Skocz do zawartości

Niebieski Passat B5FL - Czyli samochód do wszystkiego ...


djmatti91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Poniżej przedstawiam Wam Passata oczywiście w TDI z 2001r. Samochód mojego znajomego który służył jako środek transportu na sobotnie imprezy - robiąc przy okazji po drodze za sypialnie, drukarnie, restaurację czasami nawet i pub. Po za weekendem dowoził dzielnie części do warsztatu i materiały na budowę. Samochód w ciągłym ruchu - ale przyszedł czas na sprzedaż...

 

Jaka pogoda taki samochód ..

 

0q5y%2B%28Copy%29.jpg

ijow%2B%28Copy%29.jpg

 

Wewnątrz jeszcze gorzej ..

 

y5a%2B%28Copy%29.JPG

1e58%2B%28Copy%29.jpg

1whu%2B%28Copy%29.jpg

vchg%2B%28Copy%29.jpg

7y8m%2B%28Copy%29.jpg

5996%2B%28Copy%29.jpg

kty6%2B%28Copy%29.jpg

gg9y%2B%28Copy%29.jpg

kj83%2B%28Copy%29.jpg

qdvg%2B%28Copy%29.jpg

 

Typowe dla VAGów łuszczące się elementy plastikowe które postanowiłem również naparawić

xsfc%2B%28Copy%29.jpg

 

Komora silnikowa

qiuu%2B%28Copy%29.jpg

kecr%2B%28Copy%29.jpg

 

Kilka zdjęć z etapu polerowania, oraz efekt przed i po: (FG500, PF2000, FF3000)

k4c%2B%28Copy%29.jpg

r781%2B%28Copy%29.jpg

q7xd%2B%28Copy%29.jpg

pmuu%2B%28Copy%29.jpg

d1l8%2B%28Copy%29.jpg

sygd%2B%28Copy%29.jpg

hwt3%2B%28Copy%29.jpg

th_2viq%2B%28Copy%29.jpg

a5e4%2B%28Copy%29.jpg

 

Tu jeszcze 50/50 z kokpitu, czyszczone za pomocą APC Nielsena

usz%2B%28Copy%29.JPG

 

Kolejna porcja zdjęć już z efektami końcowymi - nawet pogoda się zmieniła :)

3qrx%2B%28Copy%29.jpg

50iq%2B%28Copy%29.jpg

n59q%2B%28Copy%29.jpg

u1%2B%28Copy%29.jpg

4pv4%2B%28Copy%29.jpg

 

Wosk jaki został użyty to Collinite 476s

55t0%2B%28Copy%29.jpg

5k4l%2B%28Copy%29.jpg

6tbv%2B%28Copy%29.jpg

n3id%2B%28Copy%29.jpg

l1uy%2B%28Copy%29.jpg

nnld%2B%28Copy%29.jpg

6s7e%2B%28Copy%29.jpg

uaun%2B%28Copy%29.jpg

t7pg%2B%28Copy%29.jpg

5ucq%2B%28Copy%29.jpg

fu8j%2B%28Copy%29.jpg

uox9%2B%28Copy%29.jpg

5bom%2B%28Copy%29.jpg

y2us%2B%28Copy%29.jpg

nhx4%2B%28Copy%29.jpg

srfh%2B%28Copy%29.jpg

vxzw%2B%28Copy%29.jpg

x873%2B%28Copy%29.jpg

uvj6%2B%28Copy%29.jpg

l2og%2B%28Copy%29.jpg

dqg%2B%28Copy%29.jpg

8298%2B%28Copy%29.jpg

 

 

Bardzo dobrze się tym samochodem jeździło na imprezy :) był taki wszechstronny :evil:8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać to Passat robił też...za śmietnik.

Nie wiem jak można jezdzić w takim syfie :-) ?

Zamiast wcześniej doprowadzić go do porządku dla siebie to ludzie robią to dla kogoś,dopiero przed sprzedażą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zmienić branżę na muzyczną i grać czwartek, piątek i sobotę (przy tym jeszcze normalnie pracowac do 16 i zajmować się budową domu).

