Skocz do zawartości

Pasty polerskie nie brudzące plastików


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym rozpocząć temat o pastach polerskich i innych produktach, pod kątem tego czy zostawiają trudno usuwalne ślady na plastikach nielakierowych. Wiadomo, że ślad po paście na czarnym plastiku strukturalnym nie jest ładnym widokiem :)

Np. images?q=tbn:ANd9GcS9xoI1yI7LnEpw20tQtbB2So7Lz_4Um2gbr2bE_0gSgDlJkWeLzw

 

Jakie macie doświadczenia w tym temacie? Było by fajnie jeśli udało by się zebrać listę w postaci, tego czy dana pasta jest bardzo trudna do usunięcia z powierzchni plastików, nie brudzi w ogóle, lub jest łatwo zmywalna.

 

Produkty nie zostawiające śladów na plastikach:


  • Lusso Revitalizing Cream
    Menzerna PP
    Polish Angel (włącznie z cleanerami pod Cosmic i MasterSealant)
    Meguiar's D300
    DJ Supernatural MicroPrime

 

Raczej nie stwarzają problemu w usunięciu:


  • Collnite 476s

 

Pasty zostawiające zdecydowane ślady:


  • K2 Tempo
    Menzerna FG500
    Duragloss DG 652
    3M Zielony korek
    Menzerna FG400
    Valet Pro Achilles Prep
    Finish Kare 1000p Hi-Temp
    AutoGlym SRP
    Poorboy's World Proffesional Polish

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to na ulotce dołączonej do SRP było napisane, że można nim przecierać uzczelki, ale na 100 % nie jestem pewny. Jak ją znajdę to potwierdzę :good:

 

Akurat SRP brudzi plastiki i uszczelki a do tego mocno pyli.. Za to AF Tripple nie zostawia śladów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem tą nieszczęsną ulotkę z SRP i jest napisane, że faktycznie może brudzić plastiki zewnętrzne, ale można nim czyścic powierzchnie gumowe np. uszczelki przy szybach. Nie wiem ile w tym prawdy bo akurat nie próbowałem tego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie pasty od Polish Angel (włącznie z cleanerami pod Cosmic i MasterSealant) są całkowicie bezpieczne dla różnych plastików. Także Meguiar's D300 nie zostawia śladów na plastikach. DJ Supernatural MicroPrime też jest bezpieczny i nawet dobrze jest nim pojechać po starszych plastikach aby je dokładnie odczyścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam serdecznie,

Jestem przekonany że pasty serii SONAX Profiline spełnią wszystkie wymagania

 

1. Nie pylą

2. Nie trzeba zwilżać padów wodą

3. Nie wysychają

4. Nie brudzą

5. Nie wypełniają - połysk jest wynikiem polerowania lakieru a nie substancji wypełniających

 

Ps. W przypadku past "tradycyjnych" jednak trzeba zmarnować trochę czasu i zabezpieczyć elementy łatwe do zabrudzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.