Skocz do zawartości

Shiny Garage Vanilla Touch Interior Detailer


e36ace

Rekomendowane odpowiedzi

Po kilku latach użytkowania Natural Looka w swojej Alfie postanowiłem zaryzykowac i kupić SG Vanillia Touch i niestety jestem mocno rozczarowany. Do NL w ogóle sie nie umywa w dodatku jest problem na gumowanych elementach bo SG zmiękcza strasznie warstwę gumy (tak jakby wchodził w reakcje z nią). Gdyby ktoś chciał usunąć warstwę gumy z przycisków lub klamek polecam SH Vanillia Touch wystarczy dobrze namoczyć MF Vanilia Touch i trzeć po gumowanych plastikach. Guma po chwili mięknnie i zaczyna się zdrapywać :thumbdown: Z NL nie było w tej kwestii najmniejszych problemów w dodatku po NL deska w przedliftowej 147 wygląda lepiej, plastiki są również matowe ale ciemniejsze niż po Vanillia Touch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem może ten problem nie dotyczy wszystkich rodzajów plastików ale żeby nie byc gołosłownym:

 

tK0TqsI.jpg

 

Zmatownienie na panelu nawiewu powstałe w wyniku użycia SG. Guma robi się miękka jak za mocno przytrzesz szmatką to będzie taki efekt. Na zdjęciu i tak juz przetarte NL więc tak się nie rzuca w oczy.

 

Tutaj test NL vs Vanillia Touch. Tylko zaślepka poduchy została przemyta rozcieńczonym SG Devilem na reszcie deski siedzi NL.

Od lewej: czysta deska - NL - SG Vanillia Touch

TOG4yOi.jpg

 

Ja w każdym bądź razie wracam do NL i juz zamówiłem kolejną butelke, a SG leci do szafy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś przetrzeć dany element zwykłą wilgotną szmatką z wodą, z Twoich zdjęć, jeżeli patrzę na właściwe miejsce, bardziej wygląd to na lekki osad, zaaplikowana zbyt duża ilość produktu, nie wypracowany produkt mógł zostawić biały nalot. Vanilla Touch nie ma prawa "rozpuścić" plastiku czy gumy, to produkt na bazie wody i emulsji woskowych. Czym deska była wcześniej czyszczona?

 

Druga kwestia, NL to dressing Vanilla to detailer, jeżeli już miałbym porównywać któryś z naszych produktów z NL to prędzej Apple Dressing, on zdecydowanie lepiej przyciemnia plastiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dechę czyszczę albo APC Nielsena albo SG Devil. Po wyczyszczeniu przymatowienie nadal zostaję. Po prostu guma zrobiła się miękka, a ja zbyt mocno przetarłem MF. Podobnie działa na te gumy gorąca woda z detergentem, gumowa warstwa robi się miękka i można ją zdrapać (tak niektórzy nawet ja usuwają jak już jest porysowana i zaczyna schodzić miejscami). Widać wszystko zależy od konkretnego materiału deski u jednych lepiej sprawdzi się Vanillia Touch u innych Natural Look. Jedyny plus SG jaki zauważyłem to dość dobre właściwości czyszczące oczywiście jak na tego typu środek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem,ze to brud dlatego przytarłem mocniej fibrą podczas używania Vanillia Touch jednak ewidentnie zaczęła się ścierać powoli warstwa gumy. Problem dotyczy tylko dwóch elementów jakimi sa uchwyty w drzwiach i właśnie ten panel nawiewu. Na pozostałych plastikach żadnych negatywnych objawów nie zaobserwowałem. Będę miał chwilę to potestuję jeszcze produkt od SGi przelece deche jeszcze raz APC. Chociaż szczerzę to wątpię abym się przekonał z samego faktu, że praktycznie niewiele różni się czysta decha od tej przetartej Vanillia Touch, a ja jednak wole efekt przyciemnienia po NL. Co do gumy to z dwóch uchwytów w drzwiach już ją starłem całkiem przy użyciu gorącej wody z devilem i szorstkiej gąbki. Warstwa gumy była zmęczona życiem i porysowana. Z pozostałych uchwytów też pewnie niebawem poleci, jednak na tym panelu nawiewu raczej zostanie bo jest praktycznie nienaruszona (pomijając to jedno przetarcie). Z pozostałych produktów SG jakie używałem jestem zadowolony i znów kusi mnie przesiadka z AF Finalle na Morning Dew mam nadzieje,że tym razem będę bardziej zadowolony niz z Vanillia Touch ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Plastiki były czyszczone w czerwcu APC, a następnie nałożyłem na nie dwie warstwy Gtechniq Matte Dash. Dzisiaj przyszła pora na ich szybkie odświeżenie za pomocą Vanilla Touch Interior Quick Detailer.

Przed:

daAle48.jpg

Po:

djmIl3T.jpg

Przed:

np7InYh.jpg

Po:

8s6oDIB.jpg

Przed:

RhhhjwD.jpg

Po:

yfp3Jjr.jpg

Najważniejszą cechą, jaką oczekiwałem od produktu było nie dodawanie blasku do deski rozdzielczej. Na twardych plastikach Toyoty nawet Matte Dash w ostrym słońcu i pod wpływem latarni potrafi się świecić i odbijać w szybie czołowej. Produkt ze swojego zadania wywiązał się idealnie, bezproblemowo usunął kurz i lekkie zabrudzenia z progów nie dodając plastikom świecenia. Plastiki w dotyku stały się czyste. Nawet na skórzanej kierownicy produkt nie spowodował wrażenia śliskości. Zapach podczas pracy jest intensywnie wyczuwalny, jednak po kilkunastu minutach po skończeniu zanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie również mogę polecić ten preparat. Do szybkiego odświeżenia jest idealny :good:

Mógłby być jedynie troche bardziej rzadki no i trzeba uważać żeby nie pryskać po szybach , bo mega ciężko jest poźniej doczyścić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.