Skocz do zawartości

Załamka z felgami...


Wrobel699

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kilka dni temu umyłem felgi chemią z której wcześniej nie korzystałem, mianowicie cała kombinacja to:

1. Zielona Tuga

2. Apc 1:10 Nielsen cyclone

3. Valet pro tar&glue

 

następnie Cleaner UC i wosk Collinite 476.

 

Przed takim porządnym myciem felgi miały jakieś małe widoczne ślady napraw itp ale po umyciu i nawoskowaniu troszkę się przestraszyłem. teraz moje pytanie, czy te kosmetyki mogły zjechać jakąś warstwę podkładu czy czego kolwiek, co maskowało to w taki sposób że tego wcześniej nie widziałem ? Najchętniej felgi oddałbym do renowacji, chyba że można sobie z tym jakoś poradzić?

 

YY8gOH.jpg

NBCxHJ.jpg

wDBgAT.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zdjęcia przedstawiają felgi już po doczyszczeniu? Wyglądają jak brudne. Albo jakby ktoś pomalował brudne. Znasz historię felg od nowości? Normalnie w takiej feldze ten polerowany front jest przykryty klarem. Jeśli ten klar dalej tam jest to nie wypolerujesz tego (musiałbyś najpierw usunąć ten klar). Felgi do renowacji, nie kombinuj bo gra nie warta świeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi są czyste i pokryte woskiem ale zdjęcia są po kilku dniach użytkowania samochodu i nie chciało mi się ich myć do zdjęcia.

A co do renowacji to czy może ktoś coś więcej na ten temat powiedzieć ? jakie koszta za 4x felgi 19 cali. i co z kolorami ? Chciałbym zachować je w takim samym malowaniu, bedzie problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie czoła felg w tym modelu są polerowane maszynowo a następnie pokryte klarem.

Otarcia itp spowodowały że klar się złuszczył a chemia utleniła "gołe" alu.

Nie bawiłbym się w zrobieniu na ori bo raczej Cię skasują.. proszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foxy82 To co polecasz żeby je poprawić ? i jak to zrobić ?

 

-- 23 mar 2015, o 21:16 --

 

Czy polerowanie tego coś mi da ? papierki ścierne wodne i na koniec jakiś 2500 na wykończenie ?? kurde nie znam się a Chciałbym coś z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować to spolerować ale:

- musisz ściągnąć klar z czoła felgi, przy jednoczesnym zabezpieczeniu pozostałych powierzchni

- przepolerować papierami + wykończenie pastą z bawełną.

Wg mnie szkoda zabawy bo po pierwsze ciężko będzie Ci ręcznie to ogarnąć.

Po drugie jeśli samochód jest codziennie użytkowany to polerka jest wymagająca.

Najlepiej oddać do malowania proszkowego (ceny myśle że w tym rozmiarze 600-800zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze widzę to poprostu utleniony klar ,nie zrobisz z tym nic innego jak usunac chemicznie i teraz dwa wyjścia 1.malowanie calych felg 2.polerka z tkz czoła.

 

Ja osobiście wolal bym poprostu kola pomalować raz jeszcze chodź by proszkowo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu widzę po prostu nieudolnie zrobione zaprawki na polerce srebrną farbą. Tar removery uszkadzają lakiery w spreju szczególnie jeśli to tylko baza stąd taki efekt. Uważam, że odnowienie tej polerki przy pomocy szlifierki oscylacyjnej to nie bedzie jakiś wielki problem. Zedrzesz ile potrzeba, wykończysz coraz drobniejszą gradacją i wypolerujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Tu sa proste powierzchnie. Nawet nie trzeba bawic sie skansolem zeby zdjąć klar bo przy takich wrzerach i tak zabawa papierem Cie nie ominie. Szlifierka w dłoń i heja.

 

Zacznij od grubszego papieru np 360-400 i leć potem drobniejszymi po kolei 600, 800, 1000, 1500, 2000 jak chcesz mozesz jescze liznąć drobniejszym. Potem pasta np autosol i jest bajka :)

 

Jesli to sa felgi na lato to spokojnie bez wiekszych problemów idzie utrzymać lusterko na polerce bez przykrywania tego lakierem.

 

Na zimę raczej odpada bo sól szybko zniweczy twoja prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.