Skocz do zawartości

Shiny Garage Vanilla Touch Interior Detailer


e36ace

Rekomendowane odpowiedzi

  • Dystrybutor

Witam test sponsorowany przez 2hh27bc.png za co bardzo dziękuję. Do testu otrzymałem ok 30ml białego płynu.

Opis producenta oraz instrukcja:

Vanilla Touch to nasz najbardziej zaawansowany preparat do pielęgnacji

wszelkich elementów plastikowych, vinylowych czy gumowych wewnątrz

samochodu. Preparat posiada delikatne właściwości czyszczące dlatego można

go stosować na lekko zabrudzone elementy, uzyskując satynowe, antystatyczne

wykończenie. To najszybszy i najbardziej efektywny sposób aby odżywić i

zabezpieczyć elementy plastikowe przed niszczeniem i blaknięciem dzięki

filtrom UV. Niezwykle przyjemny zapach lodów waniliowych dodatkowo

uprzyjemnia pracę i pozostawia we wnętrzu przyjemny aromat.

 

 

 

Sposób użycia:

 

5. Zwilż aplikator z mikrofibry lub szmatkę produktem Vanilla Touch.

6. Przetrzyj czyszczoną powierzchnię zwilżonym aplikatorem/szmatką.

7. Pozostałość produktu usuń przecierając czyszczoną powierzchnię suchą

szmatką.

8. W przypadku elementów bardziej zabrudzonych, zastosuj najpierw nasz

Interior Cleaner.

 

Wskazówki detailera:

 

Aby uniknąć niepotrzebnego zabrudzenia szyb produktem Vanilla Touch,

pamiętaj aby aplikować produkt bezpośrednio na aplikator/szmatkę, a

następnie na czyszczony element.

 

Przed aplikacją dokładnie wymyłem plastiki APC zaznaczam że tylko listwy czyli miejsca mocno ubrudzone, boczki nie myte

29447ip.jpg

154cd1u.jpg

Jak widać plastiki mega skatowane przez dzieciaki

2hrzi80.jpg

a1hfnk.jpg

30m7m21.jpg

2iuxabo.jpg

2r43pc7.jpg

2my5ffs.jpg

2i69v4.jpg

2ujgheh.jpg

i5nn9e.jpg

2ntdchz.jpg

wrgmko.jpg

24y7155.jpg

35kkdas.jpg

112eau0.jpg

10oqxzm.jpg

28bz9jn.jpg

fbdfu0.jpg

ei9svc.jpg

5eb85v.jpg

1e9hjr.jpg

 

Na koniec kilka słow. Zapach z butelki bardzo intensywny przez co niezbyt przyjemny. Sytuacja zmienia się diametralnie podczas i po aplikacji. Moja żona nie czytając opisu, wchodząc do auta stwierdziła pachnie lodami waniliowymi :) Detailer jest łatwy w aplikacji i bardzo ładnie przyciemnia plastkiki. Moim skromnym zadaniem jest to bardzo udany produkt. Dziękuję za możliwość wykonia testu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolej na mnie ;)

 

Pacjent to Opel Astra I.

Konsystencja raczej wodnista, zapach hmm mnie pierwsze na myśl przyszły aromaty do ciasta waniliowe :P Jest bardzo udany, ale to zaczyna być czuć dopiero jak się zacznie pracować tym środkiem. Bardzo przyjemny, w pokoju przez kilka godzin było czuć, w aucie cały czas podczas pracy było waniliowo ;)

Plastiki w Astrze są dość ciemne na boczkach, a w panelu środkowym wręcz czarne. Skupiłem się więc na winylowym wykończeniu deski, na którym najbardziej mi zależy jeśli chodzi o dressingi do wnętrz. Więc do dzieła:

Wnętrze wyczyszczone środkiem do czyszczenia wnętrz Sonaxa, oraz APC. Materiał zrobił się bardzo blady

1424623336-400-x-300px-CAM02487.jpg

 

Podzieliłem to na 3 części. I zaaplikowałem 3 środki dla porównania dla siebie, bo test dotyczy QD od SG :P

1424623336-400-x-300px-CAM02488.jpg

1424623337-400-x-300px-CAM02489.jpg

1424623338-400-x-300px-CAM02490.jpg

1424623338-400-x-300px-CAM02491.jpg

 

Tutaj boczek drzwi, plastiki są ciemniejsze niż u kolegi wyżej więc nie ma takiej różnicy, a na klamce jest położony Shiny Garage Vanilla Touch Interior Detailer, wokół plastiki czyste bez niczego.

