Skocz do zawartości

Zestaw dla amatora.


GreQu

Rekomendowane odpowiedzi

714566 Aktywna piana: ????

Szampon: ????

Dressing wewnatrz: ????

Wosk: ???? - może jakis zamiennik dla WET'a żeby na szybko położyc i był taki sam efekt?

QD: ???? brać czy odpuścic ?

 

Szampon wziąłbym Duraglossa 901 lub ADBL Cola.

Dressing wewnątrz WOW ADBL lub Good Stuff Black Panther. Funky Witch Mademoiselle też zły nie jest :)

Wosk? Polecałbym coś bardziej trwałego niż QW. Zależy jaki masz budżet. Coś z softa99 lub collinite 845.

Wtedy warto zainwestować w QD który podbije ci look. QD1 fajne "szkło" na lakierze robi.

 

Dzieki za mega szybka odpowiedz ;)

A co z aktywna piana ? ;) Dressing wewnatrz: Mademoiselle to moj ulubiony produkt ze wszystkich :) ale warto czegos sprobowac nowego :)

Wosk? Myslalem nad Colli 845, ale teraz na lato to lepiej cos na szybko, zima zrobie "wieksze" zabezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 931
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

714570 Dzieki za mega szybka odpowiedz ;)

A co z aktywna piana ? ;) Dressing wewnatrz: Mademoiselle to moj ulubiony produkt ze wszystkich :) ale warto czegos sprobowac nowego :)

Wosk? Myslalem nad Colli 845, ale teraz na lato to lepiej cos na szybko, zima zrobie "wieksze" zabezpieczenie.

 

Aktywną pianę albo Yeti (5 zapachów do wyboru) albo poprawioną wersję White Bear Snow Foam od Good Stuff, ponoć leży lepiej na lakierze :)

Dressing w takim razie zmień na taki jaki ci odpowiada. Wow pachnie bananami, black panther czekoladą :-]

Jeśli na lato chcesz coś lekkiego to weź nattys'a. Nie miałem i nie używałem, ale podobno banalne w aplikacji i pachną wspaniale. Niestety siedzą krótko. Możesz też kupić jakiś tester z Dodo Juice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Fredi88[/ref],

Wlasnie nad piana to sie zastanawialem miedzy White Bear od Good Stuff a Yeti od ADBL.

Dressing do wnetrza raczej zostaje ten sam ;) Dokupie jakis zapach.

A z woskiem to pokombinuje. Napewno nie DJ bo mam tester i lezy na polce... (WET dluzej sie trzyma :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam autko OPEL ASTRA H GTC kolor silver lightning. Stan lakieru określam na dobry, gdzieniegdzie są ryski które chciałbym usunąć. Zamierzam kupić kilka produktów:

 

Meguiars gold Class - szampon

Meguiars Tire Gel - do opon

Meguiars Natural shine - do kokpitu

Meguiars Ultimate Compound - do polerki ręcznej

 

Przydałoby się jeszcze coś do szyb ale kompletnie nie wie co wybrać. Ogólnie widzę, że dużo osób kupuje również produkty marki ShinyGarage bądź ADBL.

Waszym zdaniem co tu można dodać / podmienić?

 

Dodam, że glinkę, wosk, pad tricolor już posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]ByKu[/ref], Nie bądź bykiem i poczytaj trochę :D zacznijmy od tego że UC ręcznie korekty raczej nie zrobisz,coś tam zakamuflujesz i tyle,równie dobrze weź porządny cleaner lekkoscierny pod wosk i efekt będzie taki sam a nameczysz się 1/3,do szyb moim zdaniem nie są konieczne profesjonalne środki i równie dobrze się sprawdzi np.marketowy Autoland za 6 zeta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]menior[/ref], oczytałem się już dużo ale co z tego jak ile ludzi tyle opinii. http://poradnik.telewizor.eu/serwis.php W takim razie co polecasz zamiast Ultimate Compound i czy może coś zamieniłbyś na inną markę z listy co wyżej podałem czy jest okej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych co wymieniłes to zeby było taniej(bo nie są zle)wzialbym jakiś szampon od SG/ADBL/FK,do opon np.klasycznego Nielsena,do kokpitu np.nowość od Funky. W. A do polerki jako One step ostatnio testowałem Gtechniq P1 i wiele lepszy od UC ale ręcznie to raczej niczym cudów nie zdziałasz i równie dobrze możesz przeleciec cleanerem PrimaAmigo czy Perfect polish i na to wosk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Siemanko,

Jestem na etapie tworzenia swojego pierwszego zestawu dla swojego autka. Wspomnę, że nie posiadam żadnych myjek ciśnienowych, pianownic ani polerek mechanicznych. Zawsze moje "czyszczenie" znosiło się do tego ile jest w stanie wytrzymać moja ręka...

Do tej pory na mojej liście zamówienia widnieją takie pozycje:

APC Magic

ADBL Shampoo

ADBL Interior QD

ADBL Interior Wow

CarPro IronX

GoodStuff Black Mamba

Jakaś glinka (kupiona w zeszłym sezonie)

Kubek z miarką

pędzelki od ADBL: 12,16

Aplikator ADBL

 

Wiem, że brakuje mi czegoś po myciu. Kompletnie nie wiem w jakim kierunku iść. Zastanawiałem się na samym QD, ale nie wiem czy to dobry pomysł.

Dzięki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MBenz napisał:

Zastanawiałem się na samym QD, ale nie wiem czy to dobry pomysł.

Zależy czego oczekujesz... ale wg mnie nienajlepszy. Już lepiej QW kupić, zawsze lepsze zabezpieczenie i trwałość niż po QD. Jeśli nie masz ochoty na woskowanie auta "normalnym" woskiem, dokup do tego IronX (lub weź np. Shiny Garage D-tox, albo ADBL Vampire liquid) coś na smołę. Prickbort albo inny preparat z Tar&Glue w nazwie. W ten sposób prawie oczyścisz cały lakier. Resztę ściągniesz glinką. Jeśli masz siły to cleaner na aplikatorze ręcznie (pisałeś, że maszyny brak), jeśli nie to chociaż przetrzeć auto IPA i na to możesz psiknąć QW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pro po zestawu do pielęgnacji wnętrza..przy wyczyszczeniu plastików APC, następnie nałożeniu dressingu Interior Wow..naprawdę warto później stosować do odświeżenia co jakiś czas jeszcze Interior QD?  Czy to może produkty ADBL stworzone sa dla zasady:  Interior QD = Interior Wow?

Wiem, ze QD jak sama nazwa mówi to szybka aplikacja - odświeżenie, z dressingiem zazwyczaj schodzi trochę dłużej, ale chodzi mi o sam efekt stosowania tych dwóch produktów po sobie(w odstępie czasu oczywiście).

U siebie stosuje zawsze APC -> Interior Wow i jak dla mnie spoko. Co drugi tydzień odświeżam lekko WOW i dalej efekt czerni podtrzymany :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Fredi88 napisał:

Zależy czego oczekujesz... ale wg mnie nienajlepszy. Już lepiej QW kupić, zawsze lepsze zabezpieczenie i trwałość niż po QD. Jeśli nie masz ochoty na woskowanie auta "normalnym" woskiem, dokup do tego IronX (lub weź np. Shiny Garage D-tox, albo ADBL Vampire liquid) coś na smołę. Prickbort albo inny preparat z Tar&Glue w nazwie. W ten sposób prawie oczyścisz cały lakier. Resztę ściągniesz glinką. Jeśli masz siły to cleaner na aplikatorze ręcznie (pisałeś, że maszyny brak), jeśli nie to chociaż przetrzeć auto IPA i na to możesz psiknąć QW.

Dzięki za spostrzeżenie co do QD a QW. Może nie tyle nie mam ochoty, co na tą chwile lista i kwota zrobiła się już spora jak pod koniec miesiąca. Chętnie zarzucę jakiś "budżetowy" wosk. Siedzę cały czas i czytam. Więc po glince myje ponownie szamponem później potrzebuje jakiegoś cleanera i nakładam wosk. Przy kolejnym myciu nakładam już tylko QW. Dobrze to sobie zobrazowałem?

Jakiś konkretny cleaner na początek od którego zacząć, polecisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, MBenz napisał:

Więc po glince myje ponownie szamponem później potrzebuje jakiegoś cleanera i nakładam wosk. Przy kolejnym myciu nakładam już tylko QW. Dobrze to sobie zobrazowałem?

Jeśli jednak chcesz wosk jakiś normalny to nie potrzebujesz QW, wtedy może być właśnie QD który podbije look i kropelki. Opcja z QW jest opcją totalnie szybką. Myjesz, wycierasz, i kładziesz QW. Oczywiście lepiej siądzie jeśli najpierw użyjesz cleanera. Tak czy siak polecam opcję z woskiem. Wtedy tak jak pisałeś, IronX + coś na smołe, potem mycie, glinkowanie, mycie, suszenie, cleaner, wosk. Przy takim zabiegu kolejne mycie jest banalne bo auto myjesz, wycierasz do sucha i jak masz ochotę psikasz QD który podbije ci look. Cleaner na początek możesz kupić tester Dodo Juice lime prime 100ml, lub prima amigo. Ewentualnie inne z Good Stuff lub Shiny Garage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, chciałbym dać co oceny zestaw który w większej części zamierzam zamówić oraz to co już mam. Auto jest prawie nowe, 7tyś km, poddane zabezpieczeniu powłoką ceramiczną "Clean Car evo ", lakier Deep Blue Impact. 
 Nie mam niestety garażu więc wszystko odbywać się bedzie na bezdotyku lub u znajomych. Siebie oceniam jako poziom minimalnie powyżej laika 

1. Chemia

- GLORIA FM10 FOAM MASTER  - pianownica 

- ADBL YETI w dwóch zapachach - aktywna piana

-+ ADBL SHAMPOO NEUTRAL PH - cola - szampon do mycia ręcznego

- ADBL BEETLE JUICE SQUEEZER - owady

- ADBL TAR & GLUE REMOVER - smoła 

- ADBL WHEEL WARRIOR - regularne mycie felg 

- ADBL VAMPIRE LIQUID - co jakiś czas do felg oraz lakieru co któreś mycie 

- ADBL QD1 500ML QUICK DETAILER -nie jestem pewien czy posiadająć ceramikę jest potrzebny mi QD 

- ADBL BLACK WATER - dressing do plastików 

- Meguiar's Quick Interior Detailer - do wnętrza 

- DETAILER'S MAGIC GLASS - szyby

2. Akcesoria  

-+ wiadro z grit guard 

-+ rękawica z jagnięciej bądź owczej skóry z grubą warstwą wełny - nie pamiętam dokładnie marki ale jakaś w miarę dobra wg mnie

-+ kilka zwykłych fibr oraz apikatorów marketowych 

- MEGUIARS SOFT FOAM APPLICATOR 

- SHOWCARSHINE FLUFFY DRYER jeden już mam planuję kupić drugi - osuszanie

- SHOWCARSHINE MICROFIBER NANO CLOTH 40X40 

- SHOWCARSHINE APLIKATOR DRESSINGU DO OPON - aplikacja 

- NAT APLIKATOR MIĘKKI MAŁY

- plus jakiś sprzęt kupiony w markecie lub sprzęt kuchenny 

 

Chętnie przeczytam każdą uwagę, dodam tylko że mieszkam za granicą a auto parkuje pod chmurką  Najbardziej interesuje mnie to zeby auto bylo zachowane w dobrej kondycji oraz dobrać ten zestaw do ceramiki już położonej               -+ przy pozycji to rzeczy które już mam a sam minus to rzeczy które są w koszyku na jednej ze stron, ale uważam ze zestaw nie jest idealny i ktoś z większym doświadczeniem na pewno by coś pozmieniał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, 92040545101 napisał:

Witam, chciałbym dać co oceny zestaw który w większej części zamierzam zamówić oraz to co już mam. Auto jest prawie nowe, 7tyś km, poddane zabezpieczeniu powłoką ceramiczną "Clean Car evo ", lakier Deep Blue Impact. 
 Nie mam niestety garażu więc wszystko odbywać się bedzie na bezdotyku lub u znajomych. Siebie oceniam jako poziom minimalnie powyżej laika 

1. Chemia

- GLORIA FM10 FOAM MASTER  - pianownica 

- ADBL YETI w dwóch zapachach - aktywna piana

-+ ADBL SHAMPOO NEUTRAL PH - cola - szampon do mycia ręcznego

- ADBL BEETLE JUICE SQUEEZER - owady

- ADBL TAR & GLUE REMOVER - smoła 

- ADBL WHEEL WARRIOR - regularne mycie felg 

- ADBL VAMPIRE LIQUID - co jakiś czas do felg oraz lakieru co któreś mycie 

- ADBL QD1 500ML QUICK DETAILER -nie jestem pewien czy posiadająć ceramikę jest potrzebny mi QD 

- ADBL BLACK WATER - dressing do plastików 

- Meguiar's Quick Interior Detailer - do wnętrza 

- DETAILER'S MAGIC GLASS - szyby

2. Akcesoria  

-+ wiadro z grit guard 

-+ rękawica z jagnięciej bądź owczej skóry z grubą warstwą wełny - nie pamiętam dokładnie marki ale jakaś w miarę dobra wg mnie

-+ kilka zwykłych fibr oraz apikatorów marketowych 

- MEGUIARS SOFT FOAM APPLICATOR 

- SHOWCARSHINE FLUFFY DRYER jeden już mam planuję kupić drugi - osuszanie

- SHOWCARSHINE MICROFIBER NANO CLOTH 40X40 

- SHOWCARSHINE APLIKATOR DRESSINGU DO OPON - aplikacja 

- NAT APLIKATOR MIĘKKI MAŁY

- plus jakiś sprzęt kupiony w markecie lub sprzęt kuchenny 

 

Chętnie przeczytam każdą uwagę, dodam tylko że mieszkam za granicą a auto parkuje pod chmurką  Najbardziej interesuje mnie to zeby auto bylo zachowane w dobrej kondycji oraz dobrać ten zestaw do ceramiki już położonej               -+ przy pozycji to rzeczy które już mam a sam minus to rzeczy które są w koszyku na jednej ze stron, ale uważam ze zestaw nie jest idealny i ktoś z większym doświadczeniem na pewno by coś pozmieniał...

Jak dawno była kładziona ta powłoka? Jaki kolor lakieru? Jeśli jakiś czas temu (dajmy na to 6 mc-y), to zapewne niedługo zajdzie konieczność jej odetkania - możesz ewentualnie zaopatrzyć się w produkt do odkamieniania (CleanTech ma coś w ofercie, o ile kojarzę to Nanolex również). Z akcesoriów przyda Ci się delikatny pędzelek, szczotki do felg oraz opon (oraz produkt typu Tire&Rubber, który znacznie lepiej doczyści oponę przed aplikacją dressingu - swoją drogą, nie widzę żadnego APC, a to podstawowy produkt do czyszczenia wnętrza, wnęk, zakamarków itp.). Myślę, że mimo wszystko warto mieć drugie wiaderko, niekoniecznie z grit guardem - najlepiej byłoby wykorzystać je do czystej wody z szamponem, a to z GG do opłukania rękawicy. Wheel Warrior jest produktem kwasowym, nie ma sensu używać go do regularnego mycia felg - lepiej zainwestuj w Wheel Cleanera - najkorzystniej wychodzi od Excede, polecam tę firmę w duecie z Tire&Rubber - w tej cenie nie mają konkurencji (jak dla mnie). 

I taka najważniejsza uwaga dla początkującego: +/- 50% produktów, które wytypowałeś, są od jednego producenta. Postaraj się urozmaicić koszyk o inne firmy, nawet te z niższej-średniej półki cenowej, a na pewno nie pożałujesz. Detailer's Magic, Excede, Good Stuff/Work Stuff (polecam ręczniki do osuszania) - warto postawić na te firmy i nie tylko. 

PS. QD1 zastąp produktem, który ma w składzie Sio2 (składnik powłok) - od siebie polecę genialny Prostaff CC Water Gold, wart każdej wydanej złotówki. Taki QD'ek równie dobrze możesz zrobić samodzielnie, np. kupując małe opakowania CarPro Echo (50ml), CarPro Reload (100ml) oraz wodę demineralizowaną. Do 200ml mieszanki dolewasz wodę w proporcji 1:1 i masz super produkt do podbicia połysku i hydrofoby powłoki.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakier tak jak napisałem na samym wstępie, jest to DeepImpact Blue, cenne uwagi i liczyłem się własnie z tym że jest wiele produktów innych producentów które można byłoby pozamieniać 🙂
Powłoka kładziona w pierwszym tygodniu września 🙂 Dzięki wielkie za te odpowiedź, odetkanie powłoki itd to dla mnie czarna magia i bede musial zglebić wiedzę w tym temacie 🙂 ogólnie jeszcze długa droga przede mną 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 92040545101 napisał:

odetkanie powłoki itd to dla mnie czarna magia

To po prostu zadziałanie odpowiednim produktem na powierzchnię lakieru, pokrytą powloką, celem usunięcia zanieczyszczeń, które blokują pierwotne cechy powłoki. Kup odpowiedni szampon, np. CarPro Reset, umyj porządnie samochód i powłoka powinna być "odetkana" 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szampon mam ADBL z racji tego że gość który kładł powłokę powiedział że do CleanCar Evo te o neutralnym PH sprawdzają się najlepiej wg niego. Czy jeśli zrobię mycie krok po kroku bazując mniej więcej na produktach które wypisałem a dokupię do tego QD zawierający SIO2 CarPro Ech2O i rozcieńcze tak aby był to QD to będzie to dobre posunięcie czy lepiej kupić na te jedno mycie raz na jakiś czas w celu  "odetkania ' myć własnie innym szamponem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.10.2018 o 20:14, 92040545101 napisał:

Szampon mam ADBL z racji tego że gość który kładł powłokę powiedział że do CleanCar Evo te o neutralnym PH sprawdzają się najlepiej wg niego. Czy jeśli zrobię mycie krok po kroku bazując mniej więcej na produktach które wypisałem a dokupię do tego QD zawierający SIO2 CarPro Ech2O i rozcieńcze tak aby był to QD to będzie to dobre posunięcie czy lepiej kupić na te jedno mycie raz na jakiś czas w celu  "odetkania ' myć własnie innym szamponem? 

do opon weź carpro perl i aplikator workstuff

Perl trzyma się jak głupi na oponach i bardzo przyciemnia. Trwałość jest nie do pobicia - kropelkuje na oponach po dwóch miesiącach. Wydajność kosmos.  Możesz uzyskać i połysk i satynę zależnie od aplikacji. Nadaje się też do wnętrza - stosowałem w fokusie. Na zdjęciach masz efekt połysk.

Aplikator workstuffa po roku wygląda i działa jak nowy i nie masz problemu z brudnym rękami.

Najlepszy szampon jaki do tej pory znalazłem to bilthamber ale nie wiem czy potrzebujesz aż tak delikatnego. Shiny garage Orange kosztuje z 15zł i myje się nim super - świetny poślizg i domywanie ale woski/detailery podjada. Na powłoce powinno być super.

Co do piany neutralnej to mocno polecam tenzi neutral. Nie stosowałem ADBL ale porównywałem z np z Tac System i tenzi czyści lepiej.

Na felgach na zdjęciach jest fk1000p ze starych zapasów. Nie wiem jak zamawiając co-kolwiek można tego za 20zł nie dołożyć do zamówienia 🙂

2018-04-08_14-44-40_189.jpg

2018-04-08_14-44-34_323.jpg

2018-04-08_14-44-51_811.jpg

IMG_20180407_202716.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 minuty temu, Arkeolowy napisał:

Mi ten aplikator workstuffa nie podszedł, po 3 kompletach już się kruszy ta pianka i jakoś tak lepiej mi się aplikuje pędzlem czy kostkami ADBL”a 

Kup ten: ADBL Soft Interior Pad. Jest świetny do opon i nie tylko.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2015 o 10:37, WojtasTDI napisał:

To i ja podepnę się pod temat z kilkoma zapytaniami ;)

 

Pacjent to VW Passat B5 kombi kolor srebrny metalic (LB7Z) .

Lakier ogólnie w dobrym stanie , zawsze myty zgodnie ze sztuką (na dwa wiadra) po myciu wycierany do sucha + qd po myciu.

 

W kwietniu auto będzie całe malowane z racji wieku jest kilka ognisk korozji a też nie chcę by lakier się różnił na drzwiach i błotnikach...

 

Samochód teraz będzie używany głównie w weekendy i na zloty .

19418929902967484707.jpg

 

Zestaw który chciałem zakupić:

 

Mycie:

Shiny Garage Strawberry Car Shampoo

Shiny Garage New T&G

Glinka ValetPro yellow clay bar

 

Koła:

Tuga

Szczotka do opon i felg ?? Może coś doradzicie

Endurance High Gloss Tire Gel

 

Suszenie:

Fluffy Dryer

 

Lakier:

Wosk:

SOFT99 - King of Gloss White & Pearl

Jaki zastosować cleaner pod ten wosk aby to współgrało ze sobą?

 

Wnętrze:

Może polecicie coś do skóry dobrego??

 

Shiny Garage Interior Cleaner

Gtechniq C6 Matte Dash

 

Szyby:

No właśnie doradźcie coś dobrego i skutecznego?

 

Pozdrawiam

Dobry zestaw 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 Potrzebuję małej pomocy w kwestii zestawu i mam kilka pytań choć nie wiem czy to odpowiedni do tego dział. Zestaw dla rocznego auta (Toyota), które poza świrlami jest w porządku. Póki co mam następujące produkty ADBL:

ADBL Shampoo

ADBL Synthetic Spray Wax

ADBL Vampire Liquid

ADBL Interior WOW

ADBL Bonnet

i zakupię jeszcze pianę - pewnie Yeti.

Do tego ręcznik do suszenia Puffy Towel XL, rękawicę i mikrofibry - zapewne dokupię jeszcze jakieś ale nie w tym potrzebuję pomocy. Co do tego zestawu jeszcze potrzebuję by na bieżąco dbać o samochód? W okresie zimy zostaną mi niestety myjnie bezdotykowe i może być problem z myciem ręcznym. Z tego co się zorientowałem, chociaż mam już mały mętlik, więc proszę o wyrozumiałość 😃

ADBL Interior Cleaner - do wyczyszczenia środka, następnie użycia Interior WOW i potem co jakiś czas (pewnie raz w tygodniu) do czyszczenia bieżącego brudu/kurzu?

ADBL QD1 - do użycia po każdym myciu na wcześniej leżący SSW? Tylko obawiam się, że po myciu bezdotykowym zostaną jakieś brudy i porysuję auto...

Czy coś jeszcze bym potrzebował? Dzięki wielkie za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,
 Potrzebuję małej pomocy w kwestii zestawu i mam kilka pytań choć nie wiem czy to odpowiedni do tego dział. Zestaw dla rocznego auta (Toyota), które poza świrlami jest w porządku. Póki co mam następujące produkty ADBL:
ADBL Shampoo
ADBL Synthetic Spray Wax
ADBL Vampire Liquid
ADBL Interior WOW
ADBL Bonnet
i zakupię jeszcze pianę - pewnie Yeti.
Do tego ręcznik do suszenia Puffy Towel XL, rękawicę i mikrofibry - zapewne dokupię jeszcze jakieś ale nie w tym potrzebuję pomocy. Co do tego zestawu jeszcze potrzebuję by na bieżąco dbać o samochód? W okresie zimy zostaną mi niestety myjnie bezdotykowe i może być problem z myciem ręcznym. Z tego co się zorientowałem, chociaż mam już mały mętlik, więc proszę o wyrozumiałość
ADBL Interior Cleaner - do wyczyszczenia środka, następnie użycia Interior WOW i potem co jakiś czas (pewnie raz w tygodniu) do czyszczenia bieżącego brudu/kurzu?
ADBL QD1 - do użycia po każdym myciu na wcześniej leżący SSW? Tylko obawiam się, że po myciu bezdotykowym zostaną jakieś brudy i porysuję auto...
Czy coś jeszcze bym potrzebował? Dzięki wielkie za pomoc.
 
Jesli nie bedzie dekontaminacji, i aplikacji wosku bardziej trwalego niz Ssw to moim zdaniem pokusił bym sie o PW Kocha. Ekonomiczny , spryskac po bezdotyku później opłukać. I przejażdżka zeby osuszyc. Trochę partyzantka ale powinna dac rade zimą

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2017 o 17:23, ByKu napisał:

[ref]menior[/ref], oczytałem się już dużo ale co z tego jak ile ludzi tyle opinii. http://poradnik.telewizor.eu/serwis.php W takim razie co polecasz zamiast Ultimate Compound i czy może coś zamieniłbyś na inną markę z listy co wyżej podałem czy jest okej.

Z UC niejest tak źle. Namęczysz się ale ja byłem bardzo zadowolony z efektu. Na fordowskich srebrnym usunął bardzo dużo i doprowadził lakier do stanu przyzwoitego. Zdjął całą oksydację, wszystkie drobne rysy itd. Dużo więcej niż się spodziewałem. Samochód był zmywany ipa przed woskiem i oczywiście i nie ma mowy o wypełniaczach. Wypracowanie ręcznie zajmuje czas - licz 5h machania, żeby zrobić porządek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.