Skocz do zawartości

Zestaw dla amatora.


GreQu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na wstępie zaznaczam, że chciałem stworzyć dla siebie zestaw dobrych kosmetyków wraz z niezbędnymi rzeczami.

Część z pozycji nie jest wypełniona, np. w Szybach "Na Zewnątrz" brakuje pewnie jakiegoś cleanera i czegoś do zabezpieczenia. Rękawicę tylko jedną wymieniłem, wiem, że to nie wystarczy. Jestem początkujący, ale nie zależy mi koniecznie na tym, aby był to zestaw niskobudżetowy. Chce się uczyć na dobrych produktach nie oszczędzając na ochronie lakieru.

 

Jeżeli macie inne propozycje proszę mówcie i podpowiadajcie. Jeżeli czegoś jeszcze nie wymieniłem, a jest konieczne - piszcie. Nie wiem ile sztuk np. ręczników, mikrofibr, rękawic itp.

 

Na zewnątrz:

 

Dekontaminacja: Car Pro IronX/Gul Javel

TR: Meguiar's Bug 'n Tar Remover

Glinka: Bilt Hamber Clay Bar Soft

APC: Scholl Concepts Green 9000

Cleaner: Dodo Juice Lime Prime/Scholl Concepts S40/ValetPRO Achilles Prep/Sonax Xtreme Brilliant Shine Detailer

Glaze:AutoBrite Cherry Glaze/Scholl Concepts s17

Wosk: Collinite no. 915 Marque D'Elegance

QD: Car Pro Hydr02/Scholl Concepts SW40 Carnauba Speedwachs/Dodo Juice Supernatural Carnauba Glaze/Sonax Xtreme Brilliant Shine Detailer

 

Szyby: AUTOGLYM CAR GLASS POLISH + ?

Plastiki: ?

Chromy: ?

Pianownica: GLORIA FM10 Foam Master

Rękawica: CarPro Cquartz Wool Wash Mitt

Mikrofibry: ?

Ręczknik: ?

Felgi: ?

Opony: ?

Wiadra i separator zanieczyszczeń: ?

Pędzelki: ?

 

Do wewnątrz:

 

Szyby: ?

Kokpit: Meguiar's Ultimate Protectant Longest Lasting/Poorboy's World Natural Look

Dywaniki: Autobrite Black Dye

Tapicerka: ?

 

Nie mam maszynki oraz padów, w to również będę musiał się zaopatrzyć, aczkolwiek jeśli chodzi o samą maszynkę to nie będę przesadzał z ceną, ważne aby była typu Dual-Action.

 

Przy takim zamówieniu będę szukał również jakiegoś dostawcy - najlepiej by było gdybym wszystko kupił u jednego dostawcy. Jakieś propozycje? mrcleaner, shiningcar, detailer, mxnowicki itd.? Jestem z Krk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 931
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Szyby : AG car glass polish

Opony:meguiar's hot shine tire gel albo shiny garage back to black

Plastiki zewn czarne nie lakierowane jeśli o takich mowa:meguiar's gold class trim detailer.Wosk weź inny na sezon bo coli wow nie robi.Większość kupisz u jednego dostawcy ale reklamy nikt nie będzie robił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawco, jesteś z Krakowa, jest tu kilka sklepów stacjonarnych, niektóre nawet wymieniłeś.

Na miejscu coś doradzą (np. że Gul Javel to nie koniecznie do dekontaminacji, a Sonax BSD to nie cleaner :) ) i wyjdziesz zadowolony z pełnymi siatami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ mario704 Po co pytasz się o kolor lakieru? Żeby doradzić wosk pod konkretny lakier? Potrafisz rozróżnić na ślepo różne woski położone na lakierze?

 

Pytam się wrednie bo wiem, że nie odróżnisz i niepotrzebie robisz wodę z mózgu ludziom, którzą chcą zacząć się w to bawić. Efektu "wow" nie osiąga się woskiem tylko przygotowaniem lakieru pod wosk. Na perfekcyjnie przygotowanym lakierze kładąc W5 z Lidla osiągnę nieporównywalnie lepszy efekt niż kładąc na nieprzygotowany lakier najdroższy wosk na świecie.

 

No to jaki chciałeś polecić wosk do czarnego metalicznego lakieru i dlaczego coli nie robi wow i a contrario który wosk robi wow - zwłaszcza na czarnym lakierze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co trafione i co zaorane ale skoro colli jest dla ciebie pro to życzę powodzenia kolego bo poza zabezpieczniem to na sezon letni nic nie oferuje.Napewno nie jest to wosk który bez korekty czy nawet z nią da taki sam połysk na czarnym jak np nattys,butter,dodo czy duragloss.Tak się składa że mam czarny lakier i te wszystkie w/w i colli z pośród nich jest najsłabszy w wyglądzie i najbardziej ciągnie kurz którego w lato jest najwięcej i niejeden QD niestety nic tu nie pomoże na dłuższą metę.Niestety- dla Ciebie- są woski dedykowane pod ciemne lakiery itp jak zymol carbon,nattys red/blue,soft 99 dark itp Angel wax dark angel czy dodo blue velvet czy purple haze-co nie znaczy że nadają się tylko na nie ale głównie na nich robią robotę.Pytam o kolor lakieru specjalnie z racji tego że sam dobrze wiesz że ze srebrnego np szału nie zrobisz nawet po korekcie bo to taki kolor ni w 5 ni w 10,to samo biały i nawet swiswax tu nie pomoże moim zdaniem.Będzie ładnie kropelkował,będzie wytrzymały ale looka tym nie zrobisz na takim odcieniu i tyle więc tu wosk może być i colli bo zrobi zabezpieczenie .Wszyscy wiemy że z ciemnych lakierów najłatwiej wydobyć głębie więc dlatego moje pytanie o kolor.

