

Od zaprzyjaźnionego sklepu dostałem saszetkę SG B2B PTD
Konsystencja mleczka 👍 Zapach COLI 👍, pachnie w całym garażu. Aplikacja 👌 wydajne, łatwe rozporowadzenie . Trwałość testuję 😉
Zdjęcia 50/50 wykonane z lampą i bez, po lekkim wysuszeniu suszarką. 

20190219_195353.jpg

20190219_203020.jpg

20190219_203142.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 20.02.2019 o 09:09, alexander.p napisał:

Od zaprzyjaźnionego sklepu dostałem saszetkę SG B2B PTD
Konsystencja mleczka 👍 Zapach COLI 👍, pachnie w całym garażu. Aplikacja 👌 wydajne, łatwe rozporowadzenie . Trwałość testuję 😉

I jak z trwałością nowej wersji polimerowej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tryhp3 napisał:

I jak z trwałością nowej wersji polimerowej? 

sezon letni, do miesiąca czasu i spływa, z czego dwa tygodnie utrzymuje się look.

kwestia rocznika opony 😉 nowsze gumy wchłaniają i utrzymują dłużej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.