1424623339-400-x-300px-CAM02493.jpg

 

Na koniec całość (schowek też potraktowany SG)

1424623340-400-x-300px-CAM02494.jpg

1424623341-400-x-300px-CAM02495.jpg

 

 

Więc krótko podsumowując, daje bardzo matowe wykończenie na materiałach u mnie, pięknie pachnie, pracuje się łatwo i przyjemnie. Do szybkich prac do jakich jest stworzony wydaje mi się świetną propozycją i każdy będzie zadowolony z używania tego produktu o ile kocha satynowe, naturalne wykończenia :)

 

Dziękuje Shiny Garage za możliwość przetestowania produktu, ja zakupię buteleczkę ;) Za pare dni zdam relację jak wygląda sprawa z przyciąganiem kurzu.

 

Dla ciekawskich, do wnętrza gdzie się błyszczy jest AF Revive, a drugi matowy środek to mleczko Autoland Matowy. Wiedziałem, że ktoś pokaże test z PB NL więc troche ciekawiej mi go zestawić jeszcze z innym polskim środkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrian jesteś hardkorem. Nakładać Revive na wewnętrzne plastiki, przecież to pachnie jak pasta do butów. :mrgreen:

 

Druga kwestia, to nie jest dressing, więc mycie plastików przed nim nie ma sensu, ten produkt powinien sobie radzić z lekkimi zabrudzeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotr13, nic innego w środku mi nie podchodzi, a zapach..hmm mnie nie drażni bo zaraz po aplikacji ulatnia się więc nie myśle o tym :)

 

Plastiku u siebie nie myłem, kładłem na poprzedni dressing właśnie. Tylko deske wymyłem.

 

Jak chcesz Devdill, to mogę jutro wkleić zdjęcie jak reaguje na inne dressingi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm to ja chyba troszeczkę inaczej zrozumiałem rolę tego produktu (może ShinyGarage wyjaśni). Wydawało mi się że to ma być QD do wnętrza, czyli myje plastiki APC, nakładam np. Zymola a potem jak coś się delikatnie przykurzy to jadę Vanilla Touche na szmatkę i przecieram. Czy nie taki jest zamysł produktu ? Jako QD do wnętrza, żeby nie czyścić wszystkiego APC i nie nakładac na nowo dresingu, tylko wspomóc leżący już dresing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W uzupełnieniu tego co napisałem wcześniej w poście http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?f=151&t=17803&start=45#p551111

 

Sprawdziłem jak Vanilla Touch sprawdza się na wcześniej położonym dressingu - w tym przypadku Nielsen Finesse, jakiś tydzień temu. Czyli reasumując - zgodnie z jego przeznaczeniem, czyli szybkim odświeżeniem powierzchni.

 

1. Przed:

IMG_20150223_092429.jpg

 

2. 50/50:

IMG_20150223_092557.jpg

 

3. Całość po przetarciu MF:

IMG_20150223_092748.jpg

 

W tym przepadku Vanilla Touch sprawdził się bardzo dobrze. Odświeżył powierzchnię, lekki połysk powrócił. Moim zdaniem środek jak najbardziej spełnia swoje założenia - czyli szybki QD do odświeżenia wcześniej wyczyszczonej, niezbyt zasyfionej powierzchni. Nie jest to dressing, chociaż można go stosować na gładkie plastikowe elementy, u mnie ładnie sprawdził się na gładkich plastikach, gdzie nie lubię gdy są świecące i tłuste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krd jak wrócę z delegacji w czwartek i będzie paczka to zrobię test na desce z dresingiem (specjalnie zrobię białe plamki po wodzie) i test z przetarciem deski uwalonej jak stół w TVN. Skoro to dressing to nie będę przed testem czyścił plastików apc'em.

