Skocz do zawartości

Auto do ślubu - jakie bezpieczne dla lakieru ozdoby ?


Piotrek !

Rekomendowane odpowiedzi

Obiecałem kumplowi że zawiozę go ślubu swoim autem. Niestety mam czarny tzw.ekologiczny/wodny lakier który rysuje się od...samego patrzenia ;)

No i się zastanawiam jak ozdobić to auto żeby nie narobić sobie rys czy przebarwień/wżerów bo nie chcę robić polerki przez jeden ślub.

 

Na początek odrzuciłem wszelkie ozdoby na magnes (bo to na pewno rysuje gdy się poruszy).

Pytanie jest co do przyssawek bo zdania się podzielone - jednym te przyssawki niszczyły lakier a innym nie. Wolałbym nie ryzykować (bo przy moim szczęściu to pewnie u mnie by akurat poniszczyły lakier). Ale jakie jest Wasze doświadczenie z tymi przyssawkami (oczywiście na lakierach czarnych, wodnych/ekologicznych bo na srebrnym lakierze rozpuszczalnikowym to pewnie żadnych śladów nie ma) ?

Inny pomysł jaki mi przyszedł to czy nie przykleić na jakieś taśmie lakierniczej ochronnej do polerowania, tylko nie wiem czy to się by tak udało i poza tym te taśmy są zwykle niebieskie - czyli będzie je widać.

Myślałem też czy nie przeciągnąć wstążek od lusterek aż na atrapę chłodnicy ale z tego co widzę te wstążki będą się non stop ocierały o przetłoczenia na masce.

 

W ostateczności pozostają mi jakieś wstążeczki (z delikatnego materiału) na klamki i może na atrapę chłodnicy ale to trochę tak ubogo może wyglądać :(

 

Ale może Wy znacie jakieś sposoby lub gotowe dekoracje do kupienia które nie narobią szkód na lakierze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na ślub jechaliśmy mercedesem W109 z 1965r, ozobę samochodu robiła Pani kwiaciarka razem z bukietami itp. Miała doświadczenie z zabytami i innm autami bo odrazu powiedziala ze nic delikatniejszego niż przyssawki nie ma dla takich pojazdów, kazdą przyssawkę przed przyczepieniem jeszcze czyściła aby piasek się nie dostał przypadkiem. Po zdjęciu nie było śladu nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To miałeś tomek909 wyjątkowo delikatną kwiaciarkę, bywam często na przygotowaniach i generalnie wszyscy mają wszystko głęboko, zarówno właściciele, młodzi jak i dekoratorzy. Tylko moje serce pęka.

Tak mi się przypomniało, mówi ojciec młodego: Mariuszku, jak pięknie umyłeś i nabłyszczyłeś auto, wygląda jak nowe (5 letnia corolla myta na szczotach). Za chwilę młodzi poprosili mnie, żebym auto swoje przestawił, bo orkiestra swoim busem nie może wjechać na podwórko. Więc zaparkowałem obok corolli. Ojciec młodego co jakiś patrzył się na moje 14 letnie wyglancowane autko i na autko syna. Nic nie powiedział. Chyba stwierdził, że syn jednak nie umył auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@ pLaYmAn, chyba faktycznie pozostaje mi tylko to co myślałem na początku - coś takiego jak pokazałeś na zdjęciach (przynajmniej na klamki i może atrapę chłodnicy). Pytanie tylko skąd wziąć takie wstążki ? Ty kupowałeś może to na internecie ? Masz może jakiś namiar skąd to wziąć ? Nawet nie wiem w jakim sklepie tego szukać... w kwiaciarni ? Pasmanterii ? Bo raczej nie jest to firanka do okien ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

Ja miałem przyssawki, bardzo miekkie silikonowe o nie nie bał bym sie, tylko bardziej martwił bym się ozdobami przyczepionymi do nich, przy dużej prędkości może je rzucać na boki. Wszystko zależy z czego wykonane są. Ja nie miałem korekty gdy ozdoby miałem na aucie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam codziennie przyssawek na dachu do trzymania kabla na dachu samochodu i nic się nie dzieje. Tak samo jak magnesów, wystarczy tylko pamiętać o umyciu ich jak i drzwi przed przylepieniem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.