 

Oczywiście jest sposób na to aby pracować bez snu i poświęcić choćby 2h na ogarnięcie tego samochodu, no ale..... bez jaj :)

 

Ale fakt faktem teraz jeździmy oddzielnie na imprezy i ja jakoś czegoś takiego w samochodzie nie mam :D

 

Widziałem gorsze rzeczy pracując niegdyś w ASO - i to były samochody kobiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna przemiana z chlewa do jako takiego stanu zarówno lakieru jak i środka :) Rozumiem auto do wszystkiego, ale tak zaświnić to już świadczy o osobie/osobach nim jeżdżących... Mogły być jak już auto jest tak eksplautowane jakieś dywaniki gumowe, które jest bajecznie łatwo wyczyścić (wyciągnąć z samochodu, wysypach piach, włożyć z powrotem). Welur wg. mnie na dywanikach jest tylko dobry do jazdy w niedzielę latem do kościoła, inaczej nie czyszczony co chwila wygląda 10x gorzej od gumowych dywaników :P

 

Nie dawałeś żadnego dressingu na plastiki w środku? U mnie po przeciągnięciu NL robią robotę ^^ a pisałeś coś o odnowie tej klamki plastikowej od strony kierowcy. Wyszło coś z tego? U mnie też niestety ten plastik nie wygląda tak jakbym sobie tego życzył...

Można też wiedzieć jakich używałeś padów do polerki? Na wiosnę będę swojego ruszał polerką DA i fajnie by było wiedzieć czym to atakować :)

 

Ogólnie odżywnienie auta widać z kilometra, a i wartość podskoczyła o kilka tyś :) Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód fajnie odżył ;) ale...

 

Proponuję zmienić branżę na muzyczną i grać czwartek, piątek i sobotę (przy tym jeszcze normalnie pracowac do 16 i zajmować się budową domu).

 

Oczywiście jest sposób na to aby pracować bez snu i poświęcić choćby 2h na ogarnięcie tego samochodu, no ale..... bez jaj :)

 

bez jaj, jeżdżąc autem codziennie nigdy nie miałam takiego brudu w aucie, co najwyżej na dywanikach, bo tam trzyma się przecież buty a pogoda jest różna. Natomiast butelek, papierków, resztek jedzenia, czy wymazanej deski rozdzielczej sorry, ale sobie nie wyobrażam, bo samochód to nie jest śmietnik i jeśli już coś jem lub piję to nie brudzę tym w środku i jak kończę jazdę to wyrzucam resztki/butelki do śmietnika. Tak samo do wycierania rąk są chusteczki a nie np. plastiki czy tapicerka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dawałeś żadnego dressingu na plastiki w środku? U mnie po przeciągnięciu NL robią robotę ^^ a pisałeś coś o odnowie tej klamki plastikowej od strony kierowcy. Wyszło coś z tego? U mnie też niestety ten plastik nie wygląda tak jakbym sobie tego życzył...

Można też wiedzieć jakich używałeś padów do polerki? Na wiosnę będę swojego ruszał polerką DA i fajnie by było wiedzieć czym to atakować :)

 

Pozdro

 

Nie dawałem żadnego dressingu - wyszedł na prawdę fajny matowy efekt więc wykluczyłem tę część. Co do Padów to były od FlexiPads - Biały, pomarańczowy i czarny

 

Jeśli chodzi o rączki drzwi to najpierw je zdemontowałem i oczyściłem z tej gumopodobnej struktury - do gołego plastiku. Następnie kupiłem strukturę w sprayu i pomalowałem, efekt był taki że klamki stały się lekko chropowate i matowe, pewnie po jakimś czasie to zejdzie, ale jednak efekt był zadowalający:

 

5ucq%2B%28Copy%29.jpg

 

Samochód fajnie odżył ;) ale...

 

Proponuję zmienić branżę na muzyczną i grać czwartek, piątek i sobotę (przy tym jeszcze normalnie pracowac do 16 i zajmować się budową domu).

 

Oczywiście jest sposób na to aby pracować bez snu i poświęcić choćby 2h na ogarnięcie tego samochodu, no ale..... bez jaj :)

 

bez jaj, jeżdżąc autem codziennie nigdy nie miałam takiego brudu w aucie, co najwyżej na dywanikach, bo tam trzyma się przecież buty a pogoda jest różna. Natomiast butelek, papierków, resztek jedzenia, czy wymazanej deski rozdzielczej sorry, ale sobie nie wyobrażam, bo samochód to nie jest śmietnik i jeśli już coś jem lub piję to nie brudzę tym w środku i jak kończę jazdę to wyrzucam resztki/butelki do śmietnika. Tak samo do wycierania rąk są chusteczki a nie np. plastiki czy tapicerka.

 

Co ja poradzę ?? Ja też nigdy takie nie miałem, ale jak widać - można ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.