Skocz do zawartości

Shiny Garage Back2Black T.T.D


Fitte

Rekomendowane odpowiedzi

Sponsorem testu jest

 

logo.png

 

Opis z strony producenta

Shiny Garage Back2Black Tire Trim Dressing to preparat, który nie tylko odżywi, nada satynowe wykończenie oponom jak również plastikom, ale zabezpieczy je przed nadmiernym niszczeniem i płowieniem na długi okres. Podczas naszych testów B2B TTD utrzyamał się na oponie prawie dwa miesiące, zapobiegając nadmiernemu brudzeniu się gumy i pozwalając jej pozostać czarną przez cały okres testu, pod koniec testu opona wciąż dobrze odprowadzała wodę.

Co takiego sprawia, że Back2Black TTD jest tak wyjątkowy i warto mieć go na swojej półce, przed wszystkim unikalny skład, to kompozycja wysokiej jakości silikonów które odpowiadają za satynowe wykończenie, polimerów które zabezpieczają powierzchnię i nadają jej antystatyczne włąsciwości, odpowienich składników odżywiających oraz niezwykle przyjemnego zapachu grejpfrutowego.

 

Back2Black TTD to produkt stworzony z myślą o oponach i uszczelkach, ale może być również stosowany na zewnętrzne elmenty plastikowe.

 

Dbając o bezpieczeństwo użytkowników produktu zrezygnowaliśmy z niebezpiecznych rozpuszczalników i benzyn, które wchodzą w skład większości produktów dostępnych na rynku na rzecz bezpieczny surowców.

 

12982f7ec5a3.jpg

Próbkę do testów otrzymałem w 250ml butelce PET z bardzo ładną etykietą :good:. Pogoda kiepska także warunki do nakładania nieprzyjemne, kilka minut po aplikacji spadł konkretny deszcz.

 

Opona wyszorowana APC od SG Red Devil w sporym stężeniu :)

8b6b40abea8b.jpg

 

Naklejamy taśmę i nakładamy dressing

54fac887ab34.jpg

 

Po sciągnięciu taśmy mamy taki efekt

fc60603e1f9e.jpg

 

A tutaj cała oponka maźnięta dressingiem

37bba5aaaf19.jpg

 

Jako, że nowa formula B2B nadaje się również na plastiki to testujemy dziada :)

4d1ce07554f5.jpg

 

Dressing również świetnie spisuje się na uszczelkach :)

021df5a2a970.jpg

 

Kropelki chwilę po nałożeniu, niestety zapomniałem o plastikach :(

 

Moje podsumowanie

Nowa formuła dressingu do opon Shiny Garage Back2Black T.T.D zrobiła na mnie pozytywne wrażenie. Mam wrażenie, że troszeczkę mocniej przyciemnia opony od poprzedniej formuły :) Równie dobrze sprawdza się na plastikach przez co dressing jest produktem 2w1, który ma atrakcyjną cene 36,90zł za 500ml :)

 

Podziękowania dla Shiny Garage za wybranie do testów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fitte, Dzięki za test :good:

Zapach rzeczywiście bardzo przyjemny, tak jak to deklaruje producent?

Z początku ciężko było wyniuchać grapefruita ale za którymś razem już go wyniuchałem i nawet nieźle pachnie :D Osobiście tęsknie za wanilią ponieważ bardzo ją lubiłem ale dla zbyt wielu ludzi jest ona zbyt nudna i powszechna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świąteczny weekend pozwolił na wykonanie kilku testów. Niestety - pogoda silnie "w kratkę" i niskie temperatury nie pozwoliły na "rozwinięcie skrzydeł"...

Jednak udało się przeprowadzić szybki test produktu Shiny Garage Back2Black T.T.D

. Szybki, gdyż powoli zanosiło się na deszcz - test przeprowadzony był ok. godz. 12:00, przy temp. otoczenia +5 stopnie C.

 

88mtul1jtcjg_t.jpg

 

Z góry przepraszam za brak ozdobników i mało artystyczne ujęcia... :dontknow:

 

Opis testowanego produktu znajduje się w teście powyżej, więc... Do dzieła:

 

Produkt aplikowany został na oponę, wg mnie, w średnim stanie czystości: umytą najpierw raz roztworem APC 1:2 Nielsen Cyclone, a następnie raz DG #703. Szorowanie zapewniała szczotka do opon Mothers Tire Brush.