Wysłano z Lumii 920

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzisiaj przeprowadziłem test produktu Shiny Garage Vanilla Touch.

16458667398_5e50204108_c.jpg

 

Test zostałprzeprowadzony na progu i boczku drzwi w Peugeot 307

Przed aplikacją na progu

16620846276_35c7e62d33_c.jpg

Po nałożeniu padem gąbkowym a następnie wytarciu mikrofibrą

16026857713_0a83b647c1_c.jpg

16620839526_de427a586d_c.jpg

Widać że coś zostało zebrane

16439462897_7c51716662_c.jpg

 

Efekt na drzwiach lewa strona po zastosowaniu Vanilla Touch

16459181718_7320234e78_c.jpg

16439455717_1e0dc2f659_c.jpg

 

Czas na góre drzwi

16026850443_1b67f8acf5_c.jpg

Lewa strona też po zastosowaniu Vanilla Touch

16459173908_0138a613c7_c.jpg

16645334981_ffecc3e3f6_c.jpg

16439445327_2cf03d1f13_c.jpg

 

Podsumowując

Produkt zostawia matowe wykończenie, posiada dobre właściwości czyszczące.Zapach zastosowany bardzo przypadł mi do gustu lecz podczas aplikacji jest słabo intensywny.Po przeprowadzeniu testu postanowiłem cały środek auta przelecieć Vanilla Touch i powiem że jestem pod wrażeniem dobrze poradził sobie z odświeżeniem plastików wewnętrzych. Wydajność też jest bardzo dobra gdyż zyżyłem może 2/3 buteleczki z testowanym środkiem.

Będę musiał się zaopatrzyć w najbliższym czasie w testowany środek ;)

Dziękuje Shiny Garage za wybranie do przetestowania środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nielsen to dressing do plastików natomiast Vanilla Touch to Detailer do wnętrza. Oby dwa maja inne zastosowanie bo Detailera się używa do regularnego czyszczenia :) Natomiast wiele osób jak widać używa go nawet jako dressing i też sie sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, również przeprowadziłem test Shiny Garage Vanilla Touch Interior Detailer. Dużo już zostało napisane w temacie, więc dodam tylko trochę od siebie. Zapach jak dla mnie średni, trochę mdły, ale plus za to, że jest. Oceniając to 3/5. Test robiłem koło 15, wsiadając do auta o 21:30 był jeszcze wyczuwalny. Wydajność na dobrym poziomie. Konsystencja rzadka, według mnie planowana zmiana to dobre posunięcie. Tester użyłem na plastikach w Focusie I, które lubią się świecić. Końcowy efekt bez przecierania tylko po odczekaniu 5/5. Nie były czyszczone APC, od razu detailer. Dressing z Megsa nakładany na początku stycznia, więc można napisać, że brak.

 

 

P1050272.jpg

 

 

P1050273.jpg

 

Lewa strona SG

P1050278.jpg

 

P1050274.jpg

 

Lewa strona SG

P1050276.jpg

 

P1050279.jpg

 

Lewa strona SG

P1050280.jpg

 

P1050281.jpg

 

Na zdjęciach ciężko uchwycić prawdziwy efekt po zastosowaniu produktu. Plastiki zostały przyciemnione, a w porównaniu do innych dressingów, które używałem to Vanilla Touch Interior Detailer daje najbardziej matowe wykończenie z którego jestem w 100% zadowolony. :good::good::good: Według mnie produkt godny polecenia. ;) Szkoda tylko, że nie ma wersji o innym zapachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zapachu to nie bez powodu w anglojezycznych krajach sie mowi ze cos jest "vanilla". Czyli powszednie, nudne i powiedzmy mdle. Mozna powiedziec ze to sa atrybuty zapachu waniliowego. Ciezko mi sobie wyobrazic ekscytujaca wanilie ^^ Ale to tylko moje mysli, a tak wogole to ja tu tylko sprzatam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje firmie Shiny Garage za wybranie mnie do przetestowania ich produktu.

