Skocz do zawartości

Stłuczony słoik Zymola


ad.am

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Justyno ;)

Spadł mi z krzesełka nowy, nieruszony wosk Z :wallbash:

Opakowanie pękło i na odcinku ok 5-10mm na łączeniu z pokrywką wyszczerbiło się.

Jakby nie patrzeć, jest mała dziura. Moje pytanie:

ktoś przerabiał taką sytuację, robić coś z tym? przerzucić do innego opakowania (jakiego)?

wszelkie sugestie - dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

ad.am, to ten nowy? :(

 

Słoiczki Zymola są na pewno delikatniejsze od SVa...

 

Niestety nie pomogę. Powiem tylko że "łyżeczkowanie" wosku to kiepski pomysł. Lepiej cały ten słoiczek zacząć przechowywać w jakimś szczelnym naczyniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Panowie i Justyno ;)

Spadł mi z krzesełka nowy, nieruszony wosk Z :wallbash:

Opakowanie pękło i na odcinku ok 5-10mm na łączeniu z pokrywką wyszczerbiło się.

Jakby nie patrzeć, jest mała dziura. Moje pytanie:

ktoś przerabiał taką sytuację, robić coś z tym? przerzucić do innego opakowania (jakiego)?

wszelkie sugestie - dzięki

Wosk najlepiej przełożyć do starego słoika po wosku lub innego pojemnika (opakowanie po kremie? słoik?).

Wosk należy rozgrzać - wystarczy wyższa temperatura: grzejnik z centralnego ogrzewania; na parapecie w słońcu i wyciągać łyżeczką (najlepiej plastikową :good: ).

Jeśli chcesz „profesjonalnie”: słoik Zimola włóż do szczelnego przeźroczystego woreczka (można takie zakupić w prawie każdym sklepie), wsadź do gorącej (ale nie gotowanej! :shock::D ) wody i czekaj aż wosk będzie płynny, po czym przelej do nowego naczynia (inaczej tego w Zymöl też nie robią ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najchętniej przełożyłbym do innego słoika po wosku, lub porównywalnie odpowiedniego opakowania zastępczego. Jest jednak problem ze zdobyciem tak dużego słoja, więc póki co obkleiłem stary i będę o trzymał go w hermetycznie zamykanym pojemniku na spożywkę.

Z przetapianiem nie chodzi o to, że nie dałbym rady, bo coś by pewnie z tego wyszło, ale znając siebie, zacząłbym myśleć, ze część właściwości wosku uciekła gdzieś w trakcie procesu ;)

Dzięki za odp :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.