Po osuszeniu, opona wyglądała tak:

 

zteqhi0g1e7q_t.jpg

 

Ring podzielony został na 4 części. Zawodnikami byli:

 

- SG B2B T.T.D

- Polytop Kunststoffpflege Ultra (trafił tutaj trochę przez przypadek/pomyłkę, gdyż w domu został Meg's Endurance Tire Gel i AG V&R, a Gyeon Q2 Tire to chyba trochę inna liga i test nie byłby uczciwy)

- Mainz Rubberize

- Mainz Rhapsody

 

wxi5x0udrh7k_t.jpg

 

Preparaty nakładałem na oponę "aplikatorami" z 3-warstwowej gąbki, która służyła jako wypełniacz jednej z ostatnich przesyłek ;)

 

6s1a8xqckfj8_t.jpg

s3jhrqy1960u_t.jpg

 

Poniżej fotki po aplikacji poszczególnych produktów:

 

SG

n02j4a90mlq0_t.jpg

 

Polytop

mf2yfytsy198_t.jpg

 

Mainz Rhapsody

8p4j7o2ognnb_t.jpg

 

Mainz Rubberize

vtrif7ebq8nz_t.jpg

 

I cała gromadka

 

rb8ghr0is18d_t.jpg

 

A tutaj po ok. 15 minutach:

 

xihl4u7zj3ek_t.jpg

 

Nałożona została tylko jedna warstwa każdego z produktów, specjalnie do testu nie używałem potem MF - chciałem, aby efekt finalny został ograniczony do efektu tylko po nałożeniu produktów.

 

Spostrzeżenia: testowany SG B2B najbardziej przyciemnił/przywrócił czerń oponie. Był też najmniej matowy na gumie (co akurat podoba mi się, gdyż zawsze można go zmatowić - na odwrót się raczej nie da). Zapach z buteleczki był rzeczywiście dosyć przyjemny - podczas aplikacji już nie był wyczuwalny. Być może winna była niska temperatura otoczenia. Nakładanie produktu wygodne, z uwagi na jego dosyć gęstą konsystencję - dzięki temu jest to również produkt bardzo wydajny (otrzymałem do testu niewielką ilość dressingu, która - jak mi się wydaje - wystarczyłaby śmiało na cały komplet kół). Jak będzie z trwałością - czas pokaże. Jak na razie jest to trzeci - po Ironie Off i pianie FNS - produkt SG, który mogę śmiało polecić i który zagości w moim (już i tak zbyt dużym) arsenale produktów detailingowych :good:

 

Dziękuję za uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eidos71 ja tam w sumie jestem ciekaw jak Mainz'e wypadną bo mam oba :)

 

Testy będą niedługo - przygotowuję materiał ;) Dlatego nie będę zdradzał subiektywnych opinii...

 

Dobry test, ciekawi "zawodnicy" :good:

Według mnie wygodniej się czyta gdy nie trzeba klikać w miniaturki, o tak:

 

Jakoś tak wyszło... W kolejnych testach poprawię się z jakością fotek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • Moderator

Testuje sobie TTD na autku żonki.

 

Pierwsza warstwa:

 

2015_08_01_17_53_57.jpg

2015_08_01_17_54_01.jpg

2015_08_01_17_54_18.jpg

2015_08_01_17_54_46.jpg

2015_08_01_20_03_04.jpg

 

Druga warstwa:

 

2015_08_01_20_03_12.jpg

2015_08_01_20_03_18.jpg

 

Głębia uderza w oczy ;) Dla mnie super. To co lubie. Ogromny Plus

 

A teraz trwałość co czas pokaże :)

 

Dzień następny to już hardcorowy test życia w warunkach piaszczystych.

Mikro piaseczek z plaży Pogorii 4. Jest jak grubszy kurz - wchodzi dogłębnie we wszystko z czym ma kontakt po rozpyleniu.

TTD nie ma lekko :)

 

 

2015_08_02_12_29_51.jpg

2015_08_02_12_29_56.jpg

2015_08_02_12_30_12.jpg

2015_08_02_12_30_19.jpg

2015_08_02_12_30_42.jpg

2015_08_02_12_30_45.jpg

2015_08_02_12_30_50.jpg

 

To będzie taki mój skromny test długo dystansowy - ponieważ żonce myje to auto raz na 2-3 tygodnie ;)

 

Konsystencja jak dla mnie powinna byc ciut rzadsza plus dwie wersje -druga z atomizerem :) Bo bez rekawiczek to nie pdochodz do aplikacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Konsystencja jak dla mnie powinna byc ciut rzadsza plus dwie wersje -druga z atomizerem :) Bo bez rekawiczek to nie pdochodz do aplikacji ;)

Jak dla mnie świetny pomysł! ShinyGarage powinno o tym pomyśleć bo nie lubię sobie babrać rąk/rekawiczek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Domel jak tam rezultaty testu? Bo przymierzam się do kupna jakiegoś nowego dressingu do opon i rozważam właśnie SG, a używałeś może Megsa? Jak on się ma ewentualnie do SG.

 

Jutro zapodam fotki bo auto nie widzialo deszczu od 3 tygodni. Za tydzien po urlopie wymyje auto i zobaczymy . Ogolnie trzyma sie jak glupi. Plus czern wciaz bije po oczach. Przejechane okolo 1500 km. Narazie wszystko na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderator

Przejechane prawie 1700 km. Fotki może tego nie pokażą bo wciąż nie dorobiłem sie porządnej lustrzanki, ale:

 

Opony uwalone kurzem, nie myte od czau aplikacji - czyli 4 sierpnia viewtopic.php?f=221&t=23073#p589854

2015_08_23_13_10_27.jpg

 

2015_08_23_13_10_44.jpg

 

Nakładam piane z epoca'i i spłukuję szlauchem

2015_08_23_16_40_57.jpg

 

Opona wysycha

2015_08_23_16_41_03.jpg

2015_08_23_16_41_09.jpg

2015_08_23_16_52_46.jpg

 

Pedzelkowanie APC

2015_08_23_17_30_18.jpg

 

Jest ladnie satynowo:

2015_08_23_17_37_16.jpg

2015_08_23_17_37_41.jpg

 

 

Kolejne fotki to opona po przejechaniu 5 km po szutrowej drodze - zaś okurzona.

2015_08_23_19_41_53.jpg

2015_08_23_19_42_11.jpg

 

Szalu na fotkach nie doświadczysz - no i auto jest jakie jest ;) ale w świetle dziennym opona według mnie wciąż trzyma czerń.

Jestem zadowolony z tego produktu. Tym bardziej ze rzadko myje żonce auto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem zadowolony z tego dressingu. Przetrwał droge na Chorwację i z powrotem czyli jakies 2600km. Opona dalej czarna, ladnie kropelkuje i odpycha brud.

Dressing zastosowałem również do plastikowych nadkoli i sprawuje sie bardzo dobrze. Aplikowany przed wykazdem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dzisiaj się trochę rozczarowałem produktem. Rano umyłem auto i nałożyłem TTD. W drodze z Wrocławia do Słupska spotkał mnie deszcz, w ktorym jechałem około 40 km po dojechaniu na miejsce zobaczyłem, że tylne opony mocno poszarzały. Podjechałem na bezdotyk by opłukać i okazało się że Dressing umarł... Opona zrobiła się dosłownie siwa po opłukaniu wodą. Odpychania wody w ogóle nie ma... Opona była dobrze umyta i trochę mnie to zirytowało. Poprzednie dresingi po deszczu płowiały ale czerń pozostawała, a tu wygląda to paskudnie... Na po mieście jest dobrze, ale w trasy niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciek-drummer, w przypadku naszego produktu istotny jest czas od aplikacji i temperatura w jakiej produkt był nakładany, jeżeli preparat nie miał czasu aby związać się z powierzchnią, przy pierwszym dłuższym kontakcie z wodą podczas trasy może się nie utrzymać na oponie na co szczególnie staramy się zwracać uwagę użytkownikom. Spróbuj ponowić aplikację i pozostaw dressing na ok 20-40 minut w temperaturze ok 15 nim wystawisz opony na działanie wody. W miarę możliwości czekamy na Twoją opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TTD był nałożony w garażu przy temperaturze właśnie około 13-15 stopni. Auto ruszyłem po upływie dwóch godzin, tak wiec powinien związać. Dodam jeszcze, że deszcz rozpadał się pod koniec trasy tym samym po aplikacji było ponad 6 godzin, wcześniej jechałem w słońcu. Produktu na pewno nie przekreślam ponieważ nie dalej jak w poprzednim tygodniu zrobiłem zdjęcia jak pięknie odpycha brud jeżdżąc po mieście, ale szczerze mówiąc podczas trasy to liczyłem na trochę lepszy efekt, tym bardziej po opiniach innych tu na Forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.