Skocz do zawartości

Parownica - co wybrać? opinie?


matjaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W ostatnim czasie zacząłem poszukiwać parownicy do czyszczenia m.in. skór w aucie, no i przy okazji wszystkiego dookoła. Ma ktoś z Was może takie urządzenie? Coś możecie polecić? Mój typ na początek padł na Karcher SC 1.020. Na rok 2015 został przewidziany model SC 2, zastępujący dotychczasowy 1.020, ale po konsultacji z pracownikiem Karcher-a okazało się, że niczym się nie różnią. Dzisiaj jadę zobaczyć to urządzenie "w akcji" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mnie ktos wyprowadzi z bledu, ale wydaje mi sie, ze nie mozna czyscic skory w aucie parownicą?W koncu to para, a skóra wody nie lubi?

Tak na marginesie, miałem okazje używać maszyny parowej, tylko takiej konkretnej za ponad 10k(nie wiem jaka to firma) i jakoś mnie to urządzenie..nie powalilo na nogi.Moze przydaje się to do prania tapicerek bo zabija jakieś tam bakterie czy coś takiego, ale do zakamarkow nie jest to jakieś swietne rozwiązanie, oczywiscie wg mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Impex, przy tradycyjnym czyszczeniu dedykowanymi środkami, kontakt skóry z wodą jest dłuższy niż w momencie działania parą, która niemal natychmiast odparowywuje.

Solidne parownice są fajnymi urządzeniami, ale przy pracy z samochodami nie są niezbędne, zwłaszcza że ceny profesjonalnych maszyn są wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sam przymierzam się do kupna parownicy.

Zrobiłem rozpoznanie rynku.

W stanach najpopularniejsze są dwa urządzenia:

 

Vapor VX5000 parownica bez ekstrakcji

4,48 bar(w bojlerze)

148 stopni C (w bojlerze)- na końcówce temp spada o 15-20 stopni.

pojemność bojlera 3,5 litra, bez możliwości ciągłego napełniania

ciągłe napełnianie- tzn. że poza bojlerem w urządzeniu znajduje się dodatkowy zbiornik, który za pomocą pompy uzupełnia bojler

maszyna może działać do 2-3 godzin potem trzeba ją wyłączyć, poczekać 50 min. aż bojler się wystudzi, potem zalać go jeszcze raz i można rozpocząć pracę.

Cena 2800 zł po przeliczniku 3,5 za dolca

 

druga maszyna to włoski improt "tecnovap" pod nazwą dupray

Tu w kategorii parownic bez odkurzacza-ekstrakcji mamy parę opcji

tosca evo - 4 bary - nie polecam

evo 304 base

evo 304 24/7

evo 304 detergent

evo 304 water

wszystkie urządzenia w obudowie stal inox - można kupić wersję w stali kolorowej i zaoszczędzić tysiaka

base - ma 6 bar i nie ma opcji ciągłego napełniania za to bojler 4 litry

evo 24/7 - 8 bar, 1,5 l bojler, dodatkowy zbiornik 3 l, temp 170 stopni C o

5 więcej niż w base

evo detergent i water - to to samo co evo 24/7 z opcją jednoczesnego dozowania pary z detergentem lub dozowania pary zmieszanej z częścią wody z bojlera.

 

cena evo 24/7 to coś około 3000 netto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.