Każdym woskiem zabezpieczysz lakier tylko zastanów się po co kupijesz na lato np zymola czy naturale od dodo dla picu?dla trwałości? Ja je kupuje dla looka bo i tak w lato co miesiąc lub częściej woskuje samochód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

skonstruowałem taki zestaw:

- pasta polerska PB SSR2,

- politura PB Black Hole Glaze,

- glinka Bilt Hamber soft,

- wosk Meguiars Deep Crystal Carnauba,

- Shiny Garage Jet Black,

- Shiny Garage Iron Off v3.

 

Mniej więcej tak wygląda ten lakier:

h4QbTpo.png

Dość sporo odprysków na masce i pojedyncze ogniska braku lakieru bezbarwnego.

Powinienem coś dodać do listy zakupów czy nada się to co wybrałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym łuszczącym klarem to kolego uważaj na agresywne pasty lub omijaj te miejsca miałem kiedyś podobny problem we fiacie.Dorzuć jakiś cleaner.Jak ręcznie to będziesz robił to tą pastą co podałeś nie podziałasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam do ogarnięcia 3 samochody i motocykl. Wszystko w czarnym metalicu. Co myślicie nad takim zestawem:

- Poorboy's World Black Hole Wet Look

- Dodo Juice Line Prine

- Poorboy's world natty's wax red

na to bym był zdecydowany w 100% tylko nie wiem co z resztą bo cena już się fajna zrobiła

- Szapon Shine Garage Slee&Bubbly albo Meguiar's Gold Class Car Wash (Shine Garage kupie 5l na pół z kumplem to cenowo wyjdzie co Gold Class ale będzie o wiele więcej - opłaca się tak zrobić?)

- POORBOY'S WORLD QUIK DETAILER PLUS (QD+) SHOWCAR W 10 MIN czy lepiej Meguiar's Gold Class Premium Quik?

- z glinki to myślałem nad Shiny Garage żeby już nie była jakaś najdroższa

i wypadałoby jakąś fibre i coś do polerowania kupić więc może coś takiego:

- Meguiar's Soft Foam Applicator Pad 2 Pack

- ShowCarShine Microfiber SHAG 500 GSM 40x40

- MONSTER SHINE DELIKATNA MIKROFIBRA 40X40CM

 

2 plikatory i mikrofibry na sam początek wystarczą? Może da rade coś zamienić oprócz tych pierwszych 3 rzeczy żeby wyszło taniej a też w miarę dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poczytałem trochę forum i potrzebuje żebyście mi konkretnie doradzili co do zestawu kosmetyków. Zakupiłem już:

 

Szampon do mycia Shiny Garage Strawberry + rękawica FLEXIPADS Merino Super Soft Lambskin Wash Mesh Mitt

Do czyszczenia felg Alu-Teufel Spezial + ValetPRO Inch Round Detail Brush

Do nabłyszczania opon Meguiars Endurance High Gloss

Do plastików na zewnątrz Shiny Garage Jet Black Exterior Trim Restorer

 

Doradzcie mi jaki wosk położyć (wstępnie polecono mi Collinite 476 ) jakąś glinke i cleaner i chyba to wystarczy jak na pierwszy raz? Proszę o pomoc

 

dodam że samochód to BMW z ciemnym lakierem MONTREALBLAU METALLIC (297)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje pomocy. Chce kupic podstawowy zestaw do detailingu szampon neutralne ph cos na dekontaminacje cos co wypoleruje i wypelni ubytki oraz wosk. Auto biale. Czy jest szansa kupna testerow i czy mozna to gdzies w trojmiescie zanabyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje pomocy. Chce kupic podstawowy zestaw do detailingu szampon neutralne ph cos na dekontaminacje cos co wypoleruje i wypelni ubytki oraz wosk. Auto biale. Czy jest szansa kupna testerow i czy mozna to gdzies w trojmiescie zanabyc?

 

Pogadaj z Messem - https://cleancargarage.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja podepnę się pod temat z kilkoma zapytaniami ;)

 

Pacjent to VW Passat B5 kombi kolor srebrny metalic (LB7Z) .

Lakier ogólnie w dobrym stanie , zawsze myty zgodnie ze sztuką (na dwa wiadra) po myciu wycierany do sucha + qd po myciu.

 

W kwietniu auto będzie całe malowane z racji wieku jest kilka ognisk korozji a też nie chcę by lakier się różnił na drzwiach i błotnikach...

 

Samochód teraz będzie używany głównie w weekendy i na zloty .

19418929902967484707.jpg

 

Zestaw który chciałem zakupić:

 

Mycie:

Shiny Garage Strawberry Car Shampoo

Shiny Garage New T&G

Glinka ValetPro yellow clay bar

 

Koła:

Tuga

Szczotka do opon i felg ?? Może coś doradzicie

Endurance High Gloss Tire Gel

 

Suszenie:

Fluffy Dryer

 

Lakier:

Wosk:

SOFT99 - King of Gloss White & Pearl

Jaki zastosować cleaner pod ten wosk aby to współgrało ze sobą?

 

Wnętrze:

Może polecicie coś do skóry dobrego??

 

Shiny Garage Interior Cleaner

Gtechniq C6 Matte Dash

 

Szyby:

No właśnie doradźcie coś dobrego i skutecznego?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtas TDI Pod wosk mozesz dac np Dodo Juice, cos z Duraglossa. Co do skory, zalezy jaki efekt chcesz otrzymac, na szyby wystarczy niewidzialna wycieraczka. Ogolnie poczytaj sobie dzial 'Testy', tam na pewno znajdziesz cos dla siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.