Test wykonałem na Alfie Romeo 164.

Ok 1,5 miesiąca temu wewnętrzne plastiki zostały oczyszczone APC nielsen, a następnie zostały zakonserwowane odżywką Nielsen.

Na początek porównanie z QD Auto finesse.

 

IMG_5998.jpg

IMG_6006.jpg

IMG_6010.jpg

IMG_6023.jpg

Cała tapicerka odświeżona QD Shiny Garege

IMG_6025.jpg

50:50 z użyciem qd Shiny garage

IMG_6018.jpg

IMG_6019.jpg

Bezpośrednio po aplikacji:

IMG_6012.jpg

 

Po przetarciu mikrofibrą:

IMG_6003.jpg

 

Podsumowując-uważam, ze produkt SG ma lepsze właściwości czyszczące jak produkt Auto Finesse.Efekt jest dla mnie bardzo ładny, na żywo po przetarciu mikrofibrą jest fabryczny mat.

Co do zapachu, to niestety nie powala.Z buteleczki jest dla mnie i dla właściciela auta strasznie mdły, podczas aplikacji delikatniejszy, ale nadal nieprzyjemny.Na tyle nieprzyjemny, ze właściciel nie pozwolił na zrobienie całego auta bo bał się, ze auto przejdzie tym zapachem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również dzięki uprzejmości Shiny Garage miałem okazję sprawdzić Vanilla Touch Interior Detailer Konsystencja wodnista ale jaka ma być skoro to detailer. Zapach jak dla mnie jest przyjemny, taka wanilia jak olejek do pieczenia. Zapach nie pozostaje długo w aucie więc szybkie odświeżenie wnętrza za pomocą Vanilla Touch nie powinno zaburzać docelowego zapachu jakiego używamy w aucie.Środek jest bardzo wydajny i posiada bardzo dobre właściwości czyszczące. Jestem zwolennikiem matowego finiszu więc ten środek na pewno zagosci w moim arsenale. Pierwszy test przeprowadziłem w swoim Passacie CC w którym to zawsze używam cleanera i conditionera Zymola.Ostatnio auto zabezpieczane było jakiś tydzień temu. Dzis usunąłem kurz fibrą i z lewej strony położyłem SG Vanilla Touch, efekty widać na zdjęciach.

 

 

28kha44.jpg

2yyxok1.jpg

t0q03o.jpg

2w38ex0.jpg

wkimux.jpg

mhf0b4.jpg

 

Drugi test przeprowadziłem na Renault Clio mojej Pani bez żadnego apc tylko chciałem sprawdzić

jak Vanilla zachowa się przy szybkim odświeżeniu auta które prędzej nie miało do czynienia z detailingiem.Byłem bardzo zadowolony z efektu. Auto stało się po prostu czyste w środku ale przy zachowaniu fabrycznego wykończenia. Właścicielce zapach przypadł do gustu a jako że test na Clio przeprowadzony został tydzień temu ostatnio otrzymałem bardzo cenną informacje, moja Pani stwierdziła że teraz auto mniej się kurzy i mimo upływu kilku dni wnętrze wciąż pozostaje czyste.

 

65cvfl.jpg

1olkt0.jpg

axybmp.jpg

 

A to foto przedstawia jak Vanilla Touch bez większego wysiłku doczyściła plastik:

2drcob5.jpg

 

Pozdrawiam i polecam :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy za kolejne testy, zadajemy sobie sprawę że zapach produktu to bardzo indywidualna kwestia jednym może odpowiadać innym nie. Nie chcemy już wprowadzać zamieszania z nazwą i zapachem dlatego w tym sezonie pozostaniemy przy tej nucie zapachowej, najważniejsze że właściwości produktu Wam odpowiadają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.