Skocz do zawartości

ADBL Tire&Rubber Cleaner


grabek246

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, KHOT napisał:

Nieprawda, nigdy Ci nie rekomendowałem płynu Excede.

Nigdzie nie napisałem, ze polecałeś Excede ale poleciłeś mi abym kupił dedykowany środek do opon bez podania konkretnego bo zobaczę ile syfu z opony jeszcze wyciągnie. Na podstawie testów z KA wybrałem w.w środek bo jak widać różnice były znikome, raz na korzyść jednego raz na korzyść drugiego. Zrobiłem test, foto wrzuciłem na forum w odpowiednim temacie, wnioski każdy może wyciągnąć sam. Po teście Domela też widać, ze różnice między środkami znikome wiec skoro środek X mnie nie zachwycił wątpię aby środek Y zrobił wielkie WoW... pewnie jak zwykle coś źle trzymam bo nie pierwszy przypadek, ze polecane na forum środki nie robią takiego łał jak tu przekonywano. Etykiety producentów też źle pewnie czytam bo nie pierwszy raz ktoś próbuje mnie przekonać, że coś ma inne zastosowanie niż przewidział producent ;)

32 minuty temu, KHOT napisał:

Obawiam się że ciężko będzie pomóc jeżeli nie widzisz różnicy między ABS i PP a gumą.

Jeśli nie wyłapałeś ironii to również nie jestem w stanie pomóc ;)

7 godzin temu, ktm950 napisał:

Ostatecznie przerzuciłem się na inne APC - równie mocne, ale dużo przyjaźniejsze w użytkowaniu.

Mógłbyś polecić coś równie mocnego bo używałem rożnych APC jak Nielsen Cyclone, Megs APC, ExCeDe Bulldozer i żaden do typowo mocnych zabrudzeń nie był tak dobry jak Red Devill. Teraz zastanawiam się nad Selaclean Vask Pro. Jak coś to daj znać w temacie APC aby nie robić tu OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to prawdziwi detailingowi fetyszyści widzą różnice nawet kilku procent i te 5% brudu na oponie jest powodem do wstydu. Jak używanie APC zgodnie z nazwa na każdej powierzchni porównuje się już do "plakowania" to ja wysiadam z tej dyskusji... niedługo pewnie na tym forum będą ganić za używanie one step zamiast pełnej korekty bo to jak Janusze z Tempo, na skróty, na łatwiznę, a przecież w detailingu tak nie można i albo jesteś fetyszystą albo zwykłym januszem, nic pośredniego :lol:

Tutajk fotki, o których wspominałem. Na pierwszej w tle widać oponę wyszorowana red devilem, która "koło czystej nawet nie leżała" za to leżała 5 miesięcy w garażu niczym nie osłonięta i na wiosnę te mocne brudy, które na niej zostały po RD zostały wymyte Excede.

 

Nie napisałem nigdzie, ze te środki są złe wręcz przeciwnie robią co mają robić co widać po testach z tym, ze jak wspomniałem na poprzedniej stronie po przetestowaniu jednego z nich osobiście nie widziałem sensu kupowania po raz kolejny osobnego środka do opon, jak ktoś widzi sens to jak najbardziej niech sobie kupuje mamy wolny rynek ;]

 

P.S. Zawsze w takich tematach mam uśmiech na twarzy bo przypomina mi się klasyk UWAGA +18 :D  https://www.wykop.pl/wpis/11501074/ja-jebie-ale-mnie-wkurwiaja-wszelkiej-masci-intern/

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwał tak zwał ale forum jest dla każdego, tego co godzinę pieści jeden emblemat detailingowym pędzelkiem z użyciem środka dedykowanego do emblematów jak i tego co obleci całe auto APC, a pędzelek ma z castoramy. Każdy ma prawo do własnej subiektywnej opinii ale jak widać jeśli coś odbiega od światopoglądu innych to już jest januszowaniem godnym plaka ;]

 

6 minut temu, BiałyGTi napisał:

@Pływak do prania tez bys APC użył jak do opon ?? no bo przecież podobno można

Nie próbowałem wiec się nie wypowiem wypowiadam się o czymś co mam przetestowane ale zakładając czysto teoretycznie, ze była by taka potrzeba i by się sprawdził to dlaczego nie? Bo ktoś stwierdził, ze to januszowanie?  Jak by się nadał tak dobrze do prania jak do pre washu to wytłumacz mi dlaczego tego tak nie użyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam wrażenie, że ta dyskusja idzie w złą stronę. Kolega @Pływak widzi różnicę w stosowaniu dedykowanych środków, ale nie widzi sensu płacenia dodatkowo za tą różnicę i mnożenia arsenału. Inni chcą/lubią/widzą taki sens.
Moim zdaniem nie warto się o to kłócić, bo to nie jest kwestia argumentów - a przekonań :)  

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 minutę temu, Pływak napisał:

Jak by się nadał tak dobrze do prania jak do pre washu to wytłumacz mi dlaczego tego tak nie użyć?

juz ci mowie  bo osłabia włókna materiału, bo staje sie twarde i podatne na przyjmowanie brudu, bo nie usuwa tłuszczy i zabrudzenia organicznego.  Myślę ze starczy ale ludzie piorą i myślą ze jest ok, i fakt doczyści ale nie na tyle skutecznie jak powinno byc to zrobione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy rocznie pierzesz tapicerkę w swoim aucie? Czy wypranie tapicerki raz na kilka lat APC (już pomijam skuteczność) bo chyba na "forum detailingowym" nikt tak nie syfi aby prac co miesiąc aż tak bardzo naruszy strukturę włókien i osłabi materiał? Masz jakieś fotki jak wygląda taka tapicerka zniszona po APC? Ile razy w tym czasie była nim prana? Tak pytam z ciekawości bo ostatnio skończył mi się dedykowany cleaner Collourlock i jedną cześć kanapy przetarłem tylko rozcieńczonym APC przed nałożeniem impregnatu i się zastanawiam czy dzwonić już do ASO po nowa kanapę ;)

 

7 minut temu, ktm950 napisał:

Panowie, mam wrażenie, że ta dyskusja idzie w złą stronę. Kolega @Pływak widzi różnicę w stosowaniu dedykowanych środków, ale nie widzi sensu płacenia dodatkowo za tą różnicę i mnożenia arsenału. Inni chcą/lubią/widzą taki sens.
Moim zdaniem nie warto się o to kłócić, bo to nie jest kwestia argumentów - a przekonań :)  

Ufff nadzieja w ludzi na tym forum jeszcze nie upadła.. Szkoda, ze tylko nieliczni czytają co jest napisane, a nie to co chcą przeczytać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2018 o 14:43, ADBL napisał:

 wrzuć kawałki gumy do różnych roztworów: tire cleanera/ów, apc, degreaserów. Wcześniej najlepiej zważ obie próbki. Po kilku dniach porównaj wagę wszystkich. Będziesz co prawda potrzebował wagi dość dokłądnej (najlepiej laboratoryjnej) ale wyniki mogą Ci sporo powiedzieć.
 

Ta i zapewne błąd pomiaru wagi (każdy sprzęt pomiarowy ma swój błąd pomiaru nie ma rzeczy idealnych) będzie szokującą prawdą o wyżeraniu gumy przez używanie niewłaściwej chemii. Dawaj nagrodę Piotrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

jeżeli używasz wagi domowej to zapewnie taki błąd pomniaru wystąpi.

w naszym labie mamy coś takiego ;) :

http://www.ostwag.pl/waga-analityczna-ohaus-discovery-analytical-dv314cm-d0-1mg-p-1036.html

ze wszystkimi dodatkowymi opcjami i specjalnym stołem z kamieniem:

https://www.google.pl/search?q=stół pod wagę analityczną&rlz=1C1AVFC_enPL783PL783&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=MLTPph0sPhjdJM%3A%2Cx1FEuQRsQFvG3M%2C_&usg=__z4897jTla82PO0nZ1OlsSFHTlT4%3D&sa=X&ved=0ahUKEwiwtKCut5PaAhVNyKQKHRW8B78Q9QEIPTAB#imgrc=MLTPph0sPhjdJM:

4 miejsca po przecinku w gramch. sądzisz że błąd pomiaru duży? ;)

  • Lubię to 5
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • Moderator

ADBL Tire and Rubber Cleaner

image.png.eca5114b2ee4eca9970836450afde057.png

Cytat

ADBL Tire and Rubber Cleaner – to produkt przeznaczony do perfekcyjnego oczyszczenia opon i elementów gumowych w samochodzie. Jego działanie oparte jest o unikalną mieszankę związków czyszczących z wyważoną ilością dodatków. Zawiera składniki ułatwiające wypłukiwanie i wysychanie opon. Błyskawicznie penetruje oraz oddziela zabrudzenia i pozostałości po dressingach. Pozostawia doskonale odtłuszczoną i czystą oponę, gotową do aplikacji nowego dressingu.

Produkt gotowy do użycia.

Marki ADBL nikomu nie trzeba przedstawiać. Postanowiłem dzisiaj troche pobawić sie z ich T&RC którego mialem od dawna.

Tak wiec przystępujemy do testu:

felgi020.jpg

felgi022.jpg

Produkt zaczyna bardzo szybko działać i odrazy widać że zaczyna podgryzać brud, przystępujemy do szczotkowania:

felgi023.jpg

Szczotkowanie bardzo poprawne, piana fajna chociaż szybko znika.

felgi040.jpg

Dwa podejścia i opona czysta:

 

 

Ale czy na pewno? Sprawdźmy inny produktem a tymrazem za "inspektora" posłuży RRC T&RC
felgi041.jpgfelgi042.jpg

Jak widać RRC nic nie znalazł, oceniam że oba produkty maja podobną siłe czyszczącą. 
Cena około 30zł

Plus:
+Bardzo dobra siła czyszcząca
+Fajna piana przy szczotkowaniu
Minusy:
-Chemiczny zapach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.