Skocz do zawartości

Najefektywniejsze sposoby na sierść w tapicerce.


tomix156

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę wziaść pod uwagę że to nie może być zwykła pierwsza lepsza taśma. Nawet zdarza się że dedykowane do tego potrafią przy kącikach końcach bokach rolki robić mały brud dlatego ważne by taśma nie miała boków brudnych np jak lezy gdzieś w kurzu. Co do rolek sam kupuje i stosuje z powodzeniem to choć trafiła mi się kiedyś że jedna z parti rolki robiła ślad po sobie który naszczęście łatwo dłonią można było usunąć jak by za dużo substancji miała na sobie takie moje spostrzeżenie . Wiec kupować dedykowane . Taka rolka wystarczy na sporo czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba jeszcze wziąć pod uwagę jakiego typu sierść ;) a może włos ? ja np mam bullteriera i ma szpileczki wchodzące w tapicerkę, które nie jest tak łatwo wyciągnąć ani taśmą ani rolką ani szczotką...jak zmorka napisał mi pomaga turboszczotka, ale często w połączeniu z rolką z IKEI ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj potwierdzam, że sierść bullowatych jest koszmarem. Zawsze, gdy wożę psa, którym jest SBT, rozkładam specjalną matę dla psów... ale i tak trzeba potem mozolnie wyciągać te szpileczki z siedzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polowałem długi czas na jakąś matę do tyłu auta (psinę wożę praktycznie codziennie na jakieś spacery bo energii to ma tyle że opisać się nie da :D) i dotychczas przetestowałem 6 różnych w różnych przedziałach cenowych i z czystym sumieniem mogę polecić matę z biedronki. jest gruba i twarda, włos przez nią nie przenika, nie zachodzi co prawda na boki fajnie, ale za 20zł spełnia wszystko z zapasem: a moja bulterierka kocha jeździć autem, a szczególnie spać kołami w górze więc trzeba gdzieś znaleźć kompromis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Jak ma być jak najtaniej to załóż lateksowe (gumowe) rękawiczki i nimi zbieraj sierść, ale osobiście polecam szczotkę sonaxa.

szczoteczka to dobry pomysł, ja jednak zawsze zakładam rękawiczki lateksowe które też zdają egzamin, oczywiście najlepiej zaopatrzyć się w matę dla psów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Dystrybutor

Profilaktyka jest OK, ale z doświadczenia wiemy że sierść psa unosi się w powietrzu i prędzej czy później jest jej sporo na tapicerce. A wtedy nie ma lepszego sprzętu niż specjalistyczna szczotka z gumowym włosiem, skonstruowana do skutecznego usuwania sierści z powierzchni tkanin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Jeśli chodzi o pomysł z tą rolką to trochę kosztowne. Ja używam szczotkę do tego przeznaczoną a kiedyś próbowałem takim grzebieniem do czesania psów z gumy i też dało rade

 

No naprawdę fest kosztowne....W pepco masz 3 rolki +rączka za 6zł komplet.Sam tego używam bo mam 2 kociaki w domu w tym jednego długowłosego i nie unikniesz sierści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam szczotki podobnej do tej z postu #2 i przy naszym rudym futrzaku sprawdza się idealnie w domu i na dywanikach w aucie (jakimś sposobem zawsze się sierść w aucie znajdzie)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pomysł z tą rolką to trochę kosztowne. Ja używam szczotkę do tego przeznaczoną a kiedyś próbowałem takim grzebieniem do czesania psów z gumy i też dało rade

 

No naprawdę fest kosztowne....W pepco masz 3 rolki +rączka za 6zł komplet.Sam tego używam bo mam 2 kociaki w domu w tym jednego długowłosego i nie unikniesz sierści.

 

Jeśli rozmawiamy o wyczyszczeniu sobie spodni to OK ( rolka jednorazowego użytku) gorzej gdy cała tapicerka jest w sierści od psa to nie wiem czy rolka taka tania a szczotka do sierści 28zł i jest wielokrotnego uzytku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wpuszczasz psa żeby brykał po aucie czy jak ? Ja przez pojecie sierść rozumiem jakieś tam włoski na fotelach czy tylnej kanapie ew dywaniki (miejsca gdzie wnosisz sierść na obraniach)i tu rolką spokojnie ściągniesz wszystko.Jak dbasz o samochód to pupil jedziedzie na kocyku bądź na specjalnej macie do tego przeznaczonej no chyba że masz owczarka kaukaskiego ale takie pieski przeważnie jeżdżą na przyczepkach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość aut gdy do mnie trafiają i zostało wspomniane o piesku to kończy się na godzinnym odkurzaniu auta do ostatniego włoska gdzie jak ktoś płaci te 25zł za usuwanie sierści to z auta robi padake nim przyjedzie. Więc jak czytam o efektywnym usuwaniu sierści to przed oczami mam takie oto auta i w tym wypadku w grę wchodzi tylko szcczotka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.