Skocz do zawartości

Regeneracja turbiny


daniel87

Rekomendowane odpowiedzi

Jesteś definitywnie zdecydowany na regenerację turbo ? Z doświadczenia wiem, że lepiej znaleźć używkę z pewnego źródła niż regenerować. Wbrew pozorom regeneracja turbo (tak żeby to faktycznie trochę pojeździło) nie jest prostą sprawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś definitywnie zdecydowany na regenerację turbo ? Z doświadczenia wiem, że lepiej znaleźć używkę z pewnego źródła niż regenerować. Wbrew pozorom regeneracja turbo (tak żeby to faktycznie trochę pojeździło) nie jest prostą sprawą.

 

Totalna głupota wsadzać używane turbo, przecież dokładnie takie posiada w obecnej chwili.

Jak odda do firmy, która zajmuje się turbosprężarkami to bierze FV ma gwarancje itp.

 

:wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wiesz jak wygląda regeneracja turbo prawda? I jakie przebiegi takie turbiny robią :) Koła zamachowe dwumasowe też regenerują też się da. Jak zorientujesz się dobrze w temacie to daj znać. Nie wiem po co te forum skoro nie można wyrazić swojej opinii, ale spoko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odda do firmy, która zajmuje się turbosprężarkami to bierze FV ma gwarancje itp.

Na forum leona chyba czytałem że ktoś regenerował u jakiś partaczy i 3 czy 4 razy mu zakładali kolejną turbinę bo poprzednie działały poprawnie krócej niż kilka km. Nie wiem czy źle zregenerowali czy popełnili błędy podczas montażu (turbina nie może nawet przez chwilę pracować na sucho).

 

Gdybyś się zdecydował na regenerację to ostatnio koledze szukałem właśnie takich zakładów:

http://www.turbospec.pl/

http://www.turbosprezarki.mielec.pl/

 

Informacje na stronie zdają się potwierdzać ich ogarnięcie w temacie. Ale ile w tym teorii ale ile praktyki to wiedzą chyba tylko ich klienci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jeszcze jakie turbo, z doświadczenia wiem, że nie wszystko wychodzi jak być powinno. Sam wyrzuciłem 1,5k w błoto, aby później i tak kupić świeżutkiego "świstaka". Od tej pory wiem, że albo pewne używane, albo nowe.

Słyszałem, że niby tutaj robią ok, znajomy lata na turbinie robionej u nich i niby ok http://www.regmetmielec.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wiesz jak wygląda regeneracja turbo prawda? I jakie przebiegi takie turbiny robią :) Koła zamachowe dwumasowe też regenerują też się da. Jak zorientujesz się dobrze w temacie to daj znać. Nie wiem po co te forum skoro nie można wyrazić swojej opinii, ale spoko :)

 

Nie muszę wiedzieć jak wygląda regeneracja bo się tym nie zajmuje, robiłem turbo w turbosilesia wziąłem kwit i nic mnie więcej nie interesuje. Wymieniłem sam, łącznie z przewodem zasilającym (mało kto o tym pamięta), nalatałem 30tys i auto sprzedałem.

Jak wolisz to kup pewną używkę na allegro jest pełen wybór tylko potem spróbuj dochodzić zwrotu kasy itp. jeśli Ci padnie po tygodniu jeżdżenia. Druga kwesta skąd będziesz wiedział czy oryginalna używka nie była już robiona ?? A no chyba, że sprzedawca tak mówił bo przecież wyjął z auta serwisowanego w aso i od pierwszego właściciela hahahahah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak trafisz na kiepską firmę to będziesz miał pieniądze w plecy. Pomijam fakt że nie wszyscy wymieniają to co trzeba ale myślicie że tak łatwo wyważyć turbo ? Niektórzy mają problem koła dobrze wyważyć ... Ja bym brał pewną używkę. A papier ? Spoko, później tygodniami bez auta bo oni mają czas itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daniel87 Oryginalna turbina padła po 88kkm.Koszt ASO do Mondeo MK3 ok 7 tyś złotych.Na szybko aby wrócić z wakacji poza ASO włożona używana przejechała 60kkm i urwał wirnik.Wiec wydaje mi się że lepiej regenerować.

 

viechoooRacja trzeba znaleźć dobrą firmę.Nie pamiętam która firma z Mielca grzebała jak pojawiał się błąd przeładowania ale buda zostawała w tyle a silnik szedł.Po regeneracji w Opatowie nie ma takiego odejścia czuć różnicę.Liczył się czas i poszła do Opatowa bo bliżej i szybsze terminy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biznes365 a ile zapłaciłeś za tą używkę która przejechała 28kkm mniej? Uważasz że po regeneracji na zamiennikach turbo będzie latać tyle co nówka ASO albo i więcej ? Poza tym można porównywać używkę do regenerowanej ale nie używkę i regenerowaną do nowej, bez przesady, nie ta półka - zarówno cenowo jak i stan. Autor tematu zrobi jak będzie chciał. Jeśli już ktoś uparcie chce regenerować to naprawdę w sprawdzonym warsztacie bo później będzie szarpanina, że się nie zbiera z niskich obrotów, przeładowuje, lub jeszcze coś innego, a każda taka akcja to czas, brak auta